Social Media

LAUNCH DAY – MY BIG SECRETMy little baby, who I hid from the world for a few months. I was preparing it, trying to make it absolutely perfect and that I wouldn't forget anything. But the day I share it with you is here!


Berenica Designs.


My own Etsy Shop, where you can find premade templates for Blogger, logos and filters for Lightroom.


my story

I first came in contact with coding right in my first year in high school. And then it captured me. The experiments were interesting, but I learned with every mistake and didn't give up. After switching to Blogger, I started to code my own designs as I didn't like the available templates. For a while I had the honor to code to order; and then I found out how much I enjoy it. However, because of school I had to quit because I didn't have enough time (and believe me, it takes much longer than it seems to prepare one design where everything works). It wasn't until I went to college that I realized how much I missed it – and I thought I'd try to turn my free time hobby into a business. I'm still in the very beginning, you can see for yourself that my Etsy Shop is quite poor compared to others, but step by step I get further. I'm learning. I'm trying. And I'm chasing my dream.

Every time I changed the name of the blog (and there were enough of them), I played with the creation of a new logo for a long time as well. I enjoyed creating new designs, transforming my ideas into Photoshop files, playing and trying new things. However, I can't change the logo every time – so why not sell unused ideas?

I have been looking for an ideal way to edit photos on Instagram for a long time, which was also one of the reasons why I haven't posted anything for so long, and new photos have rarely appeared. I became very interested in Lightroom – it’s easy to work with and gives you unlimited photo editing. Filters easily and quickly edit photos, and the feed looks aesthetically pleasing and nice. Editing photos has always been my hobby – and I'm turning it into something more, too.
I dreamed about Berenica Designs for about three years now. It has always been somewhere in my head, I always thought that my skills and abilities were far from being comparable to others; but in October I decided to at least give it a try. It won't cost me anything. And I'm trying!

As I said, right now I'm not offering much. In addition to full time job, I don't have much time to code and it takes weeks to prepare one design, but I'm trying – because I enjoy it.


But I address you with one request – what designs do you like best? Simple? Or with many details? Black and white or colourful? I have my unambiguous preferences, but each of us is different – and that's why I'm very interested in what you like. And the more specific you are in the comments, the more it'll help me!

pin for later


Moje malé dieťa, ktoré som pred svetom schovávala niekoľko mesiacov. Pripravovala som ho, snažila sa, aby bolo úplne dokonalé a aby som na nič nezabudla. Ale deň, kedy sa oň s vami podelím, je tu!


Berenica Designs.


Môj vlastný Etsy Shop, kde nájdete šablóny na blogy cez službu Blogger, logá a filtre do aplikácie Lightroom.


môj príbeh

Ku kódovaniu som sa prvýkrát dostala hneď v prvom ročníku na strednej. A už vtedy ma to chytilo. Pokusy boli zaujímavé, no učila som sa s každou chybou a nevzdávala sa. Po prechode na službu Blogger som začala kódovať aj vlastné designy, nakoľko sa mi dostupné šablóny nepáčili. Chvíľu som mala česť kódovať aj na objednávku; a vtedy som zistila, ako veľmi ma to baví. Avšak kvôli škole som s tým musela prestať, keďže som už nemala toľko času (a verte mi, že príprava jedného dizajnu, kde všetko funguje, trvá oveľa dlhšie, než sa zdá). Až po prechode na vysokú som zistila, ako veľmi mi to chýba – a povedala som si, že skúsim premeniť svoju voľnočasovú záľubu na biznis. Som ešte v úplných začiatkoch, sami môžete vidieť, že môj Etsy Shop je v porovnaní s ostatnými celkom chudobný, ale krok po kroku sa dostávam ďalej. Učím sa. Snažím sa. A idem k svojmu snu.

Pri každej zmene názvu blogu (a že ich teda bolo dosť) som sa veľmi dlho hrala aj s vytvorením nového loga. Veľmi ma bavilo vytvárať nové dizajny, meniť nápady na súbory vo Photoshope, hrať sa a skúšať nové veci. Avšak nemôžem meniť logo každú chvíľu – tak prečo nepredávať nevyužité nápady?

Dlho som hľadala ideálny spôsob upravovania fotiek na Instagram, čo bol tiež jeden z dôvodov, prečo som tak dlho nič nepridávala a nové fotky sa objavovali len výnimočne. Aplikácia Lightroom ma veľmi zaujala – ľahko sa s ňou pracuje a poskytuje neobmedzené možnosti úpravy fotiek. Filtre ľahko a rýchlo fotky upravia, a feed vyzerá esteticky a pekne. Úprava fotiek bola vždy moja záľuba – a aj tú premieňam na niečo viac.
O Berenica Designs som snívala asi tri roky. Vždy to bolo niekde v úzadí v mojej hlave, vždy som si myslela, že moje schopnosti a zručnosti nie sú ani zďaleka porovnateľné s inými; no v októbri som sa rozhodla, že to aspoň skúsim. Veď za pokus nič nedám. A tak to skúšam!

Ako som už hovorila, zatiaľ toho ponúkam naozaj máličko. Popri full time práci nemám veľmi veľa času na kódovanie a príprava jedného designu trvá aj týždne, ale snažím sa – lebo ma to baví.


Obraciam sa však na vás s jednou prosbou – aké designy sa vám najviac páčia? Jednoduché? Alebo s rôznymi detailami? Čierno-biele alebo farebné? Ja mám svoje jednoznačné preferencie, ale každý z nás je iný – a preto ma veľmi zaujíma, čo sa páči vám. A čím konkrétnejší v komentároch budete, tým viac mi to pomôže!

pripni na neskôr

4 comments

 1. Gratulujem! Je naozaj super, že sa ti niečo také podarilo. ;) Ani si neviem predstaviť koľko času si nad tým strávila. Návrhy na vzhľad blogu sú naozaj veľmi krásne. ♥ A ja preferujem radšej tie minimalistickejšie vzhľady blogu ako nejaké prečačkané. ;) :D

  Blog of Sunflower ♥

  ReplyDelete
 2. Gratulujem ešte raz! A som na teba a tvoje posledné životné kroky a rozhodnutia veľmi pyšná! ❤️ Určite sa mi páčia minimalistické šablóny, no v poslednej dobe skôr také tie farebnejšie. :) Kažodpádne, držím palce a radím sa medzi budúce zákazníčky!

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  ReplyDelete
 3. Wow, tak to moc gratuluju! ♥ Jsem strašně moc ráda i za tebe, že si svůj sen dotáhla do konce :) Šablony vypadají nádherně, až budu chtít do nějaké "zainvestovat" tak vím, na koho se obrátím ♥

  Another Dominika

  ReplyDelete
 4. To je super! A šablony vypadají úžasně :)
  Já si taky ráda hraju s grafikou, ale nikdy bych nebyla schopná dát dohromady celou šablonu na blog, to teda klobouk dolů. A s obchodem přeju moc úspěchů. Momentálně jsem se vzhledem svého blogu spokojená, ale třeba si u tebe v budoucnu taky nějakou šablonu zakoupím :)

  ReplyDelete

Follow

Contact Form

Name

Email *

Message *

from instagram @ simplyberenica

SIMPLY BERENICA. Theme by BD.