Social Media

SOLID DEODORANT BY PONIOI have already tried Mylo's solid deodorant (both versions that they currently offer — Kvetinová pazuška and Grepová pazuška), and I had several packages from them because I was very satisfied with it. It smells beautifully, lasts for a long time and fulfilled its role perfectly. Then I tested the deodorant from Soaphoria, which I received as a gift, and although I was a little scared at the beginning, because it contains bicarbonate soda and it's not for everyone; I had nothing bad to say about it.

However, I keep testing solid deodorants from local brands; and finally, it's Ponio's turn — the brand that received a lot of attention and happy customers last year. Choosing the scent was very easy for me and I reached for the tea tree and lemon grass one.
About The Brand

Ponio is a Slovak cosmetic brand, which was founded by Ivana Zuzinová from Zvolen. The brand focuses on the production of natural soaps, solid shampoos and conditioners, massage cubes or deodorants. Ponio's goal is to produce quality products with clear composition and substances that are beneficial and harmless to the body. All products are made by hand, in small batches and by their own proven recipes.

You can purchase products either unpackaged or wrapped in paper that is easily compostable and biodegradable. In addition, they are not tested on animals and environmental considerations are taken into account during production and marketing.
Tea Tree And Lemongrass

The deodorant is sold in a packaging from recycled paper that is very strong and keeps its shape. The big advantage is that you don't have to worry about it getting broken or severely damaged in a fall. It has a simple design that caresses my minimalist soul. Deodorant has a volume of 44 ml — a relatively large package and at first glance it's clear that it lasts long, but is small enough to fit in a bag.

The product itself has a light, almost white colour; and a beautiful creamy consistency (thanks to the oils in it), making it easy to apply. For me, the scent is a huge plus — the combination of tea tree and lemongrass is one of my favourites, and although it's strong in the deodorant, it's not overpowering. Simply — just enough.

As you will find on the packaging, it contains no synthetic fragrances, colourings or preservatives; and its composition is concise and understandable.
Ingredients

The basis of the deodorant is sodium bicarbonate and a combination of three types of oils. It contains:

 • sodium bicarbonate — absorbs moisture, neutralizes odor and prevents bacteria;
 • coconut oil — softens and strengthens the skin, is antimicrobial;
 • sunflower oil — has a smoothing, soothing and anti-inflammatory effect;
 • olive wax — stabilizer, restores natural skin protection;
 • kaolin — absorbs sebum and impurities;
 • olive butter — creates a barrier and acts as an emollient;
 • olive oil — regenerates, soothes and is antibacterial;
 • sunflower wax — hydrates and is a vegan alternative to beeswax;
 • diatomaceous earth — has detoxifying effects;
 • lemongras silica — adds aroma and moderates sebum production;
 • tea tree silica — adds aroma and prevents the development of infection, soothes;
 • rosemary extract — antiseptic, anti-inflammatory and antimicrobial;
 • substances which are naturally present in silicas.
Usage and availability

This deodoraant is right for those who want to reach for a solid deodorant but don't want to apply it with their fingers. It simply slides out of the tube; and if you pull it out too much, you can tap it on a table or other solid surface, but you don't have to push it in due to the big enough lid. If its consistency doesn't seem creamy enough, you can find a recommendation to drip some water on it; but I personally don't need it at all and I have no problem applying it.

I bought my deodorant in a package-free shop in Zlín, but you can buy it on their eshop. They ffer several varieties — and those who are sensitive to bicarbonate soda can also find something for them because Ponio already produces deodorants without this ingredient.

So far, I'm absolutely satisfied with it and honestly I have bad to say about it. I've only been using it for less than a month, so I can't tell if I'm going to be pleased with it in the long run, but I think Mylo has found strong competition.


advantages creamy consistency, easy to use, lovely scent
disadvantages none
price online — 7.50 €
rating 10/10


Skúšala som už tuhý dezodorant od Mylo (a to obe verzie, ktoré momentálne ponúkajú — Kvetinovú pazušku i Grepovú pazušku), a mala som hneď niekoľko balení, pretože som s ním bola veľmi spokojná. Krásne voňal, dlho vydržal a svoju úlohu plnil na jednotku. Potom som testovala i dezodorant od Soaphorie, ktorý som dostala ako darček, a hoci som sa zo začiatku trochu bála, pretože obsahuje sódu bikarbónu a tá nesadne úplne každému; nemala som mu čo vytknúť.

V testovaní tuhých dezodorantov od lokálnych značiek ale pokračujeme; a na rad prišiel konečne Ponio — značka, ktorá počas minulého roka získala veľa pozornosti i nadšených zákazníkov. Vyberanie vône bolo pre mňa veľmi jednoduché a siahla som po čajovníku a citrónovej tráve.
O značke

Ponio je slovenská kozmetická značka, za ktorou stojí Ivana Zuzinová zo Zvolena. Značka sa sústredí na výrobu prírodných mydiel, tuhých šampónov a kondicionérov, masážnych kociek či dezodorantov. Cieľom Ponio je vyrábať kvalitné produkty so zrozumiteľným zložením a látkami, ktoré sú pre telo prospešné a nezávadné. Všetky produkty vyrábajú ručne, v malých dávkach a podľa vlastných osvedčených receptúr.

Výrobky kúpite buď bez obalu, alebo zabalené v papieri, ktorý je ľahko kompostovateľný a rozložiteľný. Okrem toho nie sú testované na zvieratách a počas výroby i predaja sa prihliada aj na ekologické hľadisko.
Čajovník a citrónová tráva

Pazúch (ako ho nazývajú v Ponio) je predávaný v obale z recyklovaného papiera, ktorý je veľmi pevný a drží svoj tvar. Veľkou výhodou je, že sa nemusíte báť, že sa pri páde rozbije alebo výrazne poškodí. Má jednoduchý dizajn, ktorý je pohladením pre moju minimalistickú dušu. Dezodorant má objem 44 ml — teda je to pomerne veľké balenie, pri ktorom je už na prvý pohľad jasné, že vydrží dlho, ale zároveň je dostatočne malý na to, aby sa vošiel i do kabelky.

Samotný pazúch má svetlú, takmer bielu farbu; a krásne krémovú konzistenciu (vďaka olejom, ktoré sa v ňom nachádzajú), vďaka čomu sa ľahko a jednoducho nanáša. Za mňa je obrovským plusom jeho vôňa — kombinácia čajovníka a citrónovej trávy patrí medzi moje najobľúbenejšie, a hoci je v dezodorante výrazná, nie je ohromujúca. Jednoducho — tak akurát.

Ako už nájdete napísané na obale, neobsahuje žiadne syntetické vône, farbivá alebo konzervanty; a jeho zloženie je stručné a zrozumiteľné vďaka prekladu do slovenčiny.
Zloženie

Základ pazúchu tvorí bikarbonát sodný a kombinácia troch druhov olejov. Obsahuje:

Použitie a dostupnosť

Tento pazúch je to pravé pre tých, ktorí chcú siahnuť po tuhom dezodorante, no nechcú ho nanášať prstami. Jednoducho sa z tuby vysúva; a ak ho vysuniete príliš, poklepaním o stôl či inú pevnú podložku ho viete zasunúť späť, no vďaka dostatočne veľkému viečku ho zasúvať nemusíte vôbec. V prípade, že sa vám jeho konzistencia nebude zdať dostatočne krémová, na ich stránke nájdete odporúčanie naň pred použitím kvapnúť trošku vody; ale ja osobne to vôbec nepotrebujem a s nanášaním nemám žiaden problém.

Ja som svoj pazúch kúpila v bezobalovom obchode v Zlíne, ale nájdete ho v mnohých podobných predajniach; alebo ho môžete kúpiť aj cez ich eshop. V ponuke majú viacero druhov — a svoje nájdu aj tí, ktorí sú na sódu citliví, pretože Ponio už vyrába dezodoranty aj bez tejto zložky.

Zatiaľ som s ním maximálne spokojná a úprimne mu nemám čo vytknúť. Používam ho iba necelý mesiac, preto neviem povedať, či sa mi rovnako osvedčí aj z dlhodobého hľadiska, ale myslím, že Mylo našlo silnú konkurenciu.


plusy krémová konzistencia, jednoduché použitie, krásna vôňa
mínusy žiadne
cena online — 7.50 €
hodnotenie 10/10

7 comments

 1. I can't wait to taste a similar product!
  HAPPY WEEK
  xoxo
  https://stylishpatterns.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Také jsem psala o Poniu článek a taky mě mile překvapil. Jeho oblíbenost je naprosto oprávněná. :)

  ReplyDelete
 3. Ja som ešte nenašla prírodný deodorant, ktorý by mi vyhovoval, čo ma veľmi mrzí nielen kvôli planéte, ale aj môjmu zdraviu. :) Snáď čokoľvek prírodné mi vyhovuje bez akéhokoľvek problému... až na deodoranty - ale pravda je, že som zatiaľ vyskúšala len dva a ani jeden nemal úspech, tak ma to dosť odradilo. Skúsim teda ešte siahnuť po tomto alebo po nejakom od značky Mylo a snáď konečne nájdem ten svoj.

  ReplyDelete
 4. tento pazuch som si kupila po tom, ako si ho v mojej pritomnosti kupila kamoska. predtym som mala deo Navia, ktory mi minulu zimu celkom vyhovoval, ale v lete mi absolutne vobec nepomahal. siahla som teda po Poniu, presne po tej istej voni. zial o tyzden od zaciatku pouzivania som mala podpazusie cele hnede - zrejme reakcia mojej koze na sodu bikarbonu. z pazuchu som teda odrezala tu cast, ktora sa dotykala mojej pokozky a poslala som ho kamoske (samozrejme som sa pred tym opytala, ci jej vyhovoval a ci by chcela dopouzivat ten moj). potom som sa znova na chvilu vratila k lacnym a bohvie co obsahujucim deodorantom, nasledne som si znova kupila deo Navia, ale s inou vonou. az nakoniec na moju nesmiernu radost Ponio zacal vyrabat tento deodorant cajovnik, citronova trava bez sody. povedala som si, ze mu teda dam sancu a som neskutocne rada, ze som to spravila. je perfektny, nedam nan dopustit a dufam, ze ho budu vyrabat navzdy.

  ReplyDelete
 5. Vypadá opravdu skvěle. Není to ani měsíc, co jsem si řekla, že se nadobro vzdávám deodorantů ve spreji a přejdu jen na ty přírodní. :)

  One Loving Girl

  ReplyDelete
 6. nevedela som ktorý prírodný deodorant si mám kúpiť takže ďakujem za tvoj príspevok :)
  leekralovaa

  ReplyDelete
 7. Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking. https://doesitwork.tv/

  ReplyDelete

Follow

Contact Form

Name

Email *

Message *

from instagram @ simplyberenica

SIMPLY BERENICA. Theme by BD.