Social Media

BERENICA DESIGNS — NEW INIt's been a while since the last post where I showed you what's new at my Etsy store Berenica Designs. And a lot has changed since then! The store has its own website www.berenicadesigns.com, where you will find all installation instructions, tips on how to improve the template and the latest updates. The number of templates has multiplied — several times! There were only five in September, there are an incredible sixteen today; and that's far from the end, because I'm already working on more and I have new ideas every day.

I'm very proud and happy with the way the store is moving — since August we have more than 600 satisfied purchases, a hundred people have added the store to their favourites, and reviews with five stars are only increasing. To be honest, I never expected my templates to be so successful (after all, I'm still a bit new to coding and graphic design). And therefore, from the bottom of my heart, I thank each of you who supported me with the purchase!

Today I'm going to show you four templates that have been added to the store in the last two months — you may like some of them!


Fittonia
demo blogbuy theme


minimalist template
simple top menu with three levels
slider with the latest posts
right sidebar with basic widgets
Instagram and subscription box at the footer of the template


A template whose name and colour palette were chosen by Veronika — and the whole template is a bit inspired by her. It's in a very simple, minimalist and clean vibe, which can be seen in the top menu, the slider with the latest or selected posts, and the modern layout of the articles. Of course, there are elements such as a widget with related posts at the end of the article, own space for new photos on Instagram, or all your favourite widgets in the sidebar, which are carried in the same style as the rest of the template.


Bellflower
demo blogbuy theme


combination of simplicity and practicality
full-width slider
space to welcome readers
clear post layout
elegant and modern fonts


The ideal choice for those who want a simple and clean design that will be functional, easy to navigate and practical. Right at the beginning, it draws the reader's eye to the latest posts and offers a special space for introducing the author and focus of the blog. The left sidebar includes widgets such as the author's profile, links to social media, popular posts, the search bar, featured post, the archive, and recent pins from Pinterest.


Buttercup
demo blogbuy theme


inspired by Nora
detailed and professional design
feminine touch
free logo
separate space for YouTube videos


The Buttercup template was created in collaboration with Nora, which you will definitely know thanks to her blog Brinora.sk or her Instagram @norabrinn. Not only did she choose the name and colours for Buttercup, but she also designed the entire layout — from the top menu and slider with posts, through the author's profile, quick links to top categories, to the latest YouTube videos and popular posts. As always — you can easily change the colors in the template yourself; and adapt the design to your needs and brand.


Daisy
demo blogbuy theme


designed by Ivanna
modern and clean look
links to top categories
interesting post layout
author profile at the bottom of the page


Daisy was designed by Ivanna Malik (she blogs on ivannamalik.blogspot.com and can be found on Instagram as @ivannamalik_); and since Ivanna and I have a similar style, I was especially looking forward to this collaboration! The template doesn't miss the top menu, where in addition to links in three levels, you will also find a search bar and icons with social media, a panel for subscribing to the newsletter or an Instagram widget. And you will also receive your own custom logo same as it's on the demo blog completely free!


Which template interested you the most?


Od posledného článku, kde som vám ukázala, čo nové pribudlo na mojom Etsy obchode Berenica Designs, ubehla už nejaká tá chvíľa. A za tú chvíľu sa teda veľa zmenilo! Obchodu pribudla vlastná webstránka www.berenicadesigns.com, kde nájdete všetky návody na inštaláciu, tipy, ako vylepšiť šablónu a posledné aktualizácie. Počet šablón sa znásobil — a to hneď niekoľkokrát! V septembri ich bolo len päť, dnes ich je neuveriteľných šestnásť; a to ešte ani zďaleka nie je koniec, pretože už pracujem na ďalších a nápady iba pribúdajú.

Som veľmi hrdá a šťastná, akou cestou sa obchod posúva — od augusta máme viac ako 600 spokojných nákupov, sto ľudí pridalo obchod medzi svoje obľúbené, a recenzie s piatimi hviezdičkami iba pribúdajú. Ak mám byť úprimná, vôbec som nečakala, že moje šablóny zoženú taký úspech (predsa len som v kódovaní a grafickom dizajne stále tak trochu nováčik). A preto z hĺbky srdca ďakujem každému z vás, kto ma podporil kúpou!

Dnes vám ukážem štyri šablóny, ktoré v obchode pribudli počas posledných dvoch mesiacov — možno sa vám niektoré zapáčia!


Fittonia
demo blogkúpiť šablónu


minimalistická šablóna
jednoduché horné menu s troma úrovňami
slider z najnovšími príspevkami
pravý bočný panel so základnými widgetmi
Instagram a prihlásenie na odber v päte šablóny


Šablóna, ktorej názov i farebnú škálu vybrala Veronika — a celá šablóna je ňou trochu inšpirovaná. Je vo veľmi jednoduchom, minimalistickom a čistom duchu, čo vidieť v hornom menu, kolotoči s najnovšími alebo vybranými príspevkami i modernom rozložení článkov. Samozrejme, nechýbajú prvky ako widget s podobnými príspevkami na konci článku, vlastný priestor na nové fotky na Instagrame či všetky obľúbené widgety v bočnom paneli, ktoré sa nesú v rovnakom štýle ako zvyšok šablóny.


Bellflower
demo blogkúpiť šablónu


spojenie jednoduchosti a praktickosti
slider na celú šírku strany
priestor na privítanie čitateľov
prehľadné rozloženie článkov
elegantné a moderné písma


Ideálna voľba pre toho, kto chce jednoduchý a prehľadný dizajn, ktorý bude funkčný, ľahko navigovateľný a praktický. Hneď v úvode pritiahne oko čitateľa na najnovšie články a ponúka osobitný priestor na predstavenie autora a zameranie blogu. V ľavom bočnom paneli nechýbajú widgety ako profil autora, odkazy na sociálne siete, populárne články, vyhľadávač, vybraný článok, archív a posledné piny na Pintereste.


Buttercup
demo blogkúpiť šablónu


inšpirovaná Norou
prepracovaný a profesionálny dizajn
dievčenský nádych
logo zadarmo
osobitný priestor pre YouTube videá


Šablóna Buttercup vznikla v spolupráci s Norou, ktorú určite poznáte vďaka jej blogu Brinora.sk alebo jej Instagramu @norabrinn. Nielenže Buttercup vybrala meno i farby, ale navrhla aj celé rozloženie — od horného menu a kolotoča s príspevkami, cez profil autora, rýchle odkazy na hlavné kategórie až po najnovšie videá z YouTube a populárne články. Ako vždy — farby v šablóne si ľahko viete zmeniť i sami; a prispôsobiť tak dizajn vaším potrebám a značke.


Daisy
demo blogkúpiť šablónu


navrhnutá Ivannou
moderný a prehľadný vzhľad
odkazy na hlavné kategórie
zaujímavé rozloženie článkov
autorský profil v päte stránky


Daisy navrhla Ivanna Malik (bloguje na ivannamalik.blogspot.com a na Instagrame ju nájdete ako @ivannamalik_); a keďže máme s Ivannou podobný štýl, na túto spoluprácu som sa obzvlášť tešila! Šablóne nechýba horné menu, kde okrem odkazov v troch úrovniach nájdete aj panel na vyhľadávanie a ikony so sociálnymi sieťami, panel na prihlásenie k odberu článkov či widget Instagramu. A ku kúpe dostanete aj vlastné logo rovnaké ako je na demo blogu úplne zadarmo!


Ktorá šablóna vás zaujala najviac?

8 comments

 1. Zrovna minulý týden jsem se na tvoje šablony dívala a přemýšlela jsem, jestli některou z nich nevyužiju pro svůj blog :) Jen jsem se nemohla rozhodnout, která se mi líbí nejvíce, všechny jsou naprosto nádherné a máš můj obrovský obdiv, že je dokážeš vytvářet :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
 2. These templates are so beautiful. I love the clean cut and the pretty photos.

  www.fashionradi.com

  ReplyDelete
 3. Vždy mě hrozně těší, když si někdo “přilepší“ něčím, co ho baví a co mu jde. Je to opravdu obdivuhodná práce a vůbec se nedivím, že máš tolik pozitivních recenzí. Všechny vzhledy jsou naprosto dokonalé (můj favorit je Fittonia). Až budu mít chuť na přestavbu designu blogu, vím přesně kam půjdu:)


  Naty from NATYRALLY.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Ty všechny šablony jsou úžasné! ♥

  Little Dreamer

  ReplyDelete
 5. Ach Berenika, sčasti som smutná, že kóduješ len pre platformu Blogger.:D Zbožňujem tvoj štýl a každý jeden design "spod tvojej klávesnice" je nádherný, pri pohľade na ne človek cíti zadosťučinenie. Rozhodne si zaslúžiš úspech, ktorý si získal Berenica Designs. Neviem si ani predstaviť, koľko času si vlastne vyžaduje také kódovanie. Len tak ďalej, držím palce k ďalšej tvorbe. ♥

  blog emptycoffeecups.co | Changing our beliefs in adulthood | instagram @bythewaygaby

  ReplyDelete
 6. Can't wait for more templates!! (if you know what i mean, dear!)

  Viki z blogu BarsVee🌸

  ReplyDelete
 7. Nádherné designy, jsi moc šikovná! :)

  ReplyDelete

Follow

Contact Form

Name

Email *

Message *

from instagram @ simplyberenica

SIMPLY BERENICA. Theme by BD.