O SimplyBerenica

Magazín SimplyBerenica je pre všetkých, ktorým nie je naša planéta ľahostajná. Ako hovorí naše motto “pre lepší svet” — malými krokmi sa snažíme spraviť pozitívnu zmenu.
Zaoberáme sa udržateľnosťou a hľadáme alternatívy z kompostovateľných a ľahko recyklovateľných materiálov, zdieľame tipy, ako vytvoriť domov, ktorý zbytočne nezaťažuje prírodu a mapujeme bezobalové obchody v SR a ČR. Zameriavame sa na minimalizmus a pomalé bytie, upozorňujeme na ekologické problémy a predstavujeme etické značky a prírodnú kozmetiku. Chceme dostať do povedomia odvrátenú stránku rýchlej módy a ukázať vám, ako podporovať slow fashion. Tvoríme aj rýchle, ľahké a chutné recepty z rastlinných surovín a testujeme rôzne vegánske potraviny.
Chceme vám ukázať, že žiť sa dá aj inak. Bez zbytočnej záťaže na životné prostredie. Nemusíte robiť všetko, čo na SimplyBerenica zdieľame, no každá, aj malá zmena znamená veľa.

Prečo SimplyBerenica?

SimplyBerenica vzniklo ako malý projekt zakladateľky Bereniky. Názov vyjadruje jednoduchosť a pomalosť, lásku k prírode. Cieľom projektu bolo ukázať, že aj jednotlivec môže spraviť rozdiel. Malý blog sa postupne zmenil na online magazín, ktorí tvoria mladí ľudia zdieľajúci toto nadšenie. Dnes pre vás trojčlenný tím tvorí zaujímavé články, pripravuje recepty a zdieľa svoje skúsenosti.
Magazín SimplyBerenica funguje ako nezávislá platforma a všetci tvoríme obsah v rámci nášho voľného času. Budeme radi, ak našu tvorbu podporíte sledovaním na sociálnych sieťach, zdieľaním, ale aj kúpou produktov z eshopu alebo jednorazovým príspevkom. Vďaka tomu vám vám aj naďalej budeme môcť prinášať nový, zaujímavý a prínosný obsah.