Predstavujeme naše obľúbené udržateľné značky

Chcete začať žiť viac bezodpadovo, minimalisticky alebo zaradiť do jedálnička viac rastlinných produktov? Alebo len hľadáte inšpiráciu? My v SimplyBerenica sa zaoberáme udržateľnosťou už celkom dlho; a za ten čas sme už otestovali mnoho značiek. Preferujeme lokálnych výrobcov, ktorých filozofia je nám veľmi blízka a ich produkty nás oslovili. A získali si tak našu pozornosť.
Ak nás značka zaujme, chceme vedieť viac o jej vzniku, o sortimente, rôzne zaujímavosti z výroby. To všetko chceme zdieľať aj spolu s vami. Niekedy ale krátke spomenutie v článku alebo zdieľanie na sociálnych sieťach nestačí. Preto vznikol projekt PREDSTAVUJEME — a našim cieľom je priblížiť vám českých a slovenských výrobcov, ktorých obľubujeme a veríme, že stoja i za vašu pozornosť.
V krátkej troj-sérii článkov vám značku predstavíme. V prvom diele vám opíšeme vznik značky, kto za ňou stojí, aký je postoj značky k udržateľnosti a čo všetko ponúkajú v sortimente. Viac o značke potom predstavia samí zakladatelia v podobe rozhovoru; a v poslednej časti ich produkty otestujeme a povieme vám, čo nás na nich zaujalo.

NUTTYNO

Nuttyno je slovenská značka orechov, orieškových krémov a rastlinných nápojov. Všetky produkty sú z čerstvo sucho pražených orechov, ktoré majú krásnu vôňu a sú chrumkavé. Majú starostlivo vybraných dodávateľov a vyrábajú v malých množstvách — vďaka tomu sú ich výrobky vždy čerstvé a majú neodolateľnú chuť.

ŠUFAN

Česká značka Šufan má sortiment bohatý na rôzne maškrty. Ak hľadáte kvalitné stopercentné orieškové maslá, kokosové hniezda, chutné raňajkové kaše a chrumkavú granolu, poctivé ovocné lekváry alebo aj čokoládu s čistým zložením, tak ste na správnom mieste. A to nie je všetko — Šufan toho ponúka oveľa viac.