Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. Naozaj šialené čísla. Veľmi ma zasiahol napríklad aj bod č. 7. Príde mi úplne šialené, že ľudia nakupujú úplne bezhlavo a nakoniec veci vyhodia či darujú. Vždy to porovnávam so sebou, čo nosím každý kus oblečenia aspoň 10 rokov a neviem si predstaviť akúkoľvek vec nechať v skrini ešte s visačkou. Keď, tak ju vždy využijem maximálne.

  Sabi z blogu Beautiful savage

 2. Tohle je krutá realita, já oblečení mám moc ráda ale v seconhandech jsem prostě neuspěšná. Poslední dobou ráda nosím oblečení od po mamce, obě máme podobný styl a rádi investujeme do dražších kousků, které nám vydrží dlouho. Snad ti to brzo někteří uvědomí a přestanou kupovat oblečení ve velkém a vůbec je neunosí.

  All about Candys life

 3. Ne nadarmo jde o jeden z nejšpinavějších průmyslů… Ta čísla jsou neskutečná, člověku to rezonuje v hlavě dost dlouho, ale někdy je těžké nepodlehnout dostupnosti a ceně…
  Já se strašně ráda oblékám, ale většinu věcí kupuji kvalitních, které vydrží dlouhé roky, řekla bych že 80% šatníku mám déle než 2,5 roku a zkrátka jdu na fashion po svém. Každým krokem začíná cesta.

  LifestyleBirdie

 4. Woah, tieto informácie vo mne vyvolali nával takej zlosti až zostávam speechless. Je to pohoršujúci pocit, že jeden z najbohatších priemyslov na svete, plávajúci v tone neprestajne prichádzajúcich miliárd nedbá ani štipku na zlepšenie kvality a procesu priemyslu či podmienok pracovníkov. Pritom by s takým kapitálom a mocou mohli pretvoriť konštrukciu celého priemyslu, ktorý má momentálne devastujúci dopad na našu planétu. Či na naše mentálne zdravie, ak vezmeme do úvahy aj marketingové triky vzbudzujúce v nás pocit nedostatočnosti a myšlienku, že sťastie dosiahneme jedine kúpou nového, lepšieho, čím sa snažia propagovať svoje kolekcie vyrábané ako na bežiacom páse.

  Ale tým, že budeme viniť fashion odvetie sa k žiadnej zmene nedopracujeme, že. Pretože tá začína u nás a pri našich rozhodnutiach. A máš pravdu, k človeku sa takéto informácie nedostanú samé od seba, pokiaľ po nich sám nezačne pátrať. Aj preto nemôžem dostatočne prízvukovať svoju vďaku za to, že šíriš povedomie v tomto okruhu tém (Už neviem koľkokrát som túto vetu zopakovala pod tvojím príspevkom. :D). No a ja ti opäť iba ďakujem za ďalší skvelý a informatívny článok! ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *