Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. Cením si každý jeden komentár, no myslím, že by nebolo zlé, keby si článok aj dočítala do konca. To, že na niektorých farmách na Slovensku to vyzerá trochu inak je super a som za to nesmierne rada, no to neznamená, že všetky zvieratá na svete veselo pobehujú po pasienkoch. Na Zemi žije viac ako sedem miliárd ľudí, a keby neexistovali veľkochovy, populácia, ktorá svoju stravu zakladá na mäse, by neprežila.
  Aj na Slovensko dodávame mäso a mäsové výrobky zo zahraničia – a pokiaľ chceme, aby boli tieto potraviny čo najlacnejšie, pochádzajú práve z takýchto veľkochovov. A ako si sama povedala, k zvieratám sa ani na slovenských farmách nechovajú tak, ako by si zaslúžili – tak ako sa k nim správajú v iných krajinách?
  Budem rada, ak začneš písať aj príspevky o chove zvierat – ale určite nie som sama, ktorá ocení, keď budú pravdivé – a nie prikrášlené len preto, že majú upokojiť ľudí, ktorí jedia mäso každý deň, aby sa cítili dobre.

 2. Myslela som si, že si tento článok pre zaujímavosť prečítam, ale už po prvých odstavcoch, ktoré sú plné nezmyslov a dezinformácií, musím skončiť. Prepáč, ale vyštudovala som zootechniku a tak sa nad týmito "zaručenými vegánskymi pravdami" fakt musím zasmiať. Netvrdím, že sa so zvieratami zaobchádza tak ako by si zaslúžili, ale techniky ktoré tu popisuješ rozhodne nemajú nič spoločné s realitou. Presne kvôli tomu, aby sa predišlo takýmto chybným vyhláseniam vegánov a vegetariánov, ktorí jakživ neboli na farme ani na bitúnku, plánujem v budúcnosti zaviesť rubriku o chove zvierat z pohľadu človeka, ktorý strávil dlhé roky štúdiom a praxou na najrôznejších farmách. Budem rada, ak si potom prídete trocha rozšíriť prípadne poopraviť svoje názory. Inak tiež dúfam, že to nevyznelo útočne, len ma skrátka mrzí ak niekto znevažuje prácu našich farmárov len na základe videí spred 20 rokov z kadejakých zaostalých kútov sveta, pričom v živote hospodárske zviera ani nevidel (a ver mi, že keby si videla tie eko/bio chovy, tak by si zmenila názor na to kde je zviera týrané a kde nie). 🙂

 3. Minulý rok jsem chtěla přejít na vegetariánství, ale bohužel mám maminku, která tomu nerozumí a tím, že jsem fakt hodně hubená, jsem si tomu nepřispěla, protože začala dělat hysterické scény, že zhubnu ještě víc apod… Takže i když jsem jí vše vysvětlila, nechtěla o tom vůbec slyšet a cpala mi jídla pouze s masem. Tak jsem si řekla, že to nebudu lámat přes kolena a k vegetariánství se zase dostanu, až se odstěhuji. A to se taky stalo. Bohužel opět přišel problém a mám teď nemocný žaludek, střeva atd a je mi to striktně zakázáno měnit jídelníček…. Už jsem fakt naštvaná! :-/ Až skončí kolotoč u lékařů, tak se na to opravdu vrhnu. To co se totiž děje v masném průmyslu je utrpení zvířat, abychom měli co do huby. Nic víc.

 4. Bože, bože, bože bože, fuj, fuj, fuj, fuj. Ja už som síce takéto videa videla, ale zakaždým je hnusné sa nato dívať. Ja som po pozretí filmu What the health totálne obmedzila všetky živočíšne produkty, no nie kvôli tomu, ako sa k nim správajú, čo je samozrejme otrasné, ale čo do tých výrobkov pchajú, všetky tie hormóny a my to potom jeme. Prestala som jesť párky, salámy, šunky aj slaniny. Mäso nejem iné, než kuracie, a to kuracie aj tak kupujeme zo Slovenskej biofarmy, čo samozrejme tiež nie je 100%, či je to férové voči tým zvieratkám, ale minimálne lepšie, než kurča zabalené z Tesca za 2€. Vajíčka máme vlastné, pretože máme doma spliepky, a o tie je úprimne krásne postarané a zomierajú prirodzene, pretože ich nezabíjame na mäso, ale používame ich iba na vajíčka, no a mlieko už pijem iba rastlinné, jogurty nejem a keď tak si dám raz za čas šľahačku na koláč alebo postrúham syr na cestoviny, a teraz cez leto samozrejme nesmie chýbať zmrzka, či nanuk, no je toho podstatne menej, než predtým a chcem to ešte zlepšovať viac a viac.

  Inak článok si skvelo spracovala, všetky tie fakty, aj obrázková príloha, budem zdieľať ďalej!

  Lily of the valley / Svet Podľa Konvalinky

 5. Pri tých gifoch som sa až rozplakala. Úprimne, nikdy som si nemyslela, že to je až takto zlé, ale je to ešte horšie. Po tomto čím ďalej tým viac zvažujem prechod na vegetariánstvo – lebo ja už viac nechcem byť súčasťou tohto a ako inak, najlepšie je začať práve od seba. Len čo som už dávnejšie čítala, vegetariáni musia nejak tieto mäsové zložky dopĺňať za rôzne iné alternatívy. Teda by som ti bola veľmi vďačná, keby si o tom napísala ďalší článok kde vysvetlíš ako to s tou vegetariánskou stravou naozaj je 🙂

  THE EFFLORESCENCE GIRL

 6. Ani malochovatelia nie sú úplne dokonalí a zviera na konci čaká rovnaký osud, ale aspoň to úbohé stvorenie vidí trávu a slnko a dostane trochu lásky – narozdiel od veľkých plechových väzníc, v ktorých držia stovky a stovky prasiat alebo kráv.
  Veľmi pekne ďakujem za komentár – a som rada, že nie som jediná, ktorá to takto vníma 💕

 7. Krásny článok! Ak sa po tomto v niekom nepohne svedomie, tak potom už skutočne neviem, čo za človeka to môže byť. Je mi z toho tak smutno. Ešte smutnejšie je, že aj keby ľudia chceli podporovať malochovateľov, aj tí žiaľ musia dodržiavať určité pravidlá, ktoré tiež nie sú pre zvieratká zrovna najlepšie.
  Všetko si opísala veľmi pravdivo, tak ako to je, hlavne to, prečo keď ľudia vnímajú psíka ako domáce zvieratko, ktorému nechcú ublížiť, prečo to robia iným zvieratám.

  monicasworldofflowers

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *