Hydro Primer od Alverde

Primer is an inseparable part of my daily make-up routine for several years. It has happened to me a few times that I did not wear it (usually because I ran out of the product, but I have forgot to use it sometimes) and the difference I can not only feel, but mostly see.
For a very long time, I have alternated the base from Catrice and SHE. Both had a cream consistency, the same amount and very similar was their price, too. I was quite happy with them, but when I decided to use only natural and vegan cosmetics that was not tested animals, it was clear to me that I had to look for something else. So I found this base from Alverde.
At first, the packaging appeared to be smaller than the above-mentioned products, but in fact it contained the same amount – thirty milliliters. The base is in a soft and flexible plastic case with a tight cap that seals well. It is transparent, it has a wider green strip at the top of the tube and has the same color as the majority of the Alverde products, which is meant to represent their character and therefore that they only use natural ingredients.
As I mentioned earlier, I was used to cream primers for a long time, so the consistency of primer form Alverde surprised me – but in a good way. As the name implies, this Hydro Primer is on a water base, making it a very light consistency, which quickly and easily gets into the skin, and you do not have to wait too long before applying your foundation.
The product has a delicate fresh smell, and although I do not really like the cosmetics to have any odor, I do not mind it here – the opposite.

I never really cared about the ingredients of the products – so I never even wrote about it. A mistake, I know, because that’s why I’ve been putting on substances that have a very questionable mark on my face (and then I wonder why my skin looks like it looks?). But with Alverde products, I was immediately interested in what things they use, and I was surprised at the short list of ingredients.
The composition of Hydro Primer by Alverde is like this (translated into English):
 • water;
 • aloe vera gel* — helps in redness, healing and soothes the skin;
 • alcohol* — alcohol is found in most cosmetic products, and although it is a bit controversial, it helps to remove grease and helps with absorbing into skin;
 • glycerol — protects against drying and is derived from natural fats;
 • dehydrated xanthan gum — made from corn starch to form a protective film on the skin to help maintain sufficient hydration;
 • white cotton buckthorn — relieves and tones;
 • xylitylglucoside — “locks” in natural skin hydration, thanks to which it the skin can regenerate, it helps in redness;
 • anhydroxylitol — an organic compound that has moisturizing and softening properties, helps to smooth out the wrinkles
Ingredients marked with an asterisk (*) are obtained from certified organic agro-culture and all substances except alcohol (opinions about the use of alcohol in cosmetics are different – some experts claim that they are not bad in a small amount, others do not agree) are listed in the Paula’s Choice list as harmless.

After the first use, I fell in love with it. Although it is very lightweight, you only need a small amount for the whole face, because it applies beautifly due to the water base. It does not leave the skin greasy or sticky and helps keep make-up in place all day.
A huge plus is not only that the product (as well as the whole brand) is made from plant and natural substances that are from controlled organic farming, but Hydro Primer is also vegan, has not been tested on animals and the whole company is trying to conserve resources and recycle.

advantages vegan and was not tested on animals, light consistency, small, compact, but capacious packaging, contains only natural ingredients

disadvantages plastic packaging

price 3.99 €

rating 7/10

Primer alebo podkladová báza je neoddeliteľnou súčasťou môjho každodenného líčenia už niekoľko rokov. Už párkrát sa mi stalo, že som ju nenaniesla (zväčša preto, že som si nekúpila nové balenie, no už som na jej použitie aj jednoducho zabudla), a rozdiel nielen cítim, ale hlavne vidím.
Veľmi dlhé obdobie som dookola striedala bázy od Catrice a SHE. Obe mali krémovú konzistenciu, rovnakú výdrž a veľmi podobná bola aj ich cena. Bola som s nimi celkom spokojná, no keď som sa rozhodla, že prejdem na prírodnú a vegánsku kozmetiku, ktorá netestuje na zvieratách, bolo mi jasné, že sa musím obzerať po niečom inom. A tak som zablúdila k tejto báze od Alverde.
Balenie sa mi spočiatku zdalo byť menšie ako pri vyššie spomenutých produktov, no v skutočnosti obsahuje rovnaký objem – tridsať mililitrov. Báza je v mäkkom a poddajnom plastovom obale s pevným uzáverom, ktorý dobre tesní. Je priehľadné, pri zlepe tuby má širší zelený prúžok a v rovnakej farbe má aj uzáver – rovnako ako väčšina produktov značky Alverde, čo má znázorňovať ich charakter, a teda to, že používajú len prírodné zložky.
Ako som už spomínala, dlho som bola zvyknutá na krémové primery, preto ma konzistencia bázy od Alverde veľmi prekvapila – ale príjemne. Ako už z názvu vyplýva, tento Hydro Primer je založený na vodnej báze, vďaka čomu má ľahkú konzistenciu, ktorá rýchlo a jednoducho vsiakne do pokožky, a nemusíte tak dlho čakať pred tým, než sa pustíte do nanášania samotnému make-upu.
Produkt má jemnú sviežu vôňu, a hoci veľmi nemám rada, keď kozmetika má náznak nejakej vône, tu mi to vôbec neprekáža – práve naopak.

Nikdy som sa veľmi nezaujímala o zloženie produktov v preto som o ňom ani nikdy nepísala. Chyba, ja viem, lebo práve kvôli tomu som si roky dávala na tvár látky, ktoré majú veľmi pochybné označenie (a potom som sa divila, prečo moja pleť vyzerá, ako vyzerá, že?). No pri produktoch značky Alverde ma hneď zaujalo, aké zložky využívajú, a prekvapilo ma, aké krátky je zoznam ingrediencií.
Zloženie podkladovej bázy Hydro Primer od Alverde je teda takéto (je preložené do slovenčiny):
 • voda;
 • gél z aloe vera* — pomáha pri začervenaní, hojení a upokojuje pokožku;
 • alkohol* — alkohol nájdete vo väčšine kozmetických produktov, a hoci je trošku kontroverzný, pomáha odstrániť mastnotu a podporuje rýchle vsiaknutie do pokožky;
 • glycerol — chráni pred vysušením a získava sa z prírodných tukov;
 • dehydrovaná xantanová guma — vyrába sa z kukuričného škrobu a vytvára na pokožke ochranný film, ktorý pomáha udržať dostatočnú hydratáciu;
 • kôra z vŕby bielej — pôsobí upokojujúco a tonizuje;
 • xylitylglucoside — “uzamyká” prirodzenú hydratáciu pokožky, vďaka čomu sa môže regenerovať, pomáha pri začervenaní;
 • anhydroxylitol — organická zlúčenina, ktorá má hydratačné a zvláčňujúce vlastnosti, pomáha vyhladzovať vrásky.
Zložky označené hviezdičkou (*) sú získané z certifikovanej organickej agrokultúry a všetky látky okrem alkoholu (názory na používanie alkoholu v kozmetike sú rozdielne – niektorí odborníci tvrdia, že v malom množstve nie je závadný, iní s týmto nesúhlasia) sú v zozname Paula’s Choice popísané ako neškodné.

Už po prvom použití som sa doň zamilovala. Hoci je veľmi ľahučký, na celú tvár stačí skutočne málo, pretože sa vďaka vodnej báze nádherne rozotiera. Pokožku nezanecháva mastnú alebo lepkavú a pomáha udržať make-up na svojom mieste po celý deň.
Obrovským plusom je nielen to, že je produkt (rovnako ako aj celá značka) vyrobený z rastlinných a prírodných látok, ktoré sú z kontrolovaného ekologického pestovania, no Hydro Primer je aj vegánsky, nebol testovaný na zvieratách a celá spoločnosť sa snaží o šetrenie zdrojov a recyklovanie.

plusy vegánsky a netestovaný na zvieratách, ľahká konzistencia, malé, kompaktné, no objemné balenie, len prírodné zložky

mínusy plastový obal

cena 3.99 €

hodnotenie 7/10

7 komentárov

 • Suesanqa píše:

  Super recenzia a aj fotky. Túto bázu som ešte nevidela ale dosť si ma na ňu navnadila 🙂

  Suesanqa

 • monika píše:

  Alverde je značka, ktorou sa snažím všetky produkty, ktoré vypoužívam, nahradiť. Veľmi ma potešilo, že si na tento produkt spravila recenziu, pretože keď som hľadala nejaké recenzie, našla som ich naozaj len málo a trošku som ostala sklamaná z toho, že prečo vlastne. Tiež som sa len v poslednom čase začala tak skutočne zaujímať o to, aké zloženie tieto produkty majú. 🙂

  monicasworldofflowers

 • Konvalinka píše:

  Presne tak. Zloženie je to najdôležitejšie. Všetká dekoratívna kozmetika, ktorú človek kúpi v obyčajnej drogérií, je obsiahnutá takými bludami, ktoré ti ešte viac poškodia tvár a prinútia, aby si si tu kozmetiku kupovala furt dookola, pretože tie všetky fliačiky, jazvy a vyrážky, prosto potrebuješ niečim zakryť. Ja akonáhle som prešla pred rokom na prírodnú kozmetiku, tak som pocítila obrovské zmeny.

  Alverde je prírodná kozmetika, určite s lepším zložením, ale ja neviem, už asi neverím ničomu, čo stojí taký malý peniaz. Do kozmetiky sa podľa mňa oplatí investovať, pretože tvár máme iba jednu, a práve tu vidia všetci a väčšina naozajstných prírodných značiek kozmetiky, nie je najlacnejšia.

  A inak,síce trochu kontroverzné, ale pozerám tú reality show Kardashianiek, pričom bola Kim pri svojej kozmetičke, ktorá sa stará o pleť celebrít a vravela, že primer je neskutočne preceňovaný, že nechápe ako sa dostal do obehu, pretože práve on robí zlo našej pleti lebo ju upcháva. Neviem, no, či je na tom niečo pravdy, keďže aj make-upom si ju iste upchávame, to len mi teraz napadlo, ako som písala, tak som si povedala, že sa podelím 🙂

  Lily of the valley / Svet Podľa Konvalinky

 • Alexandra píše:

  Doma mám práve bázu Id Catrice, ale už je na konci. Rozmýšľam že by som teda vyskúšala túto ale stále ma odrádza ten alkohol. Na moju aknóznu pleť to nie je to najlepšie.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

 • Sabi píše:

  parádna recenzia a krásne fotky! 🙂 asi sa po ňom poobzerám, lebo sa mi skutočne pozdáva… inak sranda, ja som napríklad totálne chorá z toho, ak nejaká kozmetika nevonia 😀

  Sabi z blogu Beautiful savage

 • Alexxiew píše:

  vyzerá že je naozaj dobrý. od značky Alverde mám veľmi veľa produktov, ktoré mi vyhovujú 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *