4 (+1) dôvody, prečo používať tuhý šampón

Malé, kompaktné, a vydržia mesiace. Presne také sú tuhé šampóny, ktoré v posledných mesiacoch získavajú popularitu. Prečo by ste si ho mali zaobstarať aj vy?

Jednoduchá, no veľmi efektívna alternatíva, ktorá pomôže znížiť náš dopad na životné prostredie.
Po článkom Prehľad tuhých šampónov — ako si vybrať ten správny? alebo aj na našom Instagrame pristáli komentáre o tom, ako by si niektorí naši sledovatelia radi kúpili tuhý šampón, no odrádzajú ich pri tom viaceré dôvody. A veríme, že takýchto ľudí je viac. Ak ste celý život zvyknutí používať tekutý šampón, prechod na tuhý sa zdá byť náročný, pre niekoho zbytočne komplikovaný alebo až odpudzujúci. No tuhé šampóny majú mnoho výhod. A my vám povieme štyri (a jeden bonusový) dôvody, prečo by ste si ho mali zaobstarať aj vy.

1. Menej plastu, menej odpadu

Väčšina tuhých šampónov sa predáva v papierovej krabičke, ale v bezobalových obchodoch ich kúpite aj voľne. Nie sú potrebné žiadne plastové obaly — ktoré majú na životné prostredie negatívny vplyv ako počas výroby, tak aj počas spotrebovania. Najlepšie je kupovať tuhé šampóny úplne bez obalu. Koniec-koncov, aj papierový odpad je odpad. Tak mrknite do vášho lokálneho bezobalu!

Tuhý šampón od Musk Svieže ráno má nádhernú jemnú vôňu a zanecháva vlasy zdravé, hydratované a leské.

2. Nemusíte robiť kompromisy

Máte suché a poškodené, husté a kučeravé alebo rýchlo sa mastiace vlasy? Žiaden problém — výber tuhých šampónov je dnes už taký široký, že nemusíte robiť žiadne kompromisy. V tabuľke v článku o prehľade tuhých šampónoch určite nájdete taký, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Tuhé šampóny sú často dostupné aj v menších veľkostiach. Vďaka tomu môžete otestovať, či vám bude vyhovovať alebo nie, a rýchlejšie nájdete taký, ktorý bude pre vás ako stvorený.
čítať ďalej: Prehľad tuhých šampónov — ako si vybrať ten správny?

3. Jednoduché cestovanie

Tuhé šampóny sú malé a kompaktné, veľkosťou sa zmestia do dlane. Vďaka tomu je cestovanie oveľa jednoduchšie a veľká fľaška nezaberá príliš veľa miesta vo vašom kufri alebo taške. A keďže tuhé šampóny neobsahujú vodu, počas cestovania sa nemusíte báť, že sa vám šampón omylom otvorí a vyleje na celý obsah kufra (čo nechce nikto zažiť). V malej hliníkovej prenoske je v bezpečí počas celej cesty a vy nemusíte mať žiadne obavy.

4. Vydržia dlhšie

Niektoré tuhé šampóny sa zdajú byť drahšie ako tekuté; no pravdou je, že aj vydržia oveľa dlhšie. Ja používam tuhý šampón od MusK a väčšie balenie mi vydrží približne štyri mesiace. To je až štyrikrát dlhšie ako keď som používala tekutý šampón. V tuhom šampóne sú zložky koncentrovanejšie a vďaka tomu, že na jeho použitie potrebujete pošúchať ním po vlasoch, máte oveľa väčšiu kontrolu nad tým, aké množstvo použijete.

Malý a kompaktný — nezaberá veľa miesta, ľahko sa s ním cestuje a vydrží celé mesiace.

+ 1 Lepšie pre vlasy

Tento tip je bonusový, pretože sa nemusí vzťahovať na úplne všetky tuhé šampóny, ktoré existujú. No ak siahnete po tuhom šampóne od lokálnej značky, ktorá používa len prírodné zložky prvotriednej kvality, tak taký šampón bude aj lepší pre vaše vlasy. Ja som dlhé roky používala lacné šampóny z drogérie, no už asi tri roky používam len tuhé šampóny, a moje vlasy sú zdravšie, silnejšie, hustejšie a lesklejšie. Mnohé tuhé šampóny neobsahujú SLS, ktorý vlasy vysušuje a dráždi pokožku, ani pridané parfumy (ale napríklad šampuky od LUSH ho obsahujú, takže záleží i na výrobcovi).
Tuhé šampóny určite stoja za vyskúšanie. Je to zmena, pri ktorej síce chvíľku trvá, kým si zvyknete a naučíte sa ich používať, ale oplatí sa to a stojí to za to.
Používate tuhé šampóny?