Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

  1. Ono to s tým, že máme v sebe niečo cudzie by nebol až taký problém, veď aj tampón sa len “strká”. A ty vieš, že už som na túto tému príspevok už písala. A úprimne si neviem predstaviť, že pri mojej silnej a “veľkej” menštruácii by také niečo fungovalo. Ďalšia vec, čím viac videí som videla, tým mám viac otáznikov, ako by som ho JA tam strkala, na všetkých videách sa používajú obe ruky. Mne sú nepohodlné aj hygienické vložky, a teda by som určite najprv skúšala tampón a tak možno kalíšok. Nevravím, že by som nechcela čosi zmeniť, aby som produkovala menej odpadu, lebo ak mám pravdu povedať, toto je môj najväčší znečisťovateľ. Takže u mňa by “spravte si prehľad” nepomohlo, lebo ja iba pozerám a pozerám a nechápem 😀

  2. Popravdě tohle je jedna z věcí, které nejspíš nikdy nepřijdu na chuť jak se říká. Nějak mám k těmto kalíškům odpor a neumím si představit, že bych ho používala, ale to je problém ve mě. 😀 Ekologicky je to určitě skvěle vymyšlená věc. :))

  3. Za mně tedy kalíšek perfektní věc! Nejen, že neprodukuju odpad, ale je to i sakra pohodlné! Od vložek jsem měla odřená třísla, tampony zas když se ,,nacucaly” tak způsobovaly nepříjemný pocity v podbřišku. Kalíšek vyřešil úplně všechno a dá se použít i v polních podmínkách! Zvládla jsem s ním týden s koňmi na ukrajinských horách, kde jsme měli k dispozici max kadibudku. A úplně v pohodě.
    samozřejmě, prvně jsem se bála, abych neprotekla, měla ho dobře zavedený. Ale s trochou cviku.. Navíc mi stačí jedna ruka na zavedení (viz první komentář). Neříkám, že to musí používat každá, ale mě to vyřešilo spoust věcí. Včetně bolesti při menses i té pověstné otázky: Tak kolik si toho mám s sebou vzít? Třeba na dovolenou nebo tak.
    Velké ano kalíšku!

    P.S. Používám ho již asi 3-4 roky. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *