Průvodce bezobalovými obchody — To pravé z Hané, Ekokočka a Na co obal?

Dnes do mapy bezobalových obchodů zapíchneme hned 3 špendlíky. Představíme vám To pravé z Hané v Olomouci, uvidíte jak vypadá Ekokočka ze Vsetína a zeptáme se Na co obal? v Bystřici pod Hostýnem.

To pravé z Hané — Olomouc

Olomouc nabízí několik bezobalových obchodů a dnes se podíváme, kde se prodává To pravé z Hané. Obchůdek je situovaný prakticky v samém středu Olomouce. Z adresy Úzká 2 je to co by kamenem dohodil na Horní náměstí, které zdobí olomoucký orloj. Jelikož se jedná o úzké centrum města, tak příjezd a parkování vozem je tomu poplatné. Větší parkoviště se nachází u zimního stadionu, který je vzdálený pár minut. Lepší je příjezd tramvají nebo autobusem, kdy zastávka U sv. Mořice je od obchůdku pár vteřin chůzí.
Obchod se zaměřuje primárně na prodej lokálních potravin všeho druhu a ty jsou v sortimentu dominantní. No své místo má i bezobalová část, kde jsou ke koupi hlavně luštěniny a obilniny. Ve vlastním obalu si můžete odnést i ovoce či zeleninu. Na pultu se nabízí k ochutnání domácí pečivo — to si můžete vychutnat v patře, kde je malé, ale útulné posezení. Otevřeno je aktuálně v každý pracovní den od 7.50 do 18.00 hodin (otevírací doba se může měnit).

Adresa: Úzká 2, 779 00 Olomouc

Kontakt: +420 733 741 429

Web: topravezhane.cz

Otevírací doba: Po — Pá: 07.50 — 18.00

Sociální sítě: Facebook

Ekokočka — Vsetín

Na adrese Mostecká 364 ve městě Vsetín se nachází obchod Ekokočka zaměřený na eko drogerii. Obchůdek už z dálky poznáte a nemůžete se tak zmýlit při jeho hledání. V opravdu velmi široké nabídce kosmetiky si vybere každý, co se mu líbí. Můžete zde nalézt k padesátce značek a co je důležité, tak mnoho výrobků se dá koupit bezobalově. Mě osobně vždy fascinují krásně naskládaná tuhá mýdla. Vypadají jako dortíky a volají “kup si nás”. Výborný je široký výběr pytlíků a všemožných úložných obalů. Jejich dostupnost je důležitá a může povzbudit k dalším a dalším nákupům.
Obchod je velmi útulný a obsluha na opravdu vysoké úrovni. S paní, která byla v den, kdy jsem Ekokočku navštívil na prodejně, se velmi lehce zapovídáte. Poví vám vše možné o obchodě, výrobcích a třeba vám nechá přivonět k právě vybalovaným, novým mýdlům. K dobru je možnost zaparkovat téměř přímo u obchodu na parkovišti, které přiléhá k místím městským lázním. Jelikož se Ekokočka nachází prakticky v centru města, tak i dostupnost z autobusového nebo vlakového nádraží je dobrá a v docházkové vzdálenosti. Otevřeno je v každý pracovní den od 9:00 do 16:30 hodin (otevírací doba se může měnit).

Adresa: Mostecká 364, Vsetín, 755 01

Kontakt: +420 573 333 387

Web: ekokocka.cz

Otevírací doba: Po — Pá: 09.00 — 16.30

Sociální sítě: Facebook & Instagram

Na co obal? — Bystřice pod Hostýnem

V Bystřici pod Hostýnem, městě ohýbaného nábytku, se nachází útulný obchůdek, kde se vás zeptají Na co obal? Obchod sídlí v ulici Dolní 1404, v takovém malém, téměř bych řekl, podloubí. Je to v centru města a pro místní tak dobře dostupné. Hned u obchodu je parkoviště, kde je sice poplatek, ale desetikoruna na návštěvu postačí. Pro přespolní z okolí, když nejedou autem, se nabízí využití autobusu. Autobusové nádraží se nachází ani ne 5 minut pěšky. Z vlakové stanice je to kolem 10 minut.
Jako první uvidíte velmi hezkou výlohu, která Vás prostě zve k návštěvě. V sortimentu je vše od chlazeného jídla, všemožných sypaných potravin přes čerstvé ovoce a zeleninu, až po drogerii. Obzvláště ovoce a zeleninu bych vyzdvihl, jelikož ne každý “bezobalák” toto poskytuje. V obchodě můžete nakoupit i online. Na webových stránkách najdete i udržovaný blog, kde si přečtete o novinkách z obchodu i o různých zajímavostech. Momentálně je otevřeno v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 9.00 do 16.00 a v sobotu od 9.00 do 12.00 (otevírací doba se může měnit).

Adresa: Dolní 1404, 768 61 Bystřice pod Hostýnem

Kontakt: +420 773 698 849

Web: nacoobal.cz

Otevírací doba: Po — Pá: 09.00 — 16.00; So: 09.00 — 12.00; středa ZAVŘENO

Sociální sítě: Facebook & Instagram