Průvodce bezobalovými obchody — Valašské Meziříčí: Zdraví od Anděla

I Valašské Meziříčí má svůj bezobalový obchod a v tomto článku vám jej představíme. Nese název Zdraví od Anděla a skrývá se v něm víc, než čekáte.

Valašské Meziříčí: Zdraví od Anděla

V uličce přiléhající k valašskomeziříčskému náměstí najdeme bezobalový obchůdek Zdraví od Anděla. A není to jenom obchod, ale místo, kde parta kamarádek provozuje i kadeřnictví a masáže. Každá tak dělá, co ji baví, plní si svůj malý sen o podnikání a pod jednou střechou společně spojily 3 na první pohled různorodé aktivity.
Zdraví od Anděla, ačkoliv má adresu Náměstí 118/33, najdete už prakticky v ulici Komenského. Pro místní je toto umístění ideální, protože je prakticky v centru města. A do blízkosti obchodu zajíždí i MHD, jde o zastávku U náměstí, která je vzdálená 3 minuty chůzí. Přijíždějící nakupující mohou využít auto, ale jedná se úzký střed města, takže parkování je možné v okolí náměstí a vždy za poplatek. Lze využít i autobus, který má hlavní nádraží vzdálené přibližně 10 minut, případně v bližší vzdálenosti jsou zastávky U policie a Vsetínská. Na obou staví i MHD. Vlakové nádraží je potom vzdálené zhruba 20 minut pěšky.

Ve Zdraví od Anděla vás vždy přivítají s úsměvem.

Sortiment je základní, ale dostačující.

Sortiment

Obchůdek je sice nevelký, je v něm toho ale dostatek. Když vstoupíte, tak po pravé straně je pult obsluhy a stolík pro posezení. Na pultu naleznete aktuální ochutnávku. Naproti vchodu jsou dveře, které vedou k dalšímu posezení. Levá část obchodu má uprostřed regál s nebalenými potravinami a pečivem, které je bezlepkové. Po stěnách jsou regály s dalším bezobalovým, ale i baleným zbožím. V rohu naleznete i malý chladicí box a vedle něj regálek s kosmetikou a drogistickým zbožím.
Potraviny

Z čerstvých potravin máte na výběr z pečiva, hlavně bezlepkového, což mnozí rádi ocení. Malý chladící box obsahuje hlavně nakládanou zeleninu. Z trvanlivých potravin máte na výběr z množství sušeného ovoce a plodů, ořechů a lyofilizovaného ovoce. Pěkný je výběr z více druhů mouky, cukrů a solí. Najdete zde i přípravky pro pečení jako kypřící prášek, perníkové či chlebové koření. Obstojný je výběr koření. Nechybí ani luštěniny, rýže, obilniny, vločky a různá semínka. A taktéž si zde můžete načepovat olivový olej. V balené formě zde najdete velký výběr z koření, čajů, ale i těstovin.

Kosmetika, drogerie, domácnost

Drogistické zboží je zastoupeno univerzálními čističi, pracími a mycími prostředky ve stáčené podobě. V sypané podobě zde nakoupíte sodu, její aktivátor a uhličitan sodný alias sodu na praní. K výběru je několik kusových mýdel i šamponů. Kosmetika a přípravky pro péči jsou zde k dostání hlavně v balené formě. Stejně jako třeba oleje a vůně.

Sortiment, i když není až tak moc široký, tak je stále dostatečný pro pěkné bezobalové nakupování. Střídají se zde věci sypané, stáčené i balené. Skvělým počinem je bezlepkové pečivo, které si své zákazníky vždy najde a zde ve Zdraví od Anděla je denně k ochutnání. Ke koupi je i množství sladkostí a pochutin. Zároveň si zde můžete nechat udělat dárkový pytlík ořechů a sladkostí.

Bezobalový prodej je zde stále v plenkách a neustále se rozrůstá.

Drogerii, chlazené potraviny, ale i čerstvé kafe. To zde vše najdete.
Pokud jste místní, určitě by vám nemělo ujít, že sezóně si zde můžete objednávat jak zeleninu a ovoce, tak třeba v předvánočním čase bezlepkové pečivo a cukroví. Ve Zdraví od Anděla se snaží spolupracovat s místními farmami, zemědělci a i pekaři a cukráři a drží tak pevnou linku lokálnosti.
číst dále: Průvodce bezobalovými obchody
Zdraví od Anděla je malý, ale útulný obchůdek s velmi milou obsluhou. Návštěva zde byla příjemná a dovedu si představit chodit sem nakupovat. K dobru je výborné umístění obchodu, přímo v centru Valašského Meziříčí. K nákupu si můžete dát občerstvení nebo čerstvou kávu. A dokonce se poté můžete nechat i ostříhat. Ať už za dveřmi Zdraví od Anděla využijete kteroukoliv ze služeb, vždy to bude stát za to.

Adresa: Náměstí 118/33, Valašské Meziříčí

Kontakt: zdravi.odandela@seznam.cz

Web: www.zdraviodandela.shop1.cz

Otevírací doba: Po: 09.00-17.00; Út: 09.00-16.00; St: 09.00-17.00; Čt: 09.00-16.00; Pá: 09.00-17.00

Sociální sítě: Facebook & Instagram