Průvodce bezobalovými obchody — Kyjov: Příroda bez obalu

Příroda bez obalu, výstižný název. Nese ho bezobalový obchod v malebném Kyjově a sám obchod je neméně hezký, útulný a kromě nákupu si v něm můžete dát i kafé.

Kyjov: Příroda bez obalu

Na jihu Moravy v Kyjově najdete přímo na náměstí krásný bezobalový obchod Příroda bez obalu. Samotný obchod se nachází v pasáži Stará tiskárna, která je takovým vnitroblokem budov přiléhajících k náměstí. V prostorném, světlém obchodě vás přivítá paní majitelka nebo některý z jejich zaměstnanců a k pohodlnému nákupu si můžete dát výbornou kávu a něco čerstvého bezobalového.
Umístění obchodu na Masarykově náměstí přímo v centru Kyjova z něj dělá skvěle dostupné místo pro bezobalový nákup. Můžete sem přijet vozem a ten zaparkovat přímo na náměstí za drobný poplatek. Můžete dorazit autobusem, jehož zastávka Kyjov, Náměstí TGM je hned na náměstí, případně je hlavní autobusové nádraží vzdálené ani ne 10 minut. Když byste přijeli na nákup do Kyjova vlakem, tak vás čeká cesta na necelých 15 minut.

Kyjovský bezobalový obchod je prosvětlený a prostorný.

Velké množství sortimentu a krásné uspořádání lahodí oku.

Sortiment

Jak již bylo psáno, tak obchod se nachází v pasáži Stará tiskárna. V té je přesněji skoro na konci po pravé straně. Když do obchodu vstoupíte, zjistíte že levá strana, neřekl bych polovina, spíše třetina, patří posezení. Kromě možnosti vychutnat si zde kávu si můžete vybrat knihu, podniknout rychlý nákup nebo se nechat zlákat ke koupi třeba ručně šitého deníku. V této části jsou také umístěny bedýnky se zeleninou. Zadní část prodejny od vstupu patří pultu obsluhy, který je zároveň i barem.
Pravá část prodejny patří bezobalovému nakupovaní. Hned vedle vchodu najdete regály a stojan s čistícími, pracími a celkově úklidovými stáčenými produkty. Vedle nich se pak nachází chladící box s čerstvými potravinami. Celá pravá stěna a polovina regálu uprostřed prostoru patří sypaným potravinám všeho druhu. Druhá polovina regálu uprostřed prostoru je zaplněna kosmetikou a kosmetickými pomůckami. Před pultem obsluhy je ještě nízký regálek se stáčenými produkty a také s potravinami ve sklenicích.
Čerstvé a trvanlivé potraviny

Čerstvé potraviny zastupuje denně čerstvé pečivo z místní malé pekárny a lokální zelenina a ovoce. Dále je k dispozici chladící box s mléčnými i nemléčnými produkty. Opravdu široký výběr je u běžných věcí jako jsou těstoviny, mouky, luštěniny či kaše. A to samé platí prakticky pro celý sortiment. Najdete zde několik druhů sušenek a sladkostí, dále semen i ořechů a to i těch v čokoládě či jinak upravených. Nechybí výběr ze sušeného a lyofilizovaného ovoce, müsli, čokolády a kakaa. Celkově je výběr z potřeb na pečení velmi dobrý a to samé platí i o obilninách. Neméně dobrý výběr je i u stáčeného zboží jako jsou oleje, octy a omáčky. Široký je i sortiment čajů, koření a kávy.

Kosmetika, drogerie, domácnost

Stáčená a sypaná drogerie z Přírody bez obalu bohatě vystačí pro každou domácnost. Naleznete tady úplně vše od čisticích prostředků pro každou místnost a použití, přes drogerii ke praní, až po výrobky pro dokonalé mytí nádobí. V obchodě se mi líbí široký výběr stáčených gelů pro osobní hygienu. A velký je taktéž výběr kusových mýdel a šamponů a taktéž kondicionérů a péče o vlasy celkově. Najdete zde i prostředky pro péči o pokožku a chrup, esenciální oleje, deodoranty a koupelové soli. Samozřejmostí je výběr z opakovatelně použitelných nádob jak pro kosmetiku, tak i drogerii.

Příroda bez obalu je prodejna, kde si bezobalově opravdu vyberete a i velký rodinný nákup v ní není problém. Prakticky v sortimentu nevidím slabé místo. Čeho si na první pohled všimnete je, že je tady opravdu minimum balených věcí, bezobalově jde koupit úplně vše relevantní. A občas i věci, které nejsou tak běžné, jako třeba sójové maso na váhu, nebo například sypaná Hraška.
Paní majitelka Ivana je opravdu podnikavá osoba a snaží se jít svým zákazníkům neustále vstříc — a to šlo na jejích slovech i přístupu vidět. Mně se velice líbí její nápad na předpřipravený tzv. Rychlý nákup, kdy má už pár nádob předchystaných a navážených. Stálí zákazníci, kteří už mají své oblíbené produkty, si tak mohou rovnou vzít nachystanou nádobu. A to samé platí, když sem rychle vběhnete a potřebujete třeba těstoviny a máte pár posledních minut před odjezdem autobusu.

Dobroty ke kávě a také ochutnávka dne.

Příroda bez obalu je opravdu velmi stylová prodejna.

O obchodu

Bezobalový prodej není jedinou věcí, kterou v Přirodě bez obalu najdete. Můžete si zde přijít i jen tak posedět a dát dobrou kávu. Na výběr jich je několik, také čaje a nebo kakao. Na chuť si můžete dát místní kyjovský patent, což je pochoutka podobná plněné palačince, ale dovedená k dokonalosti. A celkově je sortiment zaměřený vyloženě na věci z lokálních a místních zdrojů, což je vždy základním kamenem bezobalového prodeje.
V prodejně se taktéž 2x ročně koná bazárek oblečení a také letos přibyla novinka — a to bazárek knih a LP. Paní Ivana se prostě snaží jít lidem naproti a ti jí to vracejí tím, že Příroda bez obalu skvěle funguje. Není moc prodejen, kam poslední dobou přijedeme a odpověď na otázku: “Jak se obchodu vede?”; je pozitivní. Zde to při naší návštěvě bylo opačně a bylo to moc potěšující. A je to jenom o tom, jak dobře to paní Ivana dělá.
číst dále: Průvodce bezobalovými obchody
Bezobalový obchod Příroda bez obalu v Kyjově je obchodem, kavárnou a celkově místem, kde můžete strávit příjemný čas. Sortiment je široký a velmi různorodý. Máte tak vždy na výběr a nemusíte se nijak omezovat. A je to právě skvělá šíře sortimentu, která dělá tento kyjovský obchod tak zajímavým. Osobně si dovedu představit, že tento obchod využívám pro nákupy primárně a budu vždy spokojený s výběrem.

Adresa: Masarykovo náměstí 39/17, Kyjov

Kontakt: prirodabezobalu@post.cz

Otevírací doba: Po-Pá: 09.00-17.00; So: 09.00-11.00

Sociální sítě: Facebook & Instagram