Balzam na pery Ružová marakuja od Mylo

Today I coming to you again with another review – and it’s probably going to be the last one for some time, as this is the last new product in my collection. Again, it’s on a Mylo product that you may be completely fed up with, but I can tell you that this only reflects my obsession with their products, which are simply superior quality, contain the best ingredients, packaging and their overall design is exactly my style, and since they focus on zero waste, I can already guarantee you that if I write another review on some cosmetics, it will definitely be onto something from Mylo.
If you know me for a long time, you know that lip balms are not my cup of tea. I have never been very fond of them, my stomach turns with their strawberry and cherry flavors, and since I don’t have very dry lips, I’ve never really cared about them. I have always had a balm that was several years old and I only used it in an emergency.
But lately, I have started to wear matte lipsticks quite often, which only emphasize any imperfection on the lips. That’s why I need a balm under them. I know Mylo webpage almost by heart and I have been coming back to their balms for a while now; and I bought Pink Maracuja, which I will write to you more today.
Again, all Mylo products are made only from natural ingredients that are local, organic and fair trade, making them vegan and cruelty free. They focus on simplicity and zero waste – the packaging is mostly made of paper or glass, or can be returned and used again.
The balms are sold in a volume of 9 milliliters and in a package that is all (!) made from paper (and thus is compostable), but it is very strong and durable, the lid fits beautifully on it and the balm won’t open itself. The product is pushed out of the package by the pressure applied on the disc, which is located on the bottom of the tube – it’s easy enough for everyone to do it, but also hard enough, so there won’t be an accident.
There are three fragrances/flavors and shadesRedcurrant Raspberry, which is the darkest, the Orange Flower has a lighter colour, but I chose Pink Maracuja, which has no colour and is without any flavor.
The main ingredient of Pink Maracuja is virgin coconut oil, thanks to which the balm has a very fine consistency. Coconut oil almost melts on the lips, creating a protective film and nourishing the lips noticeably.
It’s the first balm whose fragrance doesn’t hinder me. You can feel it long after applying it on your lips. Perhaps it’s because it’s very delicate and light, perhaps because it’s natural and doesn’t smell like any artificials and chemicals.
It takes a whle for it to sink into the skin and you only need a bit of it – and gives the necessary hydration under a matte lipstick for hours.
Pink maracuja contains:
 • coconut oil – nourishes, strengthens and has antibacterial and anti-inflammatory properties,
 • candelilla wax – creates a protective layer from drying out and thickens the balm,
 • shea butter – treats dry and cracked lips, deeply moisturizes,
 • castor oil – milds irritation and regenerates,
 • sunflower oil – has soothing, softening and smoothing effects,
 • jojoba oil – moisturizes, regenerates and has SPF 4,
 • gromwell extract – has antioxidant and anti-inflammatory properties and protects against UV radiation and dehydration,
 • perfume – an extract from a maracuja,
 • bisabolol – from chamomile flower, softens and hydrates.
As I mentioned earlier, I use it mostly in the morning – before I put on my make-up and eat breakfast, so it has time to soak in the lips and prepare them for a lipstick; but sometimes even in the evening when I feel that the weather changes dried my lips and they need hydration.
I’m really happy with it. I’ve had it for a couple of months, it runs out very slowly and I can’t praise it enough!

advantages deeply moisturizes, delicate but beautiful fruity aroma, compostable packaging, only natural ingredients

disadvantages none

price online – 6.30 €

rating 10/10

Dnes prichádzam opäť s ďalšou recenziou – a na istú dobu asi aj poslednou, nakoľko toto je posledný nový produkt, ktorý pribudol do mojej kolekcie. Opäť sa jedná o výrobok značky Mylo, ktorou ste už možno úplne otrávení, no poviem vám len toľko, že toto iba odzrkadľuje moju závislosť na ich produktoch, ktoré sú jednoducho prvotriednej kvality, obsahujú najlepšie suroviny, obal a ich celkový dizajn je presne podľa môjho štýlu, a keďže sa zameriavajú na zero waste, už teraz vám môžem zaručiť, že keď budem písať ďalšiu recenziu na nejakú kozmetiku, určite to bude opäť od Mylo.
Ak ma poznáte už dlhšie, viete, že balzamy na pery nie sú moja šálka kávy. Nikdy som ich veľmi nemala v láske, z jahodových a čerešňových príchutí sa mi takmer dvíhal žalúdok, a keďže nezvyknem mávať suché pery, nikdy som ich veľmi neriešila. Vždy som mala nejaký balzam, ktorý mal niekoľko rokov a ktorý som používala iba v prípade núdze.
No v poslednej dobe som začala pomerne často nosiť matné rúže, ktoré akúkoľvek nedokonalosť na perách iba zvýrazňujú. Preto pod nich potrebujem balzam. Stránku značky Mylo poznám už takmer naspamäť a aj po ich balzamoch som pokukovala istú dobu; a kúpila som si Ružovú marakuju, o ktorej vám aj dnes napíšem viac.
Opäť pripomínam, že všetky produkty značky Mylo sú vyrobené len z prírodných zložiek, ktoré sú lokálne, organické a férové, vďaka čomu sú vegánske a neboli testované na zvieratách. Sústredia sa na jednoduchosť a zero waste – obaly sú najčastejšie z papiera alebo skla, alebo je možné ich vrátiť a budú opäť použité.
Balzamy sú predávané v objeme 9 mililitrov a v obale, ktorý je celý (!) vyrobený z papiera (a teda je kompostovateľný), no je veľmi pevný a odolný, viečko na ňom krásne prilieha a balzam sa sám neotvára. Produkt sa z obalu vysúva tlakom na disk, ktorý je umiestnený na spodnej strane tuby – je to dosť jednoduché na to, aby to zvládol úplne každý, no zároveň dosť ťažké, takže určite nedôjde k nejakej nehode.
K dispozícii sú tri vône/príchute a odtieneRíbezľové maliny, ktorý je najtmavší, Kvet pomaranča má svetlejšiu farbu, no ja som si vybrala Ružovú marakuju, ktorá nefarbí a je bez príchute.
Hlavnou zložkou Ružovej marakuje je panenský kokosový olej, vďaka ktorému má balzam veľmi jemnú konzistenciu. Kokosový olej sa na perách akoby topí, čím vytvára ochranný film a citeľne vyživuje pery.
Je to prvý balzam, ktorého vôňa mi neprekáža. Cítiť ju dosť dlho aj po nanesení na pery. Možno je to tým, že je veľmi jemná a ľahká, možno tým, že je prírodná a necítiť z nej žiadne umeliny a chemikálie.
Vsakuje sa pomerne dlhú dobu a na perách ho stačí skutočne dosť málo – a pod matným rúžom dodáva potrebnú hydratáciu počas niekoľkých hodín.
Ružová marakuja obsahuje:
 • kokosový olej – pery vyživuje, posilňuje a má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti,
 • kandelilový vosk – vytvára ochrannú vrstvu pred vysušovaním a balzam zahusťuje,
 • bambucké maslo – ošetruje suché a popraskané pery, hlboko hydratuje,
 • olej ricinovníka – mierni podráždenie a regeneruje,
 • olej slnečnice – má upokojujúce, zjemňujúce a vyhladzujúce účinky
 • jojobový olej – zvlhčuje, regeneruje a má SPF 4,
 • extrakt z koreňa kamienkovca – má antioxidačné a protizápalové vlastnosti a chráni pred UV žiarením a dehydratáciou,
 • parfum – extrakt z marakuje,
 • bisabolol – z harmančeka, zjemňuje a hydratuje.
Ako som už spomínala, používam ho najčastejšie ráno – ešte predtým, ako sa nalíčim a naraňajkujem, aby mal čas pekne vsiaknuť a pery pripraviť na rúž; no občas aj večer, keď cítim, že zmeny počasia dali mojim perám zabrať a potrebujú dodať hydratáciu.
Som s ním skutočne maximálne spokojná. Mám ho už pár mesiacov, ubúda z neho veľmi pomaličky a neviem si ho vynachváliť!

plusy hlboko hydratuje, jemná, no krásna ovocná vôňa, kompostovateľný obal, iba prírodné zložky

mínusy žiadne

cena online – 6.30€

hodnotenie 10/10