Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. (mala som rozpísaný dlhý komentár a omylom som zavrela tento článok ..yas!)

  Výborný článok! Mne sa toto všetko v teoretickej rovine veľmi páči. Sama nerozumiem, prečo niekto musí nakupovať každý týždeň alebo cez stále novo kúpené oblečenie nejako dokazovať svoju hodnotu (aj keď beriem, často tie nákupy môžu byť závislosťou alebo nejakou formou terapie .. ale v tomto prípade naozaj nešťastnou).

  Ja nakupujem len párkrát do roka, skôr tak nárazovo a snažím sa investovať do kvalitnejšieho oblečenia, ktoré má potenciál dlhšie vydržať. Na druhej strane si však uvedomujem, že niektorí ľudia si nedokážu dovoliť dať 15-20eur za košeľu vo fast-fashion reťazci, nieto ešte 50 či viac. Takisto chápem ľudí, ktorí majú problém s oblečením z druhej ruky (ak nevedia, kto ho predtým nosil) – mne napríklad dlho trvalo zbaviť sa odporu ku knihám z knižnice.

  No veľmi sa mi páči, že aj v tomto článku si ukázala, ako by to bolo fajn robiť a ako sa to dá 🙂

 2. Ešte dodnes sa stretávam s ľuďmi, ktorí sa ma pýtajú, že obliekať sa pomaly a udržateľne sa nedá, lebo to je drahé. Preto som aj rada, že aj ty píšeš takéto skvelé články, ktoré ľuďom ukážu, že nakupovať pomaly sa dá aj za menej a lepšie!

 3. Tvoje články sa čítajú tak príjemne. Nehovoriac o super forkách, ktorými ich dopĺňaš. ❤ Netuším, kvôli čomu máme túto mýlnu predstavu, že na každú výnimočnú príležitosť potrebujeme nový odev a k nemu ešte x ďalších doplnkov. Ja som si zvyčajne v takýchto situáciach požičala niečo od svojich kamarátiek alebo rodiny- či sa jednalo o snowboard výbavu alebo spoločenské šaty. Keď viem, že daný kúsok využijem len jediný raz počas roka, radšej sa ani neuchýlim k tomu, si ho reálne kúpiť, aby mi potom nestál zbytočne v šatníku. 🙂 Skvelý článok, Berenica!❤ 🙂

  blog emptycoffeecups.co | instagram @bythewaygaby

 4. Ďalší výborný a poučný článok! Ja som sa zákazničkou slow-fashion značiek zatiaľ nestala, ale rovnako som dlho nenakupovala ani vo fast-fashion obchodoch. Naposledy som si kúpila jedny rifle, ktoré som ale noazaj potrebovala, pretože tie, čo som mala doma, už mali dieru.. A teda, poslednú dobu má môj šatník tendenciu skôr "strácať" ako "naberať", pretože si ho pravidelne triedim a veci, ktoré nenosím posúvam ďalej.. Odteraz si však dávam záväzok, že ak budem niečo potrebovať, poobzerám sa po slow-fashion značkách a podporím ich! <3

  IVANNA MALIK / prečítaj si: MÔJ AKTUÁLNY PLAYLIST / sleduj ma na IG: @ivannamalik_

 5. Super článok. 😉 Ja si ináč napríklad nedokážem vôbec predstaviť, ako niekto NEdokáže nosiť veci znova a znova počas x rokov. 😀 Mne to skrátka hlava neberie – dodnes nosím veci, ktoré som nosila ako dvanásťročná, pokiaľ sú fakt v dobrom stave.

  Sabi z blogu Beautiful savage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *