Jarný kapsulový šatník

Before we get into the post itself, I would like to thank you all so so much. Over the past few weeks, which have not been easy for anyone, you have continued to surprise me with your huge support. Thank you for every single message, questions about how I am, whether I’m fine and whether I manage to be alone and away from my family; but also for every single comment and click on a post, every heart on Instagram, and last but not least, every purchase of one of my templates and support on Simply The Studio. It means a lot to me.
Less than three weeks ago, the spring began — my favourite season. I love watching nature gradually wake up after a long winter, as the days get longer, the rays of the sun are finally warm, and as everything begins to bloom and play with colours. I love thick sweaters, winter boots and my brown coat; but I adore even more when I can put them all in the closet and pull out the pieces that sat in the shelves all winter waiting for their time.
If you’re hearing about the capsule wardrobe for the first time, let me briefly introduce it to you — it’s a collection of approximately thirty pieces one wears during one season. The goal is to simplify the process of choosing what to wear in the morning, engaging creativity, and not be afraid to wear the same thing again. It’s also a great way to combat consumerism and promote slow fashion.
That is why I have prepared an inspiration for you with pieces that I think should not be missing in the spring capsule wardrobe. It’s a base consisting of basic pieces that can be easily combined to form the starting point of the outfit and will find the most use during this time of year. Simply add what is hidden in your closet to create a collection that represents you and your style.
All images in the collage are from everlane.com.
01. White T-shirt. This should be the foundation of any wardrobe. You can’t go wrong with it, it can be worn in combination with a skirt and pants, and is the ideal first layer on colder days.
02. Top with long sleeves. Although warm weather is typical for the second half of spring, you won’t be able to go out without long sleeves during rainy April.
03. Blouse or shirt. You can also wear it for more formal events, or style it with ordinary jeans and sneakers. Just find the right cut and material, and it will be your go-to piece.
04. Jumper. The ideal is a thinner one that’s easier to layer — and so on days when it’s cold in the morning but warmer around lunchtime, you will be ready for any weather.
05. Denim jacket. A classic that never gets boring and never goes out of fashion.
06. Trenchcoat. I adore my own! It warms you up, but isn’t too warm, it’s easy to layer and elevates any outfit to a more sophisticated level in seconds.
read next: How To Create A Capsule Wardrobe
07. Blue jeans. These are a part of almost every wardrobe. But don’t be afraid to experiment with shades and cuts — lately, more casual variants have taken the first place from the skinny jeans.
08. Pants. Not just the classic ones with ironed pucks — now you can get trousers with elastic or comfortable high waist. If they don’t yet have an honorable place in your closet, fix it as soon as possible!
09. Skirt. You don’t have to wait until the summer! Just combine it well with a warmer sweater, trench coat and stockings. And if you do not like skirts, do not be afraid to take out summer dresses.
10. Mules. Or moccasins. Or flats. Any shoe that is comfortable but makes it look like you have thought about the outfit for a long time.
11. Sneakers. We used to wear them only for sport activities, today they are the everyday shoes. And it’s no wonder — they’re comfortable, easy to combine, and are ideal for a coffee break with friends and a long walk in the park.
12. Small handbag. For the greatest necessities. The black colour does not ruin anything and matches with everything, but you can also experiment with more colourful shades and patterns. There are no limits in spring!
What do you think should not be missing in the spring wardrobe?
Ešte predtým, než sa pustíme do samotného článku, by som sa vám všetkým rada poďakovala. V priebehu posledných pár týždňov, ktoré neboli pre nikoho jednoduché, ma neprestávate prekvapovať svojou obrovskou podporou. Ďakujem za každú jednu správu, otázky, ako sa mám, či som v pohode a či zvládam byť sama a ďaleko od rodiny; ale aj každý jeden komentár a kliknutie na článok, každé srdiečko na Instagrame, a v neposlednom rade i ja každú kúpu jednej z mojich šablón a podporu Simply The Studio. Veľmi veľa to pre mňa znamená.
Pred necelými troma týždňami sa začala jar — moje obľúbené ročné obdobie. Milujem sledovať, ako sa príroda postupne prebúdza po dlhej zime, ako sa predlžujú dni, lúče slnka sú konečne teplé a hrejivé, a ako všetko začína kvitnúť a hrať farbami. Zbožňujem hrubé svetre, zimné topánky a svoj hnedý kabát; ale ešte viac zbožňujem moment, kedy ich všetky môžem odložiť do skrine a vytiahnuť kúsky, ktoré celú zimu sedeli v skrini a čakali na svoj čas.
Ak o kapsulovom šatníku počujete prvýkrát, rada vám ho stručne priblížim — jedná sa o kolekciu približne tridsiatich kúskov určených na nosenie počas jedného ročného obdobia. Cieľom je zjednodušiť proces ranného vyberania, čo si obliecť, zapojiť kreativitu a nebáť sa nosiť to isté. Je to tiež skvelý spôsob ako bojovať s konzumným spôsobom života a podporiť pomalú módu.
Preto som si pre vás pripravila inšpiráciu s kúskami, ktoré by podľa mňa nemali chýbať v jarnom kapsulovom šatníku. Je to základ pozostávajúci z basic kúskov, ktoré sa ľahko kombinujú tvoria začiatočný bod outfitu a počas tohto ročného obdobia nájdu najväčšie využitie. Jednoducho k nim doplníte to, čo sa schováva vo vašej skrini, a vytvoríte tak kolekciu, ktorá reprezentuje vás a váš štýl.
All images in the collage are from everlane.com.
01. Biele tričko. To by mal byť základ každého šatníka. Nič s ním nepokazíte, nosiť sa dá v kombinácii so sukňou i nohavicami, a je ideálnou prvou vrstvou počas chladnejších dní.
02. Top s dlhým rukávom. Hoci je pre druhú polovicu jari príznačné teplé počasie, počas daždivého apríla sa bez dlhých rukávov ešte nezaobídete.
03. Blúzka alebo košeľa. Aj tú si môžete obliecť na formálnejšie udalosti, alebo ju doplniť obyčajnými riflami a botaskami. Už len nájsť správny strih a materiál, a bude vašim go-to kúskom.
04. Sveter. Ideálny je tenší, ktorý sa jednoducho vrství — a teda počas dní, kedy je ráno ešte chladno, ale okolo obeda sa oteplí, budete pripravení na každé počasie.
05. Denimová bunda. Klasika, ktorá nikdy neomrzí a nikdy nevyjde z módy.
06. Trenčkot. Ja ten svoj neviem vynachváliť! Zahreje, ale nie je v ňom príliš teplo, ľahko sa vrství a behom sekundy povýši akýkoľvek outfit na sofistikovanejšiu úroveň.
čítaj ďalej: Ako vytvoriť kapsulový šatník
07. Modré rifle. Tie sú súčasťou asi každého šatníka. No nebojte sa experimentovať s odtieňmi a strihom — v poslednej dobe prvenstvo skinny rifliam preberajú ležérnejšie varianty.
08. Nohavice. Vôbec to nemusia byť klasické s nažehlenými pukmi — dnes už zoženiete aj nohavice s gumou či pohodlným vysokým pásom. Ak ešte nemajú čestné miesto vo vašej skrini, tak to čo najskôr napravte!
09. Sukňa. Nemusíte čakať až do leta! Stačí ju len dobre skombinovať s teplejším svetrom, trenčkotom a pančuchami. A ak sukne nemusíte, nebojte sa vytiahnuť aj letné šaty.
10. Mules. Alebo mokasíny. Alebo poltopánky. Akákoľvek obuv, ktorá je pohodlná, ale vďaka nej vyzeráte, že ste nad outfitom dlho premýšľali.
11. Tenisky. Kedysi sme ich nosili len na športové aktivity, dnes sú každodennou obuvou. A niet sa čomu diviť — sú pohodlné, ľahko sa kombinujú a sú ideálnou možnosťou na posedenie pri káve s kamarátmi i dlhú prechádzku po parku.
12. Malá kabelka. Na tie najväčšie nevyhnutnosti. Čiernou farbou nič nepokazíte a hodí sa ku všetkému, ale experimentovať môžete aj s výraznejšími odtieňmi a vzormi. Počas jari sa žiadne medze nekladú!
Čo podľa vás nesmie chýbať v jarnom šatníku?

8 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *