Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. Vegan sice nejsem, ale rozhodně se těmto alternativám nebráním – naopak! Často zkouším vařit z rostlinné stravy a velmi mi to chutná. Vajíčka také zkusím někdy nahradit, skvělé tipy! 🙂

 2. Ja sa vďaka Tebe raz naozaj stanem možno i vegánkou! Bývam celkom stratená, keď vidím na Instagrame toľko zdravých, vegetariánskych/vegánskych receptov, väčšinu náhrad alebo potravín bežne doma ani nemám, ale ty to vždy podáš tak jednoducho, že sa to vôbec nezdá ťažké.
  Mne v poslednej dobe vajíčka ako také prestali chutiť, ale nuž, v palacinkách či koláčoch a iných bežných jedlách ich používame stále.

 3. Mám veľmi rada tieto edukatívne články na tvojom blogu. Vždy dokážeš načrtnúť zaujímavé a jednoduché alternatívy na to ustálené a zaužívané. Síce ešte sama nie som vegánkou, no pri mliečnych produktoch sa vždy snažím nakupovať ich rastlinnú verziu (To však nie je realizovateľné zakaždým, pretože komerčné potraviny napríklad nedisponujú vegánskou verziou syrov. Hoci som počula o vegan syre, ktorý sa vyrába z kešu orechov, takže sa asi pustím na hon za touto zaujímavosťou.). Pri receptoch taktiež radšej dávam šancu vegan opciám, už aj kvôli tomu, že sa mi zdajú byť oveľa zdravšou formou. 🙂

  Ťažšie je to pri tých raňajkách, kde sa mi stane že vajcia raňajkujem aj každý deň. Mám pocit, že je to jediný druh raňajok, ktorý ma dokáže nasýtiť na dlhšiu dobu. No práve pred týždňom som sa s nimi prejedla, následkom bolo to, že sa im teraz už týždeň vyhýbam a žijem na hummuse a ovsenej kaši. No asi je to štartovací bod, lebo teraz mám skvelú príležitosť vajcia vyradiť už aj z tejto časti svojho života.

  Inak som vôbec netušila, že semiačka dokážu nadobudnúť želatínovú konzistenciu. To rozhodne vyskúšam! Veľmi pekne napísaný článok, už sa teším na ďalší! ♥

  How can stoicism improve your approach to everyday life | instagram @bythewaygaby

 4. "Na rozdiel od mlieka vylúčenie vajíčok ako takých z jedálnička nie je až taký veľký problém." – well, you think so?
  Byť bez syra alebo jogurtu je pre mňa celkom v pohode. Ale za to byť bez vajec, fú.
  Od začiatku roka som si obľúbila ham&eggs, keďže som sa praženice už prejedla. Ale odkedy som prešla na pôst, veľmi si pochutím na volskom oku. Je to moja náhrada chlebu so salámou.

  A preto som viac-menej dúfala, že tu nájdem práve túto alternatívu, no nič.

  My nepečieme, a síce možno chápem cieľ tohto príspevku pred Veľkou nocou, mne určite nepomohol.

  Dúfam, že tieto komentáre neznejú nejako nenávistne alebo povýšenecky, že to nikdy nebudem robiť. Rada čítam tvoj blog, či už si písala denníčky, recepty, o produktoch, ale niekedy neviem čo mám na to napísať. Vzhľadom na to, že toto je jediný blog, ktorý sledujem, chcem komentovať, ale zase ak sa ma to netýka – móda alebo minimalizmus, tak zostanem radšej ticho. Nechcem sa ale odmlčať úplne.

 5. ahoj super tipy ešte je fajn čierna šoľ, ktorá vonia ako vajíčko a dáva jedlu aj takú vajíčkovu chuť 🙂 tých chia sa celkom bojím keďže mi moc nechutia… je ich v receptoch cítiť, myslím takú tú ich slizkosť?
  leekralovaa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *