4 tipy na podcasty pre duševné zdravie

Podcasty vám pomôžu vypnúť myseľ, a zároveň sa z nich naučíte niečo nové. Prinášame vám výber štyroch zaujímavých podcastov o duševnom zdraví, ktoré stoja za vypočutie.
text: Monika — fotky: Berenika
Ocitli sme vo veľmi náročných časoch, ktoré nás všetkých na niekoľko mesiacov odtrhli od našich bežných činností. Väčšinu času žijeme v rutine a pohľad na staré známe štyri steny bytu je čoraz ťažší. Aj v tejto dobe sa dá nájsť množstvo aktivít na strávenie voľného času, ale povedzme si úprimne, chce to veľa energie a pevné psychické zdravie. Vieme ho upevňovať cvičením, zdravou vyváženou stravou či prechádzkami. Podcasty sú však skvelou možnosťou ako vypnúť myseľ a ponúkajú poslucháčovi miesto bezpečia. Sú čoraz viac rozšírené, dostupné na mnohých platformách a všetci si vieme nájsť niečo svoje. V tomto článku vám ponúkame výber 4 podcastov pre duševné zdravie, ktoré sú úprimné, vtipné a stoja za vypočutie.

The lavendaire lifestyle

Mladá youtuberka a podnikateľka Aileen Xu sa k vám príjemným a upokojujúcim hlasom prihovára v novej epizóde každý týždeň. Okruh tém, ktorým sa venuje je široký – od duševného zdravia, meditácie, sebalásku až po astrológiu. Epizódy sú relatívne krátke a stručné a zvládnete si ich vypočuť aj počas upratovania, cvičenia či varenia.

Terrible, Thanks for asking

Podcast, pri ktorom sa v jednej chvíli smejete a v druhej vám stekajú slzy a prikyvujete hlavou, pretože v ňom nachádzate niečo skutočne pravdivé. Cez príbehy ľudí a témy si budujete empatiu a vžívate sa s každým jedným slovom. Tento podcast vás jednoducho musí chytiť za srdce.
čítaj ďalej: Umenie spomaliť

The Savvy Psychologist

Klinická psychologička Jane Wu vo svojich podcastoch na základe výskumov a dôkazov odpovedá na otázky týkajúce sa našich emócií ako sú hnev, radosť, smútok, úzkosť. Vysvetľuje ich veľmi stručne (každá epizóda má od 10 do 20 minút) a s entuziazmom, ktorý privítate ak práve nemáte najlepší deň.

Celeste The Therapist

Tento podcast je presne to, čo v tejto chvíli tak veľmi potrebujeme – dostať sa z nášho neustáleho kolobehu negatívnych myšlienok, ktorý nám nedovoľuje pozerať sa na svet o čosi jasnejšie. Celeste si do svojich podcastov pozýva hostí z rôznych kútov, ktoré vám dodajú do života pozitivitu a hlavne nádej.
Aké podcasty počúvate vy?
Sleduj nás na Instagrame