Česká prírodná kozmetika — Smyssly, Saloos & Purity Vision

Aj český trh je bohatý na značky prírodnej kozmetiky, ktoré sú vyrobené eticky a udržateľne. V článku vám predstavíme značky Smyssly, Saloos a PURITY VISION.
text: Berenika — fotografie: & zdroje uvedené pod obrázkami
Značiek prírodnej kozmetiky je viac ako sa zdá. O tých slovenských sme sa bavili už v dvoch článkoch, dnes ale budeme pokračovať opäť pre zmenu českými. Výber je naozaj široký a ich ponuka bohatá; preto je veľká škoda, že sa o nich nehovorí viac a u nás nezískavajú rovnaké množstvo pozornosti ako zahraničné značky.
Preto sme si pre vás pripravili pokračovanie tejto minisérie, v ktorom vám ukážeme tri malé české značky, ktoré sa sústredia na predaj kvalitnej prírodnej kozmetiky. Hovoriť budeme o značke Smyssly, Saloos a PURITY VISION.

Zdroj: smyssly.com — Protivrásková péče & Dřevěná gua-sha

Smyssly

sídlo Praha
zameranie kvalitná prírodná starostlivosť o pleť
cena 260 Kč — 2 690 Kč
eshop https://www.smyssly.com/cs/products

Značka Smyssly je nádherná už len na pohľad. Vznikla ako spolupráca medzi matkou a dcérou, ktoré spočiatku začali vyrábať produkty len pre seba; no postupne rástol aj záujem o ich kozmetiku, ktorú začali predávať najprv pod menom Ushuaya. Inšpiráciu čerpajú z prírody a vo svojich produktoch používajú len prírodné zložky; a rovnako sa sústredia aj na elimináciu zbytočných plastových obalov — preto kde sa dá, používajú drevo alebo sklo. Veľmi dôležitá je pre nich kvalita jednotlivých zložiek.
V ich ponuke sa nájdete nielen prírodnú kozmetiku, ale aj rôzne kozmetické doplnky a produkty. Sústredia sa na kvalitnú starostlivosť o pokožku, prevažne teda pleť — ako sú pleťové séra, vyživujúce a hydratačné krémy, rozjasňujúce pleťové masky alebo balzam na pery; ale tiež ponúkajú aj telové oleje, krémy na ruky alebo mydlá. Z kozmetických doplnkov predávajú nádherné drevené gua-sha na detoxikáciu tela alebo tváre, masážny valček alebo mydelničku. Určite neprehliadnite dva sety — Rituál na pleť a Rituál na telo, kde nájdete všetko pre dôkladnú starostlivosť.
Produkty značky Smyssly kúpite na ich eshope; ich showroomy nájdete v Prahe, v Bratislave, v Prešove alebo v parfumérii FANN.

Zdroj: instagram.com/saloos_biokosmetika — Masážní olej Celulinie & Bio arganové tělové máslo

Saloos

sídlo Břeclav
zameranie kvalitné BIO masážne oleje
cena 62 Kč — 509 Kč
eshop https://www.saloos.cz/

Saloos, čo v preklade znamená zdravie a blaho, je jedným z najrozšírenejších predajcov prírodnej kozmetiky nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku. Na trhu fungujú už takmer tridsať rokov a sústredia sa na výrobu kvalitných produktov z BIO surovín. Dnes im patrí prvenstvo v oblasti českej aromaterapeutickej biokozmetiky a sú najväčším výrobcom masážnych olejov u nás. Na ich výrobu používajú najkvalitnejšie rastlinné oleje lisované za studena.
Keďže sa primárne sústredia na produkciu olejov, z tejto oblasti nájdete u nich skutočne všetko — kvalitné BIO oleje na pleť, telo i vlasy. Pri ich používaní si môžete byť istý, že sú to poctivé výrobky, ktoré zaručene fungujú a sú prospešné. Okrem olejov nájdete v ich ponuke aj šľahané maslá, pleťové masky a pleťové vody alebo dezodoranty.
Čo sa dostupnosti týka, sú jednotkou — aj cenovo, keďže ich produkty sú na ich kvalitu veľmi lacné, ale aj vďaka tomu, že ich kúpite v drogérii DM alebo na ich eshope.

Zdroj: instagram.com/purityvision — Květinová sada & Bambucké máslo

PURITY VISION

sídlo Střílky, okres Kroměříž
zameranie prírodná fair trade kozmetika
cena 89 Kč — 2 999 Kč
eshop https://www.purityvision.cz/eshop

Aj produkty od PURITY VISION ste už mohli zahliadnuť v drogérii DM. Značka vznikla v roku 2008 s cieľom ponúknuť kvalitné produkty, ktoré obsahujú len výlučne prírodné suroviny (vďaka čomu sú vhodné pre vegánov); a to za dostupné ceny. Dodávateľov svojich surovín vyberajú veľmi starostlivo a pravidelne navštevujú krajiny, odkiaľ tieto látky pochádzajú a kde sa pestujú, a dbajú na férovosť. Úzky vzťah majú aj k ekológii a udržateľnosti — preto ich produkty nájdete zabalené v recyklovateľných obaloch.
Ich ponuka starostlivosti o pleť i o telo je veľmi široká. Nájdete u nich maslá, masážne oleje, kvetinové vody, čistiace íly, peelingy alebo dezodoranty; veľmi obľúbená je ružová voda a vrelo odporúčame bambucké maslo, ktoré je veľmi kvalitné. Tiež majú pomerne veľký výber starostlivosti pre bábätká a ponúkajú aj darčekové sety a krabičky, ktorými môžete potešiť seba alebo blízkych.
Ich produkty kúpite na ich eshope alebo v kamenných predajniach drogérie DM.
Aká česká značka prírodnej kozmetiky je vaša najobľúbenejšia?