Uhlíkové mydlo Čierna ovca od Mylo

I recently wrote about serum for oily skin with acne Ako Vánok from Mylo. However, this product is not the only one I bought from this brand. As I have already mentiones, I was immediately interested in Mylo, and I brought home three things from it. Today I will show you the second – a carbon soap for problematic skin called “Čierna ovca” (Black Sheep).

If you’re hearing about Mylo for the first time (in this case, you didn’t read the last review, so click here), it is a cruelty-free vegan cosmetics that contains only natural plant-based substances. It is made in Slovakia, local and organic materials are preferred, and it is sold in recyclable packaging.
This soap is packed in brown and thin white paper only, which you can compost without hesitation – unlike plastic packaging and tubes. Like all Mylo products, it has a very simple and minimalist, yet gorgeous design. The soap itself has a dark-gray color, the exact shape of the quay, and on the front is engraved the logo.
The soap has one hundred grams and I can say straight away that it lasts for a fairly decent time. Unlike other skin-cleansing products, which are usually gel-like, it is stiff, so it doesn’t contain water, making it smaller and it doesn’t take up much space (which is a great while travelling).
The soap has two main ingredients – charcoal and tea trea oil. Activated charcoal (I suppose this is where the sopa got itss name) removes excess sebum and toxins from the skin, while the tea tree has antibacterial effects, making it an excellent duo for acne-prone skin.
If now you ask if it dries the skin, it does not – but it does leave the skin feeling slightly dry. But not at all as much as I was initially afraid of. Its purpose is to remove grease from the skin, leaving the skin noticeably drier. After cleaning, Barb recommends using toner (which I don’t yet have, but I want to try it out as soon as possible), and oil (or cream) that will restore balance and re-hydrate the face.
Nevertheless, the skin after washing is clean and fresh. I also use it to remove makeup and it does this job very well. It lathers up nicely (even without sodium lauryl sulfate) and has a very subtle but still light and lovely scent. Each soap is hand-made by cold method and in small batches, so its color and smell may vary.
The composition of the soap is again short and clear – it does not contain any strange substances with long names. It contains:
 • olive oil – is antioxidant and anti-inflammatory, helps to heal scars and acne, it regenerates the skin and calms it;
 • water;
 • coconut oil – is antiseptic and detoxifying, it softens the skin;
 • shea butter – it nourishes, regenerates and is great for healing,
 • sodium hydroxide – is only for saponification as it easily and quickly dissolves the oily and butter components but is not present in the soap itself;
 • cacao butter – it contains vitamin E, promotes skin hydration, softens;
 • almond oil – also strengthens and regenerates, it protects against skin dehydration;
 • 100% plant-based active charcoal – it can absorb toxins, clean pores and reduce increased sebum production;
 • tea tree essential oil – it has high preservative and antibacterial effects, making it great for problematic skin, it stimulates the recovery of skin cells.
All ingredients are – as always – plant based.
I use it every night to remove my make-up and clean my skin, quite often even in the morning before applying make-up. And I will say straight away that I’m not coming back to using gels and cleansing foams, because they are all packaged in plastic, but since I’m so satisfied with this soap, I will definitely buy another package.

advantages cleanses the complexion beautifully, leaves the skin fresh and clean, does not contain palm oil or SLS

disadvantages leaves the skin slightly dry and requires the use of an oil or a cream

price online – 4.90 €

rating 9/10

Nedávno som vám písala o sére na mastnú pleť s akné Ako vánok od Mylo. Tento produkt však nie je jediný, ktorý som si od tejto značky kúpila. Ako som už spomínala, Mylo ma okamžite veľmi zaujalo a domov som si od Dobrožrútov odniesla rovno tri vecičky. Dnes vám ukážem druhú – uhlíkové mydlo na problematickú pleť s názvom Čierna ovca.

Ak o Mylo počujete prvýkrát (v tom prípade ste nečítali poslednú recenziu, preto klik sem), je to netestovaná vegánska kozmetika, ktorá obsahuje len prírodné rastlinné látky. Vyrába sa na Slovensku, uprednostňované sú lokálne a organické suroviny, a je predávaná v recyklovateľných obaloch.
Toto mydielko je balené len v hnedom a tenučkom bielom papieri, ktorý môžete bez váhania aj skompostovať – na rozdiel od plastových obalov a túb. Rovnako ako všetky produkty od Mylo má veľmi jednoduchý a minimalistický, ale nádherný design. Samotné mydlo má tmavosivú farbu, presný tvar kvádra a v prednej časti je vyryté logo značky.
Mydlo má sto gramov a už rovno môžem povedať, že vydrží pomerne slušnú dobu. Na rozdiel od iných produktov na čistenie pleti, ktoré majú zvyčajne gélovú konzistenciu, je tuhé, teda neobsahuje vodu, a tak je menšie a nezaberá toľko miesta (čo je obrovskou výhodou pri cestovaní).
Mydlo má dve hlavné zložky – čierne uhlie a čajovník austrálsky. Čierne uhlie (podľa ktorého mydielko pravdepodobne aj získalo meno) odstraňuje z pokožky prebytočný maz a toxíny, zatiaľ čo čajovník má antibakteriálne účinky, vďaka čomu vytvárajú skvelú dvojku na pleť s akné.
Ak sa teraz pýtate, či nevysušuje, tak nevysušuje – no zanecháva pleť mierne suchú. Ale vôbec nie tak veľmi, ako som sa spočiatku obávala. Jeho úlohou je z pleti odstrániť mastnotu, čím ale zanecháva pokožku citeľne suchšiu. Po vyčistení pleti Barb odporúča použitie toneru (ktorý ešte nemám, no určite ho chcem čo najskôr vyskúšať), a oleja (respektíve krému), ktorý navráti rovnováhu a dodá tvári späť hydratáciu.
Napriek tomu pleť po umytí pôsobí čisto a sviežo. Používam ho aj na odstránenie make-upu a i túto úlohu plní na jednotku. Krásne pení (aj bez toho, aby obsahovalo sodium lauryl sulfát) a má nie veľmi výraznú, no stále ľahkú a príjemnú vôňu. Každé mydielko je vyrábané ručne, metódou za studena a v malých dávkach, preto sa jeho farba a vôňa môže líšiť.
Zloženie mydla je opäť krátke a jasné – neobsahuje žiadne podivné látky s dlhými názvami. Nachádza sa v ňom:
 • olivový olej – je antioxidačný a protizápalový, pomáha hojiť ranky a akné, regeneruje pleť a upokojuje ju;
 • voda;
 • kokosový olej – je antiseptický a detoxikačný, zjemňuje pokožku;
 • bambucké maslo – vyživuje, regeneruje a je výborné na hojenie,
 • hydroxid sodný – slúži len na saponifikáciu, keďže ľahko a rýchlo rozpúšťa olejové a maslové zložky, no v samotnom mydle sa nenachádza;
 • kakaové maslo – obsahuje vitamín E, podporuje hydratáciu pokožky, zjemňuje;
 • mandľový olej – tiež posilňuje a regeneruje, chráni pred dehydratáciou pokožky;
 • 100% rastlinné aktívne uhlie – dokáže absorbovať toxíny, čistiť  upchané póry a znížiť zvýšenú produkciu mazu;
 • esenciálny olej z čajovníka austrálskeho – má vysoké konzervačné a antibakteriálne účinky, vďaka čomu je skvelý na problematickú pleť, stimuluje obnovu kožných buniek.
Všetky ingrediencie sú – ako inak – prírodného pôvodu.
Používam ho každý večer na odlíčenie a vyčistenie pleti, pomerne často aj ráno pred nanesením make-upu. A rovno poviem, že ku gélom a penám na čistenie sa tak skoro nevrátim, lebo všetky sú balené v plastovom obale, no keďže som s týmto mydlom maximálne spokojná, určite si kúpim ďalšie balenie.

plusy krásne čistí pleť do hĺbky, zanecháva pleť sviežu a čistú, neobsahuje palmový olej alebo SLS

mínusy zanecháva pleť mierne suchú a je potrebné použitie oleja alebo krému

cena online – 4.90 €

hodnotenie 9/10