DIY prírodné pleťové masky (ktoré naozaj fungujú)

Quiet Sunday evening. You made yourself a bath or you have a hot water running in the shower, you brought a few scented candles to the bathroom, and you put on some quiet music. What else is missing? Of course, a face mask that soothes, moisturizes or deep cleans the skin. And as the title of the article suggests, you can easily and quickly make these face mask at home. And you don’t have to go far — everything you need to prepare them can be found at home.

Cleansing Mask From Soda Bicarbonate

Ingredients soda bicarbonate, water
Preparation Put some soda in your palm and add water drop by drop — until you get a solid slurry that you apply to your skin. After it dries, wash it off with warm water.
It works like a miracle. Its main advantages are that everyone has soda at home, so you can prepare it at any time; it dries very quickly on the skin and actually works. I use it whenever there is a pimple or redness on my skin — the mask soothes inflammation, cleanses the skin and the next day any imperfections are completely gone or at least less visible. It can be used on the whole face and only in specific places.
read more: 4 Reasons To Switch To Natural Beauty

Regenerating banana mask

Ingredients banana
Preparation Mash one ripe medium-sized banana, apply, leave for about fifteen minutes and wash with cold water.
Bananas contain vitamins A, B, E, C and potassium, which are great not only for our body and health, but also skin. Vitamin A helps to soften the skin and lightens dark areas (such as circles under the eyes), vitamin E reduces the appearance of wrinkles, vitamin C acts as an antioxidant and neutralizes free radicals, and vitamin B and potassium hydrate. After this mask the skin is beautifully soft and radiant.

Soothing mask from oatmeal

Ingredients oats, water
Preparation Pour hot water over a third of a cup of oats, and let the oats bloom and cool for a while. Apply to the face, after ten to fifteen minutes wash with warm water.
This mask is exactly what you need after a long and busy day. It’s very easy to prepare; and in addition to soothing, it’s helping with acne and dry skin, cleans, promotes proper circulation and removes dead cells. Another advantage is that you can easily customize it to your own needs — and add two tablespoons of white yoghurt to help with redness, two tablespoons of honey (which is naturally antibacterial) or even an egg white. But when washing, be careful not to clog the sink.
Which mask did you like the most?
Pokojný nedeľný večer. Napustili ste si vaňu alebo vám v sprche už tečie horúca voda, do kúpeľne ste so sebou priniesli zopár vonných sviečok, do toho vám hrá pokojná hudba. Čo k tomu ešte chýba? Predsa maska na tvár, ktorá pleť upokojí, dodá jej hydratáciu alebo ju hĺbkovo vyčistí. A ako je už podľa názvu článku jasné, masku na tvár si môžete ľahko a rýchlo vyrobiť aj doma. A nemusíte chodiť ďaleko — všetko, čo na ich prípravu potrebujete, určite nájdete aj doma.

Čistiaca maska zo sódy bikarbóny

Ingrediencie sóda bikarbóna, voda
Príprava Do dlane si nasypte trochu sódy a po kvapkách pridávajte vodu — pokiaľ vám nevznikne tuhá kaša, ktorú nanesiete na pleť. Po uschnutí umyte teplou vodou.
Funguje ako zázrak. Jej hlavné výhody sú tie, že sódu má doma každý, takže si ju môžete pripraviť kedykoľvek; veľmi rýchlo na pleti schne a skutočne funguje. Ja ju používam vždy, keď sa mi na pleti objaví nejaká vyrážka alebo začervenanie — maska upokojí zápal, pleť vyčistí a na druhý deň sú akékoľvek nedokonalosti úplne preč alebo sú aspoň menej viditeľné. Používať ju môžete na celú tvár i len na konkrétne miesta.
čítať ďalej: 4 dôvody prečo prejsť Na Prírodnú Kozmetiku

Regenerujúca banánová maska

Ingrediencie banán
Príprava Stredne veľký zrelý banán popučte na kašu, aplikujte, nechajte účinkovať asi pätnásť minút a zmyte studenou vodou.
Banány obsahujú vitamíny A, B, E, C a draslík, ktoré nie sú dobré len pre naše telo a zdravie, ale i pleť. Vitamín A pomáha zjemniť pokožku a zosvetľuje tmavé miesta (ako napríklad kruhy pod očami), vitamín E redukuje viditeľnosť vrások, vitamín C funguje ako antioxidant a neutralizuje voľné radikály, a vitamín B a draslík hydratujú. Po tejto maske je pleť krásne jemná a žiarivá.

Upokojujúca maska z ovsených vločiek

Ingrediencie ovsené vločky, voda
Príprava Tretinu hrnčeka ovsených vločiek zalejte horúcou vodou, vločky nechajte chvíľu napučať a vychladnúť. Naneste na tvár, po desiatich až pätnástich minútach umyte teplou vodou.
Táto maska je presne to, čo potrebujete po dlhom a náročnom dni. Je veľmi jednoduchá na prípravu; a okrem toho, že upokojuje, pomáha aj pri akné alebo suchej pleti, čistí, podporuje správnu cirkuláciu a odstraňuje mŕtve bunky. Jej ďalšou výhodou je to, že si ju ľahko viete prispôsobiť podľa vlastných potrieb — a pridať dve lyžice bieleho jogurtu, ktorý pomáha pri začervenaní, dve lyžice medu (je prirodzene antibakteriálny) alebo i vaječné bielko. No pri zmývaní si dávajte pozor, aby ste neupchali umývadlo.
Ktorá maska vás naviac zaujala?