Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. O parabenech jsem četla více a je to složitější. Návaznost na rakovinu prokázána údajně nebyla a v malém množství jako konzervant funguje dlouho a spolehlivě. Pro mě je spíše problém to, z čeho se vyrábí a že se tato látka pak přeci jenom do těla dostává. Proto mám raději přírodní složky.
  Parfum je neskutečně zavádějící slovo. Mrzí mě, že se objevuje i v přírodní kosmetice, ale věřím, že v přírodním složení asi parfum opravdu nebude znamenat nebezpečnou látku. Často mají alespoň vypsané v popisech, že jsou i tyto látky rostlinného původu.
  Nemyslím ale, že by tyto výrobky měli lidé hned vyhazovat – chemie je zvláštní obor a dost látek funguje ve sloučeninách jinak, stejně tak velice záleží na množství. Každopádně bych všem doporučila přírodní produkty. Sama jsem měla například fakt problémy s konvenčními šampony, které mi vyloženě dráždily kůži. A to bylo peklo. 😀 Tak jsem našla přípravek, který to uklidnil. Ale to byla další chemie, že. A ve chvíli, kdy jsem najednou objevila přírodní kosmetiku, už žádné problémy nemám. Například kamarádce se po nanesení mého – zcela přírodního – makeupu (který mimochodem dobře kryje a drží, ne jako Ere Perez apod.) zklidnil ekzém. Něco na tom složení opravdu bude.

  Každopádně je dobré vytvořit takový článek. Také jsem nad podobným dřív přemýšlela. 🙂 Takže určitě budu ráda, když tuto sbírku rozšíříš, například škodlivé látky, které obsahují různé krémy nebo tak, to by určitě nebylo na škodu. Lidé jsou často líní si zjišťovat složky sami, přitom by o tom opravdu měli vědět.

 2. Tak po prečítaní tohto článku som ostala sedieť úplne zhrozená. Vedela som, že sa v kozmetike nachádzajú všakovaké ingrediencie, ale že ich je až toľko a pritom sú pre nás toxické… ani neviem, čo k tomu povedať. Odkedy som začala mať problémy s pleťou, postupne som začala svoju kozmetiku triediť a nahrádzať ju prírodnou. Veľmi mi to pomohlo a taktiež aj celková pauza od nosenia make-upu. S čím mám ale veľký problém je práve make-up. Mávam ho na sebe skoro každý deň a stal sa neoddeliteľnou súčasťou mňa, keďže sa s ním cítim sebavedomejšie a podobne. No aj v ňom a nachádzajú zložky, ktoré moju pleť dráždia a s bio dekoratívnou kozmetikou nemám dobré skúsenosti, hlavne čo sa týka Alverde od DM.
  Avšak tento článok považujem za veľmi prínosný a viem, že sa k nemu čoskoro opäť vrátim <3
  BRINORA.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *