Ľahké & rýchle nepečené kokosové koláčiky

Máte chuť na jednoduchý a rýchly vegánsky dezert? Tieto kokosové koláčiky sú hotové za pár minút a sú ako stvorené na teplé letné popoludnia alebo večery.
text: Berenika — fotografie: SimplyBerenica
Ako jeden z cieľov do tohto kalendárneho roka sme si dali aj to, že by sme s vami chceli zdieľať viac jednoduchých vegánskych receptov, ktorú sú z bežných ingrediencií, ktoré nájdete aj doma. Čo sa vegánskych jedál týka, mnohé recepty, ktoré nájdete na internete, vyzerajú úžasne; no často obsahujú veci ako “hodvábne tofu”, “cícerová múka”, “tapiokový škrob” a podobne, ktoré je občas náročnejšie zohnať.
Preto vám chceme priniesť recepty, pri ktorých nebudete musieť googliť, kde zoženiete také a také potraviny; všetko sa dá ľahko kúpiť aj v klasických potravinách. Zároveň sú všetky jedlá hotové za pár minút, sú veľmi nenáročné na prípravu a nepotrebujete k nim žiadne špeciálne kuchynské náčinie. A jeden z takýchto receptov je aj dnešný — na nepečené kokosové koláčiky.

Nepečený kokosový koláčik

príprava 15 min na 4-5 koláčikov náročnosť 2/5

Ľahký, letný a osviežujúci — presne taký je tento kokosový koláčik. A má dve veľké výhody — pozostáva len z pár surovín, z ktorých väčšinu určite máte aj doma, a príprava trvá len pár minút; a po hodine, počas ktorej musí stuhnúť v chladničke, si na ňom môžete pochutnať. Je ideálny na teplé letné večery, kedy máte chuť na niečo sladké a studené.

Ingrediencie
 • 60 g strúhaného kokosu
 • 80 g kokosového jogurtu
 • 50 g datlí
 • 2 lyžice kakaa
 • 2 lyžice čakankového sirupu
 • 1 lyžica kokosového oleja
Postup
 1. Do mixéru pridajte ďatle, dve polievkové lyžice pripraveného strúhaného kokosu (asi 15 gramov), kakao a čajovú lyžičku pripraveného čakankového sirupu.
 2. Mixujte pár sekúnd, pokiaľ sa ingrediencie spoja a vytvoria lepivé cesto.
 3. Cesto vložte do pripravenej formy — ako je zapekacia forma, forma na koláč alebo forma na muffiny (nezabudnite vyslať papierom na pečenie). Cesto poriadne postláčajte.
 4. Zmiešajte spolu kokosový jogurt, zvyšok strúhaného kokosu, zvyšok čakankového sirupu a kokosový olej. Použiť môžete opäť mixér.
  Zmes pridajte do formy a uhlaďte.
 5. Vložte do chladničky minimálne na hodinu, až tak podávajte.
V recepte používame kokosový jogurt, ten ale môžete nahradiť iným rastlinným jogurtom. Ak nemáte čakankový sirup, môžete použiť sirup z agáve, javorový sirup alebo iné tekuté sladidlo.
Aký recept by ste chceli najbližšie? Na jednoduchý obed alebo ďalší rýchly dezert?
Zdieľaj článok