Sprievodca bezobalovými obchodmi — Považská Bystrica: Lokál kútik

Ďalším bezobalovým obchodíkom, ktorý sme v Považskej Bystrici navštívili, bol Lokál Kútik. Ten ale nie je obyčajný a má jedinečný koncept — a my vám ho ukážeme.

Pri nakupovaní si môžete posedieť na peknej teraske.

Považská Bystrica: Lokál Kútik

V Považskej Bystrici sa ešte naposledy krátko zastavíme; a to na návštevu do malého, no veľmi zaujímavého bezobalu. Lokál Kútik je jedinečným spojením bezobalového nakupovania potravín s kaviarňou a bistrom. Takto ľahko spojíte príjemné s užitočným — na jednom mieste si môžete doplniť zásoby a vychutnať si výbornú kávu so sladkým koláčikom. A nie len to.
Lokál Kútik sídli na ulici Centrum 1743, v budove Diamond Residence. Keďže sa nachádza v centre mesta, pre obyvateľov Považskej Bystrice je poloha predajne veľmi výhodná, nakoľko okolo nej mnohí chodia aj niekoľkokrát denne. Ak vás zaujíma dostupnosť, s MHD ani parkovaním nemusíte mať obavy. Necelých 5 minút odtiaľto je zastávka hromadnej dopravy, a keďže pár metrov odtiaľto sú aj dva veľké supermarkety, môžete využiť parkoviská pred nimi.

Kútik s bezobalovými potravinami.

Sortiment

Lokál Kútik si všimnete už z diaľky. Pred predajňou je terasa s príjemným posedením, kde si počas teplejších dní môžete odpočinúť alebo sa tu stretnúť s priateľmi. Po vstupe do obchodíka sú na ľavej strany stoly pre zákazníkov, napravo je pult obsluhy s kaviarenským úsekom a aj regály s bezobalovými potravinami, ktoré nás zaujímajú najviac.
Systém vystavenia sortimentu poteší každú minimalistickú dušu. Veľké sklenené dózy (s ktorými sa stretávame v takmer každom bezobale) sú poukladané pekne vedľa seba, všetky s (takmer) rovnakou etiketou s popisom. Nadpisy sekcií tu nie je sú tak potrebné; bezobalová sekcia je výrazne menšia ako v iných predajniach, takže tu nebudete mať problém sa zorientovať.

Z veľkých dóz si môžete nasypať cestoviny, oriešky i sušené ovocie.

Ďalšie sladkosti sú aj na pulte obsluhy.

Výber zdravých potravín od lokálnych dodávateľov.
Potraviny
Kúpite tu veľmi slušný základ potravín, ktoré bežne využívame v domácnosti pri varení, pečení i príprave jedál. No hlavným zameraním sú maškrty od výmyslu sveta — a samozrejme, nie tie nezdravé. Vybrať si môžete z rôznorodých dobrôt od sušeného ovocia cez oriešky v čokoláde až po sušienky.
Aby sme to ale zhrnuli, do vlastnej nádoby si tu nasypete:

  • obilniny — ryžu, pohánku, bulgur, pšeno, kuskus;
  • strukoviny — hrach, šošovicu, cícer, fazuľu, polievkový mix;
  • cestoviny — niťovky, penne, špagety, tagliatelle;
  • sušené ovocie, orechy (aj v čokoláde), semienka;
  • lahôdkové droždie, cukor, soľ, jedlú sódu, čaje;
  • sladkosti — kokosky, sušienky, čokoládu, piškóty, lentilky;
  • slané snacky — chipsy, krekry.
Vybrať si ale môžete aj z potravín balených v skle ako je ghí, tahini, kokosový olej, javorový sirup, paradajkové pyré alebo orieškové krémy; hlavne od značiek Natural Jihlava a Baškina domáca továreň na dobroty.
V chladničke mávajú nápoje a limonády, a berú čerstvé kváskové chlebíky a sladké pečivo od lokálneho výrobcu.

V Lokál Kútiku si svojich dodávateľov starostlivo vyberajú.

Nepostradateľná súčasť bezobalového nakupovania.

Kvalitná káva, chutné koláčiky a bezobalové nakupovanie. To vystihuje tento jedinečný koncept.
Ak bývate blízko, neváhajte a určite zájdite do Lokál Kútika. Obchodík pôsobí veľmi útulne a stretnete sa tu s milou a priateľskou obsluhou. Výber potravín bez obalu síce nie je tak veľký a rozmanitý ako v iných bezobalových obchodoch, ktoré sme doposiaľ navštívili, ale na bežné doplnenie zásob do domácnosti to bohato stačí.
Popri nakupovaní určite využite aj ich kaviareň — nádhernú vôňu kávy ucítite len čo vojdete dnu. Teraz počas jesene majú každý deň aj vynikajúce polievky a občasne konajú aj brunch, kde si môžete pochutnať na starostlivo vybranom menu. Nám v SimplyBerenica sa celý koncept Lokál Kútika veľmi páči a veľmi odporúčame sem zájsť!

Adresa: Centrum 1743, Považská Bystrica

Kontakt: lokalkutik@gmail.com

Web:

Otváracia doba: Ut-So: 9.00-22.00

Sociálne siete: Facebook & Instagram

Zaujal vás Lokál Kútik?