Rýchle vegánske cestoviny s chuťou Stredomoria

Sušené paradajky, kvalitný olivový olej, čierne olivy a cesnak. Tieto vynikajúce cestoviny s chuťou Stredomoria sú hotové za pár minút a nenáročné na prípravu.
text: Berenika — fotografie: SimplyBerenica
Cestoviny patria k mojim najobľúbenejším jedlám. Sú veľmi jednoduché a nenáročné na prípravu a sú ideálnym základom pre stovky rôznych kombinácií, kde sa kreativite medze nekladú. A práve to na nich milujem najviac — pri varení málokedy postupujem podľa konkrétneho receptu a radšej skúšam, ktoré chute k sebe idú a dobre sa dopĺňajú.
Tento recept bol tiež iba skúška, kedy som z chladničky vybrala rôzne suroviny, na ktoré som práve mala chuť. A zrodilo sa z toho jedlo, ktoré som si veľmi obľúbila a odporúčam, aby ste ho skúsili aj vy. Je veľmi jednoduché na prípravu a vyžaduje len zopár surovín, a je hotové za pár minút.

Cestoviny s chuťou Stredomoria

príprava 15 minút náročnosť 1/5

Kombinácia chutí v týchto vegánskych cestovinách vás okamžite prenesie do Stredomoria. Sušené paradajky, kvalitný olivový olej a cesnak sú pre toto územie príznačné. Spolu s čiernymi olivami, ktoré jedlu dodajú slanosť, a sladkou jarnou cibuľkou behom chvíľky vytvoríte ľahký, no sýty obed alebo večeru.

Ingrediencie
 • bezvaječné cestoviny
 • 4-5 sušených paradajok
 • hrsť čiernych olív bez kôstky
 • dve hlávky jarnej cibuľky
 • tretina balenia tempehu
 • olivový olej
 • chilli korenie
 • soľ a čierne korenie
Postup
 1. Cestoviny pripravte podľa inštrukcií na obale. Keď budú al dente, sceďte ich.
 2. Na väčšej panvici rozohrejte trošku olivového oleja a pridajte tempeh nakrájaný na kocky. Opekajte z každej strany pár minút, až kým nezačne chytať zlatú farbu.
 3. Na panvicu pridajte nadrobno nakrájaný cesnak, nakrájané sušené paradajky a olivy. Všetko zamiešajte a opekajte asi dve minúty, potom pridajte nakrájanú jarnú cibuľku.
 4. Dochuťte soľou, čiernym korením a troškou chilli korenia. V prípade potreby pridajte olivový olej alebo olej zo sušených paradajok.
 5. Pridajte uvarené cestoviny a dobre premiešajte. Za občasného miešania všetko opekajte ešte aspoň päť minút, kým sa chute spoja a cestoviny chytia mierne zlatú farbu.
 6. Servírujte s čerstvými bylinkami, pridať môžete aj vegánsky syr alebo lahôdkové droždie.
Ak nemáte tempeh, môžete ho nahradiť tofu alebo ho úplne vynechať.
Aký recept by ste chceli vidieť najbližšie?
Zdieľaj článok