Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. Tyjo, takhle to číst za sebou, tak tvoje rutina vypadá fakt strašně akurátně :D. Moje kdysi bývala taky taková (kde jsou ty časy…:D), ale teď na Erasmu si dávám se stáváním fakt na čas a máms poustu špatných zvyků. Ale jógu se taky snažím dělat, bez snídaně bych nevyšla nikdy ven a první ranní paprsky jsou potřeba ♥.

  Mimochodem, omlouvám se za pozdní gratulaci, ale všechno nejlepší!

 2. Já teď právě se snažím si dát režim, abych vstala kolem té 8, spíš právě totiž vstávám kolem deváté až půl desáté a to mi taky úplně nevyhovuje. Chtěla bych víc rozšířit rutinu. Ráno se v posteli akorát podívám na zprávy a jinak jdu ven z postele, hezky si ji upravím, jako bych na ni celou noc nebyla a pořádně se napiju (většinou ale hned po probuzení). A snídám taktéž, je supr mít ten čas na kafe a snídani, na svoje věci, na naplánování dne. To přítel vstane na oběd a je rád, no a pak samozřejmě "na nic nemá čas" 😀 Což nechápu, že jsem tak také mohla žít, vůbec mi to teď nevyhovuje.

 3. O rozvrhu v jeden deň môžem tak akurát snívať. Keďže som menila odbor, tak som sa snažila stihnúť etiku za dva roky, ale moja motivácia niekam odišla a sama som sa rozhodla, že mať 7 skúšok v jednom semestri je na mňa veľa. Ale skrátka, aj obyčajný tretiak môže na našej škole o jednom dni iba snívať.
  Príspevky/videá o rannej/nočnej rutine ma celkom bavia, pretože vidím, čo robia ostatní. Ale ja by som takýto príspevok nedokázala napísať, pretože ja nemám žiadnu rutinu. Jedine žeby som opisovala postup ako si umývam zuby 😀
  Vstávam 5:20 (a v posledné týždne som začala v pondelok o 5:00), pretože vlaky. Ráno je tá najrýchlejšia časť dňa. Mám menej ako hodinu na to, aby som sa stala človekom (lebo treba ešte pripočítať cestu). No jedna dôležitá vec obsahuje moju rutinu – vypitie čaju. Sociálne siete na ráno, hneď ako otvorím oči, tak sa pozriem na mobil, že koľko je hodín, a potom si prečítam biblický verš dňa. Tak začína ten kolotoč.
  Na siete idem až keď sa vychystám do školy – a aj to si najksôr pozriem, či mi mešká vlak a idem sa pozrieť na youtube, aké nové videá vyšli, ale nesledujem ich – lebo nie je čas.
  Ja sa TAK neviem vcítiť do memes o nastavovaní budíkov. Lebo budíky nastavujú babka/mama. A kým babka si dáva budík ešte o desať minút skôr a aj tak je hore ešte skôr, ja sa preberiem väčšinou, keď vychádza z izby. A keď je doma mama, tak niekedy je tiež skôr hore a niekedy sa zobudím zase skôr ja. A ak už sa stane, že si musím nastaviť budík ja, tak sa zobudím tak päť-desať minút predtým.
  Ako vravím, necvičím. Jógu som si akosi zakázala (keďže to je proti Bohu).
  A čas pre seba mám akosi na mieste, kde… sa veľmi dobre premýšľa 😀

  Ráno pre mňa nikdy nebolo najhoršia časť dňa.

  A prepáč, že nekomentujem všetko. Začal hokej, na to záverečné práce, písomky, skúšky… snáď to bude lepšie. 🙂 Ty môžeš pokojne zájsť aj do starších príspevkov,samozrejme, ak máš čas. Je tam jeden príspevok (25.4), do ktorého som dala veľkú časť z môjho srdca.

 4. Pred pár mesiacmi som sa presťahovala z Prahy do chatičky v lese. Elektrinu nemame, vodu nosime z pramienka. Stále chodím do práce v Prahe, stále chcem po práci stihnúť svoje záľuby. Tomu som prispôsobila aj svoje rána. Prvý budik mi zvoni o 5 rano, ale ja potrebujem pomalsi start nez hned vyskočiť z postele, kvoli nizkemu tlaku. A tak sa pomaly zobúdzam. Potom zažnem sviečku, ak som sama doma tak zatvorím okenice, ráno už v piecke nezatápam, napijem sa, dám si trošku čokoládky, umyjem zuby, oblečiem a utekám. Vyrážam zo devrí o 5:45. Čaká ma asi 30-minútová prechádzka (zatial potme) cez les a pastviny a cez dedinu na vlak. Vo vlaku (45 minut) si vacsinou citam knizky alebo nerobim nic. Je prijemné mat na to chvilku bez vycitiek. Potom najmenej zábavná časť, cestovanie v meste. Dorazím do prace, kde si dam sprchu, uvarim caj, pripravim ranajky (pohankovu kasu, špaldové lupienky s mliekom a džemom (minule leto som varila vlastny), alebo nieco ine). Ranajkujem uz vacsinou pri mailoch aby som vsetko stihla.  
  Zatial 😀 ma bavi, ze za kazdy den (aj ked je prvý sneh, aj ked prsi a vsade je bahno, aj ked je víchrica Sabina, aj ked sa na pastvine učia chodiť novonarodené teliatka) ma caka prechádzka. Zatial ma baví, že hoci precestujem (pešo, vlakom, busom, metrom) minimálne 3 hodiny denne, tak si to urobím pekné. Stihnem prečítať viac knížok (na ktoré musím chodiť častejšie do knižnice) a byť viac na čerstvom vzduchu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *