Sprievodca bezobalovými obchodmi — Alchemilka v Prešove

Bezobalový obchod Alchemilka v Prešove ponúka široký výber prírodnej kozmetiky, ekologické pomôcky do domácnosti i kvalitné potraviny rôzneho druhu na váhu.
text: Berenika — fotografie: SimplyBerenica
Ani Prešovu nechýbajú bezobalové obchody — a obyvatelia mesta i okolia tak môžu nakupovať do vlastných obalov kvalitné potraviny, kozmetiku i drogériu. Prvý bezobalový obchodík v Prešove nesie názov Alchemilka a nájdete v ňom všetko od ryže či cestovín cez lufu alebo hubky na riad až po prírodnú slovenskú i zahraničnú kozmetiku.

Kde ich nájdete?

Alchemilka sídli na Hlavnej ulici, teda priamo v centre. No pre tých, ktorí mesto až tak dobre nepoznajú, môže byť hľadanie predajne celkom výzva, keďže obchodík je “schovaný” v bočnej uličke, ale stačí mať oči na stopkách.
Predajňu Alchemilka nájdete na Hlavnej 27 — v podchode oproti bagetérii. Ak prídete autom, môžete zaparkovať v jednej z paralelných uličiek na platených parkoviskách, a v blízkosti je aj zastávka autobusu (Na Hlavnej). Alchemilka je otvorená každý pracovný deň od 11.00 — 17.00 (otváracie hodiny sa môže meniť).

Sortiment

Alchemilka vznikla ako predajňa prírodnej kozmetiky — a tej nie je málo. Samozrejmosťou sú slovenské značky ako MusK alebo Ponio, nechýbajú voňavé mydlá od Almara Soap alebo od Mydlo Bardfa vyrábané v Bardejove, a aj radi používate produkty od Soaphoria, v Alchemilke nájdete obrovský výber. To nie je všetko — a vybrať si môžete z mnohých ďalších zaujímavých značiek.
Prírodnú kozmetiku tvorí prvá časť predajne; a keď postúpite ďalej, čakajú na vás desiatky nádob, z ktorých si môžete vybrať kvalitné potraviny. Nechýbajú strukoviny, rôzne druhy cestovín, vločky, orechy, sušené ovocie či ryža a múky. No to nie je všetko — vyskúšať môžete aj ovocie sušené mrazom, smoothie mixy, sušienky, biely mak, rôzne druhy müsli, ryžový, makový alebo lieskový proteín.
Ani v Alchemilke nechýbajú rôzne ekologické a udržateľné produkty do domácnosti a kúpite u nich všetko od kefy na riad cez kovové slamky a zubné kefky až po plátené tašky a sieťové vrecká. Majú aj dobrý výber čapovanej drogérie, a tak u nich zoženiete všetko do domácnosti, na upratovanie, čistenie i pranie.
Jedna vec, ktorá sa mne osobne na Alchemilke veľmi páči, je ich milý a ochotný personál, ktorý nikdy neváha poradiť s výberom. Keďže prírodnej kozmetiky majú naozaj veľa, radi navigujú, vysvetlia, pomôžu otestovať. Vďaka tomu potom máte pocit, že skutočne odchádzate s produktom, ktorý spĺňa všetky vaše požiadavky.
Alchemilka celkovo pôsobí veľmi útulne. Tým, že sídli v bočnej uličke a je to pomerne malá predajňa, sa tam človek cíti príjemne — krásne tam vonia a mierne prítmie pôsobí upokojujúco. Po druhej či tretej návšteve si už osvojíte, kde čo nájsť a ako funguje systém nakupovania; a zakaždým budete z obchodu odchádzať so skvelým pocitom.

Adresa: Hlavná 27, Prešov

Kontakt: +421 908 117 786

Web: alchemilka-prirodna-kozmetika.business.site

Otváracie hodiny: Po—Pia 11.00 — 17.00

Sociálne siete: Facebook & Instagram