Sprievodca bezobalovými obchodmi — Bez Obalu v Otrokovicích

Prvý článok zo série o bezobalových obchodoch vám prináša stručný prehľad o BEZ OBALU v Otrokovicích — dozviete sa všetko od otváracích hodín až po sortiment.
text: Berenika — fotografie: Berenika
Aj Otrokovice majú svoj bezobalový obchod — stoja za ním dve sestry Lucie a Monika, ktoré spojili svoje sily a vo februári 2021 otvorili BEZ OBALU. Na blogu ste si už s nimi mohli prečítať aj rozhovor — Monika a Lucie z BEZ OBALU: Kolemjdoucí zajíma, co děláme.

Kde ich nájdete?

Obchodík sídli na Havlíčkové ulici, kúsok od parku a železničnej stanice, a keďže sa nachádza približne v strede Otrokovic, zo žiadneho konca to nebudete mať príliš ďaleko. V blízkosti sú dve parkoviská a dve zastávky autobusu (Otrokovice Pošta a Otrokovice, žel. stanice), a otvorené majú každý pracovný deň od desiatej do piatej.

Sortiment

Keďže je BEZ OBALU stále iba na začiatku svojej cesty, ich sortiment ešte nie je taký široký; ale to neznamená, že u nich nekúpite všetko potrebné. Ich ponuka zahŕňa ryžu, cestoviny, kuskus a bulgur, rôzne druhy strukovín ako je cícer, hrach alebo šošovica, ovsené alebo bezlepkové kaše, viacero druhov múky, olej a ocot, ale aj soľ, základné koreniny (čierne korenie, sladká paprika, rasca, tymián, oregano, kurkuma a ďalšie), sušené ovocie a orechy, kypriaci prášok a jedlú sódu, čaje a kávy (ich kávu vrelo odporúčame!), ale aj rôzne slané a sladké dobroty — krekry, gumové macíky, chrumky, piškóty a podobne.
Kúpite u nich aj drogériu — prací gél, aviváž, gél na umývanie riadu a čistenie záchoda, všetky od Tierra Verde, z ktorých si môžete načapovať presne toľko, koľko potrebujete, a do vlastnej nádoby, vďaka čomu neprodukujete zbytočný odpad. Okrem toho u nich kúpite mydlá, tuhé šampóny, sprchový gél alebo zubnú pastu.
Nechýbajú základné pomôcky pre udržateľnú domácnosť ako sú kefy na umývanie riadu, lufa, drevené zubné kefky, mydelničky, prateľné odličovacie tampóniky, vrecká na nákup ovocia a zeleniny alebo plátené tašky.Aj u BEZ OBALU myslia na lokálonosť — a potraviny ako je repkový olej, mak, múka alebo krekry majú od českých dodávateľov. Na svoje prídu aj celiatici, keďže v ponuke majú aj ryžové cestoviny, bezlepkovú granolu, sušienky a keksíky, a v blízkej dobe toho chystajú oveľa viac.
Nakupovanie je jednoduché — prinesiete si vlastnú nádobu (dózu, fľašku od zaváranín alebo vrecúško), odvážite ju, odsypete alebo odlejete presne toľko, koľko potrebujete, nádobu opäť zvážite a zaplatíte. Ak náhodou pri sebe žiadnu nádobu mať nebudete, v predajni vám ju radi požičajú a pri najbližšej návšteve im ju môžete vrátiť späť.
A ak na nakupovanie nemáte toľko času, využiť môžete ich eshop — vopred si zvolíte potraviny alebo produkty, o ktoré máte záujem, objednávku vám prichystajú, a na ďalší pracovný deň si ju môžete vyzdvihnúť.

Adresa — Havlíčkova 1562, Otrokovice 765 02

Kontakt — +420 774 955 890, bez.obalu@email.cz

Eshopbezobalu60.webnode.cz

Otváracie hodiny — Po–Pia: 10.00 — 17.00

Sociálne sieteFacebook & Instagram

3 komentáre

 • IVANNA píše:

  Je super, že prinášate aj takéto články o bezobalových obchodoch a neviem sa dočkať ďalších! BEZ OBALU vyzerá ako naozaj veľmi príjemný a útulný obchodík, v ktorom dostať všetko potrebné 🙂 Škoda, že sa v mojom meste žiaden bezobalový obchod nenachádza, určite by som ho navštívila…

 • Barborah píše:

  Ten obchůdek vypadá nádherně!
  V žádném jsem zatím nebyla, bydlíme na vesnici, kde nic není a nákup nám vozí Tesco, kde bohužel záleží, jak kdo to balí, někdy přijde zelenina atd. Úplně bez obalu (nakupuji úmyslně produkty bez plastu, když je na výběr) a někdy je to v hromadě sáčků po jednom, i když online označuji, že to chci bez tašek, tak to vždycky nadávám. Z dlouhodobého hlediska nám dovoz vyjde časově i finančně lépe, ale zkusím se podívat, zda nemáme podobný obchůdek poblíž, třeba kdybychom měli cestu do města, ten nápad je skvělý, kéž by to tak bylo všude 😊

 • LIFE BY PAVLINA píše:

  Obchůdek mám hodně z ruky, u nás nic takového zatím bohužel není (nebo o tom aspoň nevím), ale vypadá to tam krásně a určitě bych si vybrala! :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *