Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. Musím říct, že už dlouho nepiji kravské mléko, nebo jen velmi vyjímečně. Vyzkoušela jsem už snad všechna mléka a nejvíce mi chutná kokosové a z kešu oříšků. To kešu je ale bohužel poměrně drahé, jaká škoda. Jinak ale domů pravidelně kupujeme mandlové, kokosové a sojové a právě je různě střídáme podle chuti, jídla nebo nálady.
  Doma jsem si i dělala kokosové mléko a je výborné, ale samozřejmě na výrobu není vždy čas.
  Vím, že hodně lidí chválí právě to ovesné, ale přestože mi chutná, vždy mě po něm nebylo moc dobře, tak už jsem se ho vzdala.

 2. Veľmi pekný článok, obzvlášť chválim tabuľku. 🙂 Ja by som veľmi rada prešla na rastlinné mlieka, ale obrovskou prekážkou je chuť. Skúšala som mandľové a kokosové, o ktorých som si myslela, že wow, tie budú skvelé, ale ani jedno ma neoslovilo. Veľmi ma zaujíma ryžové a ovsené mlieko, akurát sa bojím dať pomerne dosť peňazí za čosi, čo nakoniec nebudem schopná skonzumovať. :/

  Sabi z blogu Beautiful savage

 3. Cow's milk is meant to contain the precise amount of calcium and protein necessary to feed a calf which will find yourself being a minimum of 3-4 times larger than the physical body is If we gave human breast milk to a calf it might not grow strong enough even to survive against includes nutritional values but also the average water consumption needed for production. I hope my reply is helpful you i'm working Cheap Essay Writing Service company , but what’s the purpose of getting admitted like this it might only make your child become more dependent within the near future. If you've got faced an identical situation and wondered what is often a possible remedy that will actually help your child with college essays then take a while bent read this informative blog. it might convince be genuinely helpful within the end of the day.

 4. Já kravské mléko nevyhledávám a ani ho samotné nepiju, radši dávám přednost právě rostlinným mlékům 🙂 Ale je pravda, že ani ty si moc nekupuji, do kávy si dávám sójového zajíce (což není zrovna nejzdravější varianta, ale vyhovuje mi, že mi jedno balení vydrží dlouho a nejsem limitovaná tím, že po otevření mléka ho musím co nejdříve spotřebovat) 🙂

  Another Dominika

 5. Vždy som pila len kravské mlieko, ale zdravotné problémy mi spôsobovalo už dlhšie – preto som jeho konzumáciu a taktiež aj výrobky z neho, presunula z rána na večer, respektíve po prvom jedle dňa. Avšak minulý rok a ja viem, že tento problém som mala už dlhšie, iba som to ignorovala, som urobila ráznu zmenu. Kristy mi povedala, že mala tie isté problémy ako ja, a keď prešla na sójové, tak už žiadne problémy nemala.
  Následne som prekopala všetky rastlinné mlieka, napriek tomu, že ma rodičia súdili. Značka Alpro bola mojim východiskom, vyskúšala som už takmer všetky okrem tých s príchuťou. A teraz, keď tak pozerám tú tabuľku, tak si hovorím upsik.
  Pravda je, že ovsené mi spôsobilo zažívacie ťažkosti, sójové mi nechutilo, mandľové je pre mňa bez chuti, a až ryžové, uspokojilo aj môj žalúdok, telo, jeho konzumácia je bez ťažkostí a aj mi reálne chutí. Kokosové je v spojení s nesquik cereáliami nechutné, ale neviem sa ho dopiť.
  Preto aj nejem ovsené vločky, pretože sa bojím, že dopadnem ako s ovseným mliekom, vyhýbam sa im veľkým oblúkom a mám pocit, že je to práve pre vlákninu, ktorú obsahuje.
  Kravskému sa však už takmer polroka, nie už je to vyše polroka, obkľukou vyhýbam, výrobky z neho, avšak naďalej jem – jogurty, ak si dám puding, omáčku a podobne. Potom je tu ešte kozie mlieko, ktoré konzumujem iba ako tvaroh, pretože už aj bryndza mi spôsobuje problémy.
  Aj tak asi zostanem pri ryžovom, kokosovom mlieku, kravských a ovčích výrobkoch, pretože mňa nejaké tabuľky a hodnoty nezaujímajú. Nerobím to pre prírodu, pre zvieratá, ale pre mňa – človeka.

  A rodine s tým dosť leziem na nervy. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *