Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

  1. Bývame v malej dedine, a do veľkoobchodu nechodíme často, aj keď je vedľa v meste. (vážne, v tom meste som nebola už ani nepamätám). Ja nenakupujem. Posledne som bola po prvýkrát sama v Lidli, dvakrát. A keď som tam bola druhýkrát, tak mi napadlo: Prečo si nezobrala to igelitové vrecko, čo si vzala minulý týždeň odtiaľto? Toľko k mojim začiatkom nakupovania samej. My igelitky využívame ako kôš. Nepoužívame klasické vrecia, ale ak už máme tú igelitku, vždy sa využije viackrát. Napríklad včera sme boli v obchode, a nielen že sme vzali len to, čo sme mali na lístku, ale odniesli sme dve tašky – vlastné. Platené, ktoré mama vždy nosí so sebou.

  2. Taktiež nechápem trendu balenia ovocia a zeleniny do samostatných plastových obalov, pričom hneď vedľa si ľudia môžu vybrať nebalené a podľa mňa aj čerstvejšie ovocie. Odkedy som sa o túto tému začala zaujímať viac, pravidelne si na nákup nosím vlastnú plátenú tašku. Našla som aj v DM kompostovateľné sáčky, ktoré sa na to taktiež dajú využiť, no radšej ostávam pri látke.A ak už sa náhodou nejaký ten sáčok nájde, tak sa ho snažím využiť viackrát za sebou a nie ho hneď vyhadzovať.
    Krásny článok Bee <3
    NORALIC

  3. Super článek, super tipy. 🙂 Popravdě mi přijde úplně zbytečné třeba pečivo skládat do sáčků, vždyt můžu vzít svůj. Nebo vzít jeden, který jsem na pečivo použila minule. Přecijen ty možnosti jsou vždy, stačí jen hledat a umět se přizpůsobit. 🙂 Skvělé, určitě to někomu pomůže.:) Mě štvě, že v supermarketu "nabízejí" papírové tašky, které ta, věčně nejsou.

  4. snížit odpad z nakupovaných potravin je mým cílem, na který se chci zaměřit, protože množství odpadu, co vyprodukujeme po spotřebování potravin, je úděsné. chce to jen plán a trochu vůle. nepůjde všechno hned, ale aspoň SNÍŽIT množství odpadu by se mi mohlo povést.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *