Průvodce bezobalovými obchody — PRAHA: BioBeauty

Vinohrady, odedávna jedna z nejatraktivnějších pražských čtvrtí. A v ní se nachází krásný obchod BioBeauty nabízející kvalitní bezobalovou i balenou kosmetiku.

Praha: BioBeauty

Pražské Vinohrady v sobě mají svůj genius loci; a přesně to samé v sobě ukrývá obchod s bio kosmetikou a také bezobalovou kosmetikou a drogerií BioBeauty. Ačkoliv z venku vypadá moderně, tak uvnitř vás překvapí svým osobitým stylem. Paní majitelka je velmi profesionální a kosmetiku všeho druhu má naprosto v malíčku, proto si může dovolit přinášet i bezobalový sortiment a nejen to.
Obchod BioBeauty se nachází mezi trojúhelníkem zastávek, z nichž 2 jsou tramvajové a jedna patří pražskému metru. Nejblíže se nachází tramvajová zastávka Vinohradská tržnice, kousek dále, avšak na druhou stranu od obchodu, je další tramvajová zastávka — a to Šumavská. Dohromady na těchto dvou zastávkách staví 9 tramvajových linek. Ve třetím směru u nádherného kostela svaté Ludmily najdete stanici metra “A” Náměstí míru a taktéž zastávky tramvaje a autobusy se stejným jménem. S parkováním v této městské části je to poněkud složitější, proto je cesta autem do BioBeauty pro odvážné.

Prodejna jsou dvě velké místnosti plné kosmetiky.

Obchod je zářivý a veselý.

Sortiment

Když do BioBeauty vejdete, najdete jako první místnost s nekonečným množstvím kosmetiky, ale také velmi stylovým vybavením a nábytkem. Jakmile se zorientujete a vzpamatujete trochu z neskutečné šíře kvalitní přírodní kosmetiky, tak si povšimnete detailů. Obchod je totiž zařízený velmi pěkně a dýchne na vás noblesou a útulností. V takovémto obchodě je radost nakupovat. V první místnosti je taktéž pult obsluhy, která je velmi profesionální a ví vše o nabízených produktech.
Druhá místnost je o něco více zaměřená na drogerii, ale i v ní najdete kosmetiku. Je tady ale hlavně to, co na našich toulkách hledáme — a to bezobalový sortiment. Opět musím vyzdvihnout zařízení a stylovost. Velmi se mi líbila pohovka, která prostor rozděluje, ale také poskytuje zajímavou možnost si v obchodě při nákupu odpočinout a v pohodlí si vyslechnout rady a tipy obsluhy.
Bezobalová kosmetika a drogerie

Jelikož je obchod zaměřený primárně na balenou bio kosmetiku, tak bezobalové jsou primárně potřeby do domácnosti — jako prostředky na nádobí, úklid, prací gely, prací prášky. V hlavní roli jsou ověřené a oblíbené značky Feel Eco a Tierra Verde. Z bezobalové kosmetiky zde najdete stáčené mýdla a i jich tady je pár kusových. Pro vaši zero waste domácnost zde můžete pořídit nerezové láhve, brčka či dózy. Pro úklid jsou ke koupi zase kartáče či zajímavou vychytávku zvanou EcoEgg.

Balená kosmetika

Sortiment balené kosmetiky je nekonečný. Každý jeden kousek z ní je v té nejvyšší kvalitě a různými certifikáty se to na baleních jen hemží. Na výběr je opravdu vše, na co jen pomyslíte. Produkty na péči o tělo, obličej, vlasy. Na vlasy také přírodní barvy. Najdete zde vše pro péči o zuby a ústa. Rozmazlovat s výrobky z BioBeauty můžete své rty, oči i tváře. Krémy všeho druhu, jejichž použití já jako muž nemohu ani nikdy docenit. Také zde naleznete široký výběr vůní, parfémů a deodorantů. Šampony tuhé i tekuté, kondicionéry, mýdla, sprchové gely, ale i třeba intimní kosmetiku.

Velmi široký a kvalitní sortiment, který skrývá spoustu prověřených světových kosmetických značek. Také však bezobalová drogerie od českých značek, které se dokázaly prosadit. Zajímavá kombinace, která ovšem naznačuje, že paní majitelka necílí pouze na zákazníky, kteří milují to nejlepší z bio kosmetiky, ale také na ty, kteří mají rádi bezobalové nakupování lokálních výrobků.
Může se zdát, že BioBeauty tak trochu nepatří do této série. Nenechme se však mýlit. Bio kosmetika, kterou v tomto obchůdku najdete, není sice úplně bezobalová, ale najdeme v sortimentu výrobky a značky, které dodávají své prvotřídní produkty ve vratných obalech. Za zmínku stojí například kosmetika od značky Anela, která se snaží být maximálně zero waste. A takových produktů najdete v prodejně povíc.
číst dále: Průvodce bezobalovými obchody
Tento kombinovaný přístup paní majitelky je úžasný a ukazuje na to, že postupně se dá v každém obchodě jít cestou šetrnější k naší planetě. V BioBeauty to bylo nejdříve shánění dodavatelů, kteří mají své výrobky ve vratných obalech. Když ani toto nestačilo, tak se paní majitelka hecnula a rozhodla se přidat bezobalový sortiment a k tomu pár věcí pro lepší zero waste život. Jistě — primárně je obchod stále zaměřen na kosmetické zboží té nejvyšší kvality. Je však chvályhodné a skvělé, že se v BioBeauty nebojí jít i dalšími směry.
Při krátkém povídání s paní majitelkou šlo vidět, že jí opravdu záleží na kvalitě. Byla na ni právem hrdá, protože za tak širokým sortimentem takto kvalitní kosmetiky je obrovský kus její práce. Je až fascinující, kolik značek přírodní kosmetiky je a v BioBeauty je máte všechny pod jednou střechou. Odměnou za její tvrdou práci je jí možnost být výhradním dodavatelem značek LOGONA, SANTE, FITNE a Color Erbe.

Zboží od osvědčené Tierra Verde nesmí chybět.

Nabídka balené bio kosmetiky je ohromující.

Paní majitelce záleží i na příjemném prostředí obchodu.
Pokud máte chuť si jít nakoupit bezobalovou drogerii a při tom se nechat rozmazlovat vynikající obsluhou a nekonečným výběrem kosmetických produktů, které jsou všechny ve vysoké bio kvalitě, tak si zajděte do pražského BioBeauty. Obchod je útulný a — budu se opakovat — velice krásně vybavený a určitě v něm nebudete chtít jen rychle nakoupit a jít pryč. Stojí za to zdržet se zde a užít si skvělý nákupní zážitek. A troufnu si říci, že tento obchod s kosmetikou úplně s přehledem splní požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Adresa: Slezská 12, Praha 2

Kontakt: info@biobeauty.cz

Web: www.biobeauty.cz

Otevírací doba: Po-Čt: 10:00-18:00; Pá: 10:00-17:30

Sociální sítě: Facebook & Instagram