Vegánske francúzske toasty plnené kešu krémom

Ochutnali ste už francúzske toasty? Tieto vynikajúce raňajky v sebe spájajú chrumkavosť a jemnosť; a sú ako stvorené na pomalé a pokojné rána.

S jogurtom a čerstvým ovocím sú naozaj vynikajúce.
Sú rána, kedy nemáte čas na zdĺhavé vymýšľanie raňajok a ich prípravu — a vtedy prídu vhod recepty ako raňajkové muffiny s ostružinami alebo sendviče s tofu vajíčkom, syrom a avokádom. Ich výhoda spočíva v tom, že si ich môžete pripraviť dopredu, prípadne ich aj zamraziť, a jedlo máte hotové raz-dva.
A potom sú dni, kedy máte času dosť. Kedy si môžete dlhšie poležať v posteli a do sýtosti si užiť jej mäkkosť a teplo. Kedy si môžete prečítať pár strán z knihy alebo začať deň obľúbeným seriálom. Kedy sa v kuchyni môžete vyhrať, vyskúšať nový recept a novú kombináciu chutí, a dopriať si vynikajúce raňajky.
A presne také sú francúzske toasty, ktoré vám dnes ukážeme.

Vegánske francúzske toasty

10 minút 10 minút 1 porcia

Francúzske toasty sú dozlatista opečené a lahodne chrumkavé, ale vnútri jemné a krémové. V klasickej verzii je to v podstate sladký chlieb vo vajíčku; v rastlinnej verzii ale používame mlieko a ľanové semienka, ktoré spolu vytvárajú ľanové vajíčko. Toasty sú plnené krémovým kešu krémom od Nuttyno — a tú chuť si zamilujete.

Ingrediencie
 • 4 plátky toastu
 • 150 ml rastlinného mlieka
 • 2 PL javorového sirupu
 • 1 ČL mletých ľanových semienok
 • 2 ČL škorice
 • rastlinné maslo
 • kešu krém Nuttyno
Postup
 1. V miske zmiešame rastlinné mlieko spolu s ľanovými semienkami a necháme asi 3 minúty postáť.
 2. Primiešame javorový sirup a škoricu.
 3. Jeden kúsok toastu potrieme kešu krémom a uzavrieme.
 4. Do mliečnej zmesi ponoríme toast z oboch strán — ale len na pár sekúnd, aby sa príliš nerozmočil.
 5. Na rozohriatu panvicu pridáme asi 1 PL masla a necháme rozpustiť.
 6. Toast opečieme z oboch strán dozlatista.
 7. Môžeme podávať s rastlinným jogurtom, čerstvým ovocím alebo aj orieškami.
Tip: Ak chcete, aby nebol toast príliš rozmočený, môžete chlebík predtým krátko opražiť v hriankovači.

Kešu krém od Nuttyno je ten najlepší svojho druhu, aký sme ochutnali.

Ľanové semienka z mliekom nahradia vajíčko.
Toto sú raňajky ako stvorené pre pomalé a lenivé rána. Kešu krém ostáva v zapečenom toaste krásne krémový a jemný, a keď je teplý, takmer sa roztápa. Po okrajoch je ale chlebík chrumkavý a má veľmi peknú farbu. Francúzske toasty môžete podávať s čímkoľvek — my ich obľubujeme s kokosovým jogurtom, ktorý pôsobí sviežo a chladivo, a s čerstvým ovocím, ktoré je šťavnaté.
Ako plnku do toastov môžete použiť akýkoľvek krém — odporúčame siahnuť po slovenskej značke Nuttyno. Ich orieškové maslá sú dokonalo krémové, sú len zo stopercentných, čerstvo pražených orechov od najlepších dodávateľov. Pre Nuttyno je dôležitý aj ekologický aspekt — preto sú ich produkty balené v skle alebo kompostovateľných vreckách, a pri výrobe minimalizujú produkciu odpadu na minimum. V sortimente majú aj arašidový, lieskovcový alebo pekanový krém, a vyskúšať môžete aj ich tropickú exotickú edíciu, ktorá vás prenesie na dovolenku pri mori.
chcem ochutnať krémy od Nuttyno

Opražené toasty sú chrumkavé a zlatisté.

Raňajky, ktoré si aj vy rýchlo obľúbite.
Aké sladké raňajky sú vaše obľúbené?
Zdieľaj článok