Raňajkové sendviče s tofu vajíčkom, syrom a avokádom

Hľadáte inšpiráciu na jednoduché a výživné raňajky, ktoré si viete pripraviť dopredu? Vyskúšajte tieto raňajkové sendviče s tofu vajíčkom, ktoré chutia skvelo.

Vyvážené raňajky plné skvelej chuti.
Radi s vami zdieľame inšpiráciu na rastlinné jedlá — a na SimplyBerenica nájdete aj široký výber sladkých i slaných raňajok. Medzi naše obľúbené patria banánové lievance, tofu praženica alebo raňajkové muffiny. A zatiaľ čo všetky tieto jedlá sú chutné, výživné a vynikajúce, majú jednu menšiu nevýhodu — čas.
A toho je občas ráno nedostatok. Sú rána, obzvlášť tie víkendové, kedy si môžete dlhšie poležať v posteli a potom si pomaly pripraviť teplé raňajky, ktoré si vychutnáte pri šálke kávy alebo čaju. A potom sú rána, kedy nestíhate a neviete čo skôr. A práve na takéto dni sú skvelé raňajkové sendviče.
Pripraviť si ich viete dopredu a tri dni vám vydržia v chladničke, v mrazničke ich viete mať aj niekoľko týždňov. Sú to tiež ideálne raňajky “on-the-go” — v škole, v práci alebo i v aute.

Raňajkové sendviče

20 minút 10 minút 3 sendviče

Základom sendviča je tofu vajíčko — marinované a opražené biele tofu. To je doplnené vegánskym syrom Edam od VIOLIFE a rozpučeným avokádom. My v sendvičoch používame rukolu, ktorá mu dodá chrumkavosť a výraznú chuť. Ak ale rukolu nemáte radi, môžete ju nahradiť špenátom alebo ľadovým šalátom. No a na záver — odporúčame TOASTÍS, ktoré sú na štýl anglických muffinov; a keď sú teplé, sú výborné.

Ingrediencie
 • 1 biele tofu
 • 3 tmavých toastís
 • 3 plátky syra Violife Edam
 • 1 avokádo
 • 3 PL hummusu
 • veľká hrsť rukoly
 • 2 PL kurkumy
 • 1 PL červenej sladkej papriky
 • 1 PL sušeného cesnaku
 • citrónová šťava
 • soľ a čierne korenie
 • olej
Postup
 1. Z bieleho tofu vykrojíme štvorec, a ten nakrájame na plátky.
 2. V menšej miske spolu zmiešame 3 PL oleja, kurkumu, sladkú papriku, sušený cesnak, soľ a čierne korenie.
 3. Tofu namarinujeme a opražíme na oleji do zlatista. Keď tofu obrátime na druhú stranu, na opraženú časť dáme plátok syra, aby sa rozpustil.
 4. V druhej miske rozpučíme avokádo a dochutíme ho soľou, čiernym korením a citrónovou šťavou.
 5. Na spodný diel toastís dáme avokádo, opražené tofu so syrom a umytú rukolu, a vrchný diel sendviča potrieme hummusom.
Tip: Toastís môžete krátko opražiť v hriankovači, aby boli chrumkavé.

Všetko, čo má správny raňajkový sendvič obsahovať. Ale v rastlinnej verzii.

Marináda dodá bielemu tofu skvelú chuť.

Namiesto avokáda môžete pripraviť aj jednoduché guacamole.
Tieto raňajkové sendviče majú dva veľké plusy. Vďaka tofu vajíčku, ktoré je zdrojom bielkovín, a avokádu so zdravými tukmi, je sendvič sýty a nebudete mať po ňom tak skoro hlad. Má vyváženú kombináciu chutí, ktoré spolu veľmi dobre sedia a skvelo sa dopĺňajú.
Druhou výhodou je časová nenáročnosť. Sú to jedny z tých raňajok, ktorých príprava vám nezaberie veľa času — žiadne komplikované pečenie, chystanie a krájanie, a ani žiadne hromady špinavého riadu. Dopredu si viete pripraviť aj desať raňajkových sendvičov a potom ich mať pripravené v mrazničke. Pre ohriatie ich stačí dať na rozmrazovanie do mikrovlnky na približne 3 minútky, a potom ich na 1 minútu ohriať — aby boli teplé a syr sa opäť mierne rozpustil. Chutné raňajky za chvíľku.

Spojenie opraženého tofu, roztopeného syra a čerstvej zeleniny si zamilujete.

Dokonalé raňajky aj keď nemáte čas sadnúť si — sendvič môžete jesť aj po ceste.
Čo hovoríte na tieto jednoduché raňajkové sendviče?
Zdieľaj článok