Průvodce bezobalovými obchody — Frýdek-Místek: Bez obalu

Menší, ale útulná prodejna s tradičním názvem z bezobalového světa. To je Frýdecko-Místecké Bez obalu, kam vás v tomto článku vezmeme.

Frýdek-Místek: Bez obalu

Bezobalový prodej se nevyhnul ani městu Frýdek-Místek, které má zajímavou historii, poměrně kuriózní vývoj názvu a které se hlavně dynamicky rozvíjí. Proto i v tomto městě mají místní svůj bezobalový obchod a je jím, jak jinak, Bez Obalu Frýdek-Místek. Samotný obchod se nachází v části Frýdek, ale do Místku to z něj není daleko.
Prodejnu najdete na adrese Radniční 1234, opravdu kousek od Frýdeckého náměstí a hned vedle místního magistrátu. Bez Obalu se nachází na skvělém místě v blízkosti náměstí, kde se dá i slušně zaparkovat. Pokud chcete přijet MHD, tak v blízké vzdálenosti jsou hned tři zastávky té místní autobusové, a to Magistrát, Revoluční a Zámecké náměstí. Kdo do Frýdku-Místku dojíždí z okolí, tak může přijet vlakem či autobusem a z hlavních nádraží, která jsou hned vedle sebe, je to přibližně 25 minut pěšky. Případně, jak je zmíněno výše, může využít MHD.

Bez obalu je sice nevelká prodejna, ale napěchovaná skvělým zbožím.

Drogerii najdete v druhé, menší místnosti.

Sortiment

Ačkoliv nápis Bez obalu je nepřehlédnutelný, tak vchod do budovy ještě není vchodem do prodejny. Na ten si budete muset počkat až uvnitř. Nebudu dlouho napínat — jsou to první dveře vlevo. Samotná prodejna je důkazem o tom, že i když máte malý prostor, tak můžete nabídnou velké množství sortimentu. Hlavní větší místnost je plná potravin, ať už čerstvých, tak i trvanlivých.
Druhá místnost, do které se dostanete kolem pultu obsluhy, je menší a v ní najdete drogerii, domácí potřeby a také malý stoleček pro zabavení dětí. Využití prostoru je opravdu skvělé a i přes velké množství sortimentu je prodejna celkově přehledná. Její střed je tvořen jak pultem obsluhy, tak i stolky se sezonním zbožím, pečivem či sladkostmi.
Čerstvé a trvanlivé potraviny

Mezi čerstvými potravinami naleznete sezonní zeleninu a ovoce. Chladící box, který je v prodejně, skrývá veganské produkty, výrobky z mléka i masa. Sortiment trvanlivých potravin je velmi široký. Základem jsou tradiční bezobalové potraviny jakou jsou luštěniny, obilniny, mouky či těstoviny nebo rýže. Vše ve více variantách. Stočit si zde můžete oleje, ale i sójovou omáčku. Velký je výběr z nápojů ve vratných sklenkách; a to třeba i vína. Plusem je množství ořechů, sušených plodů a i sladkostí a pochutin. A třeba takový pudink na váhu nebývá úplně zvykem ve všech obchodech.

Kosmetika, drogerie, domácnost

Drogerii a péči o domácnost opět vládne značka Tierra Verde, která je u zákazníků bezobalových obchodů velmi oblíbená a i zde v Bez obalu má své zastoupení. Ať už v sortimentu pro praní, mytí nádobí, tak i pro úklid. Péči o tělo zde má z větší části pod palcem i naše oblíbená značka — a to Kvitok. Najdete zde ale i nebalená kusová mýdla a šampony, potřeby pro ústní hygienu a nebo pro holení. Dále tu nakoupíte různé potřeby do domácnosti jako kartáče, lufy, menší kartáčky k čištění, rozložitelné sáčky na odpad. Nechybí ani láhve, dózy na potraviny, nebo bambusové utěrky. Vše opakovaně použitelné.

Sortiment je celkově široký a nabízí možnost pohodlného nákupu do každé domácnosti. Zboží je ve vysoké BIO kvalitě a primárně se v obchodě snaží nabízet co nejvíce lokálních produktů. A také sortiment ještě více rozšiřovat, protože zde naslouchají svým zákazníkům a sledují trendy.
Vše a možná ještě více naleznete i na pěkně zpracovaném webu a eshopu Bezobalu.cz. Jednoduchý a velmi přehledný web, kde si nakoupíte bezobalově z pohodlí domova. Nabízí různé způsoby doručení a možností vrátit obaly. A nebylo by to ono, kdyby Bez obalu neměl prodejnu ve Frýdku, ale zároveň výdejní místo objednaného zboží v Místku.

Stoly se sladkostmi i sezonním zbožím nemohou chybět.

Prostor je využitý na maximum a zákazník tak má na výběr velké množství zboží.

O obchodu

Frýdek-Místek Bez obalu je jenom částí aktivit lidí, kteří ho provozují. Patří totiž pod hlavičku ziskové společnosti Laudato Si. Bezobalový obchod je jedním z několika projektů, kterými tato společnost pomáhá dělat náš svět lepším. A osobně si myslím, že každý ten projekt má svůj smyl a stojí za to minimálně se na něj podívat a zjistit si více.
Ve společnosti Laudato Si dbají na osvětu a na předávání informací — a to vše na základě vlastních zkušeností. Její zakladatelé procestovali svět, mnohé viděli a hlavní inspirací pro jejich konání byl současný papež František, který převratně věnoval ekologickému tématu v roce 2015 celou encykliku s názvem “Laudato Si — Péče o společný domov”.
“Viděli jsme krásu i zkázu. Uvědomili si křehkost a důležitost přírody. Poslechli výzvu papeže Františka “Laudato si” a pustili se do ekologické konverze.”
číst dále: Průvodce bezobalovými obchody
Bez obalu ve Frýdku-Místku je obchodem, kde skvěle nakoupíte. Je tam široký sortiment, který vaše potřeby snadno uspokojí a koupíte zde opravdu kvalitní produkty. Jeho dostupnost všemi dopravními prostředky je skvělá a nebojím se, že si v konkurenci velkých marketů neporadí.
Pro pohodlnější nákup můžete využít i výborně zpracovaný eshop, který byl svého času prvním úplně bezobalovým eshopem. Bez obalu má taktéž pěkně spravované sociální sítě, které jsou živé a informují zákazníky o novinkách. Prodejna Bez obalu je navíc součástí většího celku Laudato Si a lidé, kteří tuto společnost založili a pracují na ní, jsou lidé mající co říct. V Bez obalu se tak nejen skvěle nakoupí, ale také se zde můžete dozvědět spoustu úžasného.

Adresa: Radniční 1234, Frýdek-Místek

Kontakt: info@bezobalu.cz

Web: www.bezobalu.cz

Otevírací doba: Po: 09:00-16:00; Út a St: 09:00-17:00; Čt: 09:00-18:00; Pá: 08:00-17:00; So: 09:00-12:00

Sociální sítě: Facebook & Instagram