Sprievodca bezobalovými obchodmi — Košice: Na kôpke

Aj Košice majú svoje bezobalové obchody — a jeden sídli neďaleko centra. Maličká predajňa Na Kôpke možno prekvapí veľkosťou, ale nesklame výberom potravín.

Neďaleko historického centra Košíc, pri detskom ihrisku, nájdete maličký bezobalový obchodík.

Košice — Na kôpke

Pri mapovaní bezobalových obchodov sa tentoraz presunieme na Slovensko, presnejšie do druhého najväčšieho mesta, ktoré patrí medzi tie najkrajšie a svojou kultúrou a históriou si získa takmer každého návštevníka. Vezmeme vás do Košíc, presnejšie do predajne Na kôpke, ktorý je prvým bezobalom v meste.
Na kôpke sa nachádza na ulici Park Angelinum 13 v Starom meste. Je to len neďaleko historického centra Košíc. Z ulice Komenského prejdete oblúkovitým podchodom, ktorým sa dostanete k detskému ihrisku; a ak sa budete držať po pravej strane budov, za rohom bytového domu vás privíta vchod do maličkej predajne.
Ak sa nachádzate v centre mesta, do predajne sa hravo dostanete i pešo za pár minút. Neďaleko bezobalu je ale zastávka električky (Bocatiova) a problém nie je ani s parkovaním, keďže auto môžete nechať pozdĺž celej budovy a neďaleko sú i menšie parkoviská.

Predajňa je možno malá, ale vizuálne veľmi pekná. Všetko je prehľadné a usporiadané.

Kútik kozmetiky a drogérie. Nemajú veľa, ale základ do domácnosti i starostlivosti o telo tu je.

Sortiment

Predajňa je maličká — a tým to myslíme doslova. Je to jednoznačne najmenší bezobalový obchod, aký sme navštívili; a určite je to aj jeden z najmenších na Slovensku i v Česku. Veľkosť priestorov má výhody i nevýhody. Na jednu stranu obchodík pôsobí veľmi útulne, milo a príjemne, a je to typický malý krámek, do ktorého zabehnete po ceste domov, ale ak dnu už niekto nakupuje, prípadne sú v obchode zákazníci dvaja, budete musieť počkať.
Čo sa sortimentu týka, tak je až prekvapivé, akú širokú ponuku produktov a potravín má predajňa. Pečivo, ovocie či zeleninu alebo chladené výrobky u nich síce nekúpite, ale z trvanlivých potravín, rôznych slaných i sladkých dobrôt alebo drogérie je z čoho vyberať.
Majú napríklad:

 • ryžu, cestoviny (obrovský výber!), obilniny a strukoviny;
 • múky — pšeničná, ražná, špaldová i pohánková;
 • semienka, sušené ovocie a orechy (aj orechy v čokoláde);
 • kukuričné lupienky, raňajková zmes, vločky;
 • zeleninové chipsy, popcorn, krekry rôznych príchutí;
 • nugát, gumových medvedíkov, lentilky, cukríky, sušienky;
 • koreniny a sušené bylinky (tiež široký výber), lahôdkové droždie;
 • káva, kakao, cukor, soľ, oleje, ocot.
Vďaka priehľadným skleneným nádobám rýchlo nájdete presne to, čo potrebujete. S nákupom vám s radosťou pomôže ich milá obsluha.
Z výberu drogérie toho majú pomenej, ale základ majú slušný; a načapovať si tu môžete:

 • gél na riad s BIO citrónovou silicou;
 • praciu sódu a tuhé olivové mydlo na škvrny;
 • puer, sódu bikarbónu a kyselinu citrónovú.
A v rámci ekologických pomôcok do domácnosti majú zubné kefky, zubný prášok a bambusové medzizubné kefky, látkové tampóniky, menštruačné kalíšky a látkové vložky, tyčinky do uší, lufu, voskové obrúsky a sieťové vrecká na nákupy. Predávajú aj kozmetiku od slovenskej značky MusK — presnejšie teda tuhé mydlá a tuhé šampóny.
Čerstvé pečivo, mliečne alebo vegánske produkty, vajíčka a ovocie a zeleninu tu nepredávajú.

Veľmi sa nám páčili jednoduché čierne nápisy. Minimalistické, prehľadné, krásne.

Tuhé mydlá od slovenskej značky MusK a čajové sviečky bez zbytočného plastu.
Síce sa pri navštevovaní bezobalových obchodov snažíme byť pomerne objektívni a chceme poukázať na ich kladné stránky i nedostatky, tak tu spravíme menšiu výnimku. Predajňa Na kôpke sa nám páčila natoľko, že je jedna z našich najobľúbenejších, aké sme zatiaľ mali možnosť navštíviť.

Vzhľadom na veľkosť priestorov majú bohatý výber potravín. Na fotke môžete vidieť koreniny a bylinky.

Lufa je obľúbeným ekologickým pomocníkom v mnohých domácnostiach vďaka svojmu širokému využitiu a dlhej životnosti.

Máte chuť na cestoviny? Nájdete tu viacero druhov — aj napríklad paradajkové alebo šošovicové.
Možno je maličká, možno tu nepredávajú všetko ako vo väčších bezobaloch, ktoré majú niekoľko pobočiek. Ale získala si nás svojou útulnosťou a tým, ako krásne pôsobí. Milý a ochotný personál sa vám bude s láskou venovať, pomôže vám s nákupom a poradí so všetkým, čo budete potrebovať. Nakupovať na tejto príjemnej predajni musí byť zážitok, na ktorý sa človek teší. A dokazuje to i to, že ani my sme neodišli s prázdnymi rukami. Takže ak máte Na kôpke blízko, niekde v okolí bývate, študujete alebo pracujete, zastavte sa. Zamilujete si to tu.

Adresa: Park Angelinum 13, Košice

Kontakt: info@nakopke.sk

Web: nakopke.sk

Otváracia doba: Po-Pia: 10.00-13.00 & 14.00-18.00, So: 10.00-13.00

Sociálne siete: Facebook & Instagram

Aj vám sa páčila predajňa Na kôpke tak ako nám?