Průvodce bezobalovými obchody — Praha: Nebaleno

Nebaleno. To nejsou jenom dvě prodejny pár metrů od sebe, ve kterých nakoupíte bezobalově vše, co potřebujete. Za Nebaleno se skrývá mnohem více a spolu s námi to můžete i vy odhalit.

Praha: Nebaleno

Prakticky pod majestátním nuselským mostem najdeme dvojici prodejen Nebaleno. Jsou od sebe vzdáleny asi minutu chůzí a v každém z nich najdete něco jiného. Jedna prodejna, na adrese Jaromírova 15, je plná kvalitní čepované a bezobalové drogerie a také věcí do domácnosti. Druhá, která je na adrese Jaromírova 16, nabízí velký výběr čerstvých i sypaných potravin a něco málo také z drogerie.
Obě prodejny, jak už bylo zmíněno, se nacházejí na ulici Jaromírova. Nejblíže k nim jsou zastávky tramvaje s názvy Odstrčilova a Svatoplukova. V docházkové vzdálenosti chůzí je i metro; a to stanice Vyšehrad. Jestli se vydáte autem, tak zaparkovat se dá přímo u obchodů za pomoci parkovacích hodin. Jelikož se ale jedná o úzké centrum Prahy, tak je to spíše sázka do loterie. Poblíž se nachází parkoviště blízkého supermarketu.

Prodejna potravin má svůj velmi osobitý styl.

V prodejně drogerie a kosmetiky najdete kvalitní produkty.

Jaromírova 15

Kosmetika a drogerie

Pod adresou Jaromírova 15 se skrývá prodejna kosmetiky a drogerie. Nevelká prodejna je takový skoro čtverec, kde hned naproti vstupu je pult obsluhy, která vás vždy velmi mile přivítá. Vpravo od vchodu se nachází stylové regály s kusovou kosmetikou, nebalenou, stáčenou i balenou. Mají hygienické potřeby či věci pro dentální hygienu. V levé části prodejny jsou násypníky a zásobníky s drogistickým zbožím na praní, čištění a úklid.

Kosmetika v bezobalových obchodech je často bezobalu a v menší míře i stáčená, často jsou to však produkty nějakým způsobem balené — ať už jde o vratné obaly nebo rozložitelné. Velmi mile mě proto potěšilo, že Nebaleno nabízí maximum možného ve stáčené podobě. Odčepujete, naberete nebo nasypete si tak tělové mléka, tělové oleje, vlasovou kosmetiku, barvy, přísady do koupele. Najdou se i zubní pasty a dokonce i stáčená ústní voda.
Naprostou samozřejmostí jsou kusová nebalená mýdla, šampony a kondicionéry. Načepovat si můžete i tekutou verzi těchto produktů. Široký je výběr pratelných a opakovaně použitelných hygienických pomůcek. Pro snadné nákupy nabízí Nebaleno velké množství znovu naplnitelných obalů. A jak hlásí tabule, které si povšimnete hned po vstupu: Všechny produkty v tomto obchodě jsou ekologické a netestované na zvířatech.
Pro domácnost najdete v prodejně velký výběr výrobků od značky Tierra Verde. Na úklid v celém bytě, prostředky k praní i pro použití v myčce — to vše zde naleznete. I například stáčený osvěžovač vzduchu. Nechybí kartáče na mytí, uklízení či čistění potravin. Obchod nabízí i doplňky do koupelny, láhve, brčka nebo třeba jídelní boxy.

Co se týká péče o tělo, tak výběr je skvělý.

O domácnost či prádlo se vám postarají výrobky od značky Tierra Verde.

Jaromírova 16

Potraviny

Obchod s potravinami je pár kroků přes cestu a ještě než do něj vstoupíte, tak vás přes výlohu pozdraví a naláká čerstvá zelenina, která se hned za ní sluní. Po vstupu máte před sebou pult obsluhy a po vaší levé ruce najdete regál s oleji a 3 velké lednice plné čerstvého zboží. Za pultem se nachází obrovská tabule s výpisem sortimentu a přímo na pultu jsou různé dobrůtky. Hned napravo je stojan s čerstvým pečivem a jak bylo zmíněno, čerstvá zelenina, která si hoví ve výloze. Pravá část prodejny pak patří hlavně dózám, což vypadá netradičně, ale stylově. Násypníky proto nehledejte.

V Nebaleno mají každý den čerstvé chutné pečivo od KRO Bakery. Koupíte zde čerstvou BIO zeleninu od lokálních producentů. V lednicích lákají k nákupu mléčné produkty od českých dodavatelů, ale taktéž veganské alternativy od společnosti Soyka. A mají i vejce nebo třeba čerstvé ovocné šťávy a limonády.
Z dóz si můžete za pomoci obsluhy nabrat nebo nasypat v bio i nebio kvalitě přísady na pečení jako mouky, cukry a další. Nechybí luštěniny, rýže, těstoviny vaječné i bezvaječné či obiloviny ve velkém množství. Na výběr je z několika druhů olejů, semen a ořechů. Ve velkém množství zde nakoupíte i sušené ovoce nebo kusový nugát či čokoládu. Pro mlsné jazýčky obchod nabízí i různé sušenky, sladkosti nebo třeba oříšky v čokoládě.

Velká nepřehlédnutelná tabule vám hned ukáže, jaký sortiment tady najdete.

Tři lednice plné vynikajících produktů.
Obě prodejny nabízejí dohromady sortiment srovnatelný s jakýmkoliv supermarketem a to v té nevyšší kvalitě. Všechny výrobky a potraviny, které v Nebaleno koupíte, jsou pečlivě vybírány, testovány, zkoušeny a tým obchodu za ně dá ruku do ohně. Je tím zaručeno, že koupíte opravdu kvalitní výrobky a chutné jídlo.
V prodejně s drogerií máte možnost “swapnout” si rostlinky a pokojovky. Taktéž v této prodejně můžete zakoupit výrobky od DIDA wood — výrobce her a hraček pro děti z odpadního a zbytkového materiálu. Zajímavostí v prodejně s potravinami jsou tyčinky pro čtyřnohé mazlíčky.

Blíže o Nebaleno

Co je zajímavého na sortimentu? Hned první, co vás překvapí, jsou velmi příjemné ceny. V Nebalenu mají cenovou politiku nastavenou prozákaznicky a chápou, že je potřeba jít svým zákazníkům naproti. Mnoho výrobků je v obchodě k nalezení v BIO i nebio kvalitě, každý si tak vybere dle preferencí a také i možností.
Tento přístup je u bezobalových obchodů ne úplně typický. Ve většině případů je v bezobalových obchodech možnost zakoupit produkty ve vysoké BIO kvalitě a ty mají svoji cenu. V Nebaleno se rozhodli do sortimentu zařazovat i neBIO a jít tak naproti zákazníkům, kteří touží po kvalitním sortimentu, ale BIO produkty nejsou jejich prioritou. Každý takový produkt tým Nebaleno osobně prověří, vyzkouší a zváží z každé strany jeho zařazení do nabídky; tak, aby bylo jisté, že je opravdu kvalitní.
číst dále: Průvodce bezobalovými obchody
Tým Nebaleno a obzvláště paní majitelka mají celkově opravdu výjimečný přístup a při povídání si s ní jsem poznal, že vedení bezobalového obchodu pro ní není jen obyčejná práce. Každý den pro ni je výzvou a přitom je nesmírně skromná. Jak jsem toto poznal? Při našem povídání, jen tak mimo řečí, zmínila, že je to vlastně ona, kdo prošlápl cestu stáčené drogerii do bezobalových obchodů.
Tímto faktem se nijak nechlubila, přitom to je jedna z nejzáslužnějších činností, co kdo pro bezobalové obchody udělal. Je za tím spousta práce, jednání a domlouvání. V době, kdy ona s tím začala, tak výrobci drogerie na našem trhu na něco takového nebyli vůbec připraveni. A v této práci nepolevuje, snaží se pečlivě vybírat dodavatele, prověřovat je a jejich výrobky a produkty zkoušet. I proto jsou dodavatelé do Nebaleno rovnou přímí výrobci produktů, které tam dodávají.

Máte rádi pokojovky? I ty zde najdete.

Potraviny i pochutiny, od všeho dostatečný výběr.
Nebaleno je druhým “dvojobchodem”, který jsme v Praze poznali a opět musíme říct, že to stálo za to. Obě prodejny jsou útulné, nabízejí široký kvalitní a cenově dostupný sortiment. V Nebaleno zažijete příjemný nákup se skvělou obsluhou, která nejen že o prodávaných výrobcích ví vše, ale také má prakticky vše odzkoušeno.
A na závěr, snad ne předčasně, můžu prozradit, že do Nebaleno se v brzké době vrátíme a přineseme vám velký rozhovor s majitelkou Janou, která je velmi inspirativní osobou a zasloužila se opravdu obrovskou měrou o to, jak české bezobalové obchody fungují.

Adresa 1: Jaromírova 15, Praha 2-Nusle

Otevírací doba: Po: 10:00-18:00, Út: 10:00-19:00, St: 10:00-18:00, Čt: 10:00-19:00, Pá: 10:00-17:00

Adresa 2: Jaromírova 16, Praha 2-Nusle

Otevírací doba: Po: 10:00-18:00, Út: 10:00-19:00, St: 10:00-18:00, Čt: 10:00-19:00, Pá: 10:00-17:00, So: 10:00-17:00

Kontakt: info@nebaleno.eu

Web: www.nebaleno.eu

Sociální sítě: Facebook & Instagram