Tipy na udržateľné a minimalistické darčeky

Sustainable Chrsitmas Gift Guide
Christmas is around the corner again. This year it’ll be in a slightly different atmosphere than we are used to — it’ll be more modest, calmer, and I believe that many will appreciate the time spent with family and loved ones. It has been a challenging year for everyone, full of restrictions, fear and stress, and the Christmas holidays are the ideal time to celebrate happiness, love and well-being.
One of the things that somehow belongs to Christmas is gifts. Giving loved ones something that creates a smile on their face and warms their hearts is an indescribably beautiful feeling. That’s why this year we have prepared a post full of inspiration for gifts that are sustainable and minimalist, and will surely please everyone.

Beauty

One of the very grateful gifts are soaps — colourful, fragrant, with dried flowers, poppy seeds or coffee beans. Solid shampoos have become very popular in recent years and the selection is wide, so you can easily find one that fits perfectly to the recipient. A scrub or a lip balm will definitely find its use; and also take a look at shower jelly, which looks very interesting.
Solid Shampoo Vážna Známosť — 9.50 €
Soap Babičkina záhradka — 169 Kč
Almond Facial Oil — 4.90 €
Rose Hip Peeling For Mature Skin — 7.90 €
Lip Balm Cucu — 4.50 €
Shaving Soap Rakytník — 6.90 €
Rejuvenating Face Mask — 19.90 €
Lip Scrub Juicy lips — 129 Kč
Shower Jelly Lemonade — 6.50€

Beauty accessories

Sustainable products are an investment that will pay off quickly. The stainless steel razor will last for decades, washable organic cotton rounds are a great replacement for the disposable version, and the wooden soap dish is not only beautiful, but also very practical thanks to the water-draining grooves.
Stainless Steel Razor — 33.90 €
Ecoheart Giftbox 3 ks — 13.99 €
Washable Cotton Rounds — 10.90 €
Faceroller jadeit — 22 €
Pear Wood Soap Dish — 6.30 €
Beech hair brush — 14.60 €

Household

If you are unsure about beauty products and don’t know the preferences so well, sustainable replacements for disposable products are a great gift — like a collapsible mug for coffee or tea for those who can’t imagine the morning without this hot drink, mesh bags won’t get lost in any household, bamboo cutlery set that will please everyone who likes to travel, and the Retap glass bottle has a lifetime warranty in the event of breakage.
Set of stainless steel straws — 165 Kč
Collapsible Mug Pocket Carnation — 15.90 €
Soy Candle Vianočné pečenie — 11 €
Mesh Produce Bags 3 ks — 8.90 €
Refillable Stainless Steel Capsule — 28.90 €
Travel Cutlery Set — 13.90 €
Glass Bottle 800 ml — 399 Kč
Lunch Box Lemon — 495 Kč
Towel Boheme from BIO Cotton — 799 Kč

Clothes and accessories

Clothing made of quality and sustainable materials such as organic cotton, in an ethical and environmentally friendly way, will serve the recipient for many years. You can also enjoy quality accessories such as earrings, a ring or a necklace; and if you are afraid that you will not match the size or taste, funny socks from the Czechoslovak brand Fusakle will certainly not disappoint.
T-Shirt Mysen — 24.95 €
Sweater Kalmar — 79.95 €
Baenie Kiruna — 29.95 €
Earrings Split Pie Bianco — 155.00 €
Socks Kajakár — 7.90 €
Golden Necklace — £24.00

Books

There are dozens of books on topics such as minimalism, veganism or zero waste. As inspiration, we chose the new Slovegán 2 cookbook full of traditional Slovak or Czech recipes in a vegan version, a collection of recipes from Ella and a guide to a sustainable household Sustainable Home.
Slovegán 2 — 29.90 €
The Plant-Based Cookbook — 22.90 €
Sustainable Home — 14.05 €

For Kids

And what for the little ones? If they like to help in the kitchen, a cooking set with an apron, a rolling pin and a spoons will make them chefs. Coloured pencils made from natural ingredients will please all schoolchildren, and we recommend looking at Affenzahn products — in addition to bags, they also have hipbags with equally adorable animal motifs.
Coloured pencils MEMO 12ks — 3.50 €
Cooking Set For Kids — 779 Kč
Gymbag Koala — 19.99 €
Sustainable Chrsitmas Gift Guide
Vianoce sú opäť za rohom. Tento rok sa budú niesť v trochu inej atmosfére ako sme zvyknutí — budú skromnejšie, pokojnejšie, a verím, že mnohí si viac budú vážiť čas strávený s rodinou a blízkymi. Pre všetkých to bol náročný rok plný obmedzení, strachu a stresu, a práve vianočné sviatky sú ideálnym obdobím na oslavu šťastia, lásky a pohody.
Jedna z vecí, ktorá k Vianociam už akosi patrí, sú darčeky. Obdarovať milovaných niečím, čo im vykúzli úsmev na tvári a zahreje pri srdci, je neopísateľne krásny pocit. Preto sme si aj tento rok pre vás pripravili článok plný inšpirácie na darčeky, ktoré sú udržateľné a minimalistické, a určite potešia každého.

Kozmetika

Jedny z veľmi vďačných darčekov sú mydlá — farebné, voňavé, so sušenými kvetmi, makom či zrnkami kávy. Tuhé šampóny sa v posledných rokoch tešia veľkej obľube a výber je bohatý, preto ľahko nájdete ten, ktorý skvelo sadne obdarovanému. Peeling alebo balzam na pery určite nájde svoje využitie; a pozrite aj na sprchové želé, ktoré jednoznačne zaujme.
Tuhý šampón Vážna Známosť — 9.50 €
Mydlo Babičkina záhradka — 169 Kč
Pleťový olej – mandľový — 4.90 €
Šípkový peeling pre zrelú pleť — 7.90 €
Balzam na pery Cucu — 4.50 €
Mydlo na holenie Rakytník — 6.90 €
Omladzujúca pleťová maska — 19.90 €
Scrub na pery Juicy lips — 129 Kč
Sprchové želé Lemonade — 6.50€

Kozmetické doplnky

Udržateľné produkty sú investícia, ktorá sa rýchlo vráti. Holiaci strojček z nerezovej ocele vydrží celé desaťročia, prateľné odličovacie tampóny z biobavlny sú skvelou náhradou jednorazovej verzie, a drevená mydelnička je nielen krásna, ale vďaka drážkam, ktoré odvádzajú vodu, aj veľmi praktická.
Klasický holiaci strojček — 33.90 €
Ecoheart Giftbox 3 ks — 13.99 €
Prateľné odličovacie tampóny — 10.90 €
Faceroller jadeit — 22 €
Mydelnička z hruškového dreva — 6.30 €
Buková kefa na vlasy — 14.60 €

Domácnosť

Ak si nie ste istý kozmetikou a nepoznáte tak dobre preferencie, udržateľné náhrady jednorazových produktov sú skvelým darčekom — ako skladací hrnček na kávu či čaj pre tých, ktorí si ráno nevedia predstaviť bez tohto teplého nápoja, sieťované vrecká sa nestratia v žiadnej domácnosti, set bambusového príboru, ktorá poteší každého, kto rád cestuje, a na sklenenú fľašu značky Retap máte doživotnú záruku v prípade rozbitia.
Sada nerezových slamiek s kefkou — 165 Kč
Skladací pohár Pocket Carnation — 15.90 €
Sójová sviečka Vianočné pečenie — 11 €
Sieťové vrecká set 3 ks — 8.90 €
Plniteľná nerezová kapsula — 28.90 €
Cestovná príborová sada — 13.90 €
Sklenená fľaša 800 ml — 399 Kč
Box na obed Lemon — 495 Kč
Osuška Boheme z biobavlny — 799 Kč

Oblečenie a doplnky

Oblečenie vyrobené z kvalitných a udržateľných materiálov ako je organická bavlna, etickým spôsobom a s ohľadom na životné prostredie bude obdarovanému slúžiť dlhé roky. Potešiť môžete aj kvalitnými doplnkami ako sú náušnice, prsteň alebo náhrdelník; a ak sa obávate, že sa netrafíte do veľkosti alebo vkusu, vtipné ponožky československej značky Fusakle určite nesklamú.
Tričko Mysen — 24.95 €
Sveter Kalmar — 79.95 €
Čiapka Kiruna — 29.95 €
Náušnice Split Pie Bianco — 155.00 €
Ponožky Kajakár — 7.90 €
Zlatý náhrdelník — £24.00

Knihy

Kníh zameraných na témy ako je minimalizmus, vegánstvo alebo zero waste, sú desiatky. My sme ako inšpiráciu vybrali novú kuchárku Slovegán 2 plnú tradičných slovenských alebo českých receptov vo vegánskej verzii, zbierku receptov od Elly a sprievodcu udržateľnou domácnosťou Eco-friendly domov.
Slovegán 2 — 29.90 €
Lahodne s Ellou – Kniha receptov — 22.90 €
Eco-friendly domov — 14.05 €

Pre deti

A čo pre najmenších? Ak radi pomáhajú v kuchyni, sada na pečenie so zásterou, valčekom a vareškami z nich spraví šéfkuchárov. Ekologické farbičky z prírodných surovín potešia všetkých školákov a odporúčame pozrieť na produkty od značky Affenzahn — okrem vakov majú aj ľadvinky s rovnako rozkošnými zvieracími motívmi.
Prírodné farbičky MEMO 12ks — 3.50 €
Detská sada na pečenie — 779 Kč
Športový vak Koala — 19.99 €

5 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *