Udržateľné a etické vianočné balíčky pre každého

Hľadáte inšpiráciu na vianočné darčeky pre svojich najbližších? Dali sme dokopy päť tipov na balíčky, z ktorých ľahko vyberiete ten pravý a najviac vhodný.

Aj pri balení darčekov myslite na životné prostredie a siahnite po ne-plastových alternatívach.
Vianoce sú už doslova za rohom a čas na kupovanie darčekov sa pomaly kráti. Nakupovanie pre blízkych môže byť občas pekný oriešok — najmä ak hovoria, že nič nepotrebujú, všetko, čo by sa im mohlo páčiť, ste im už niekedy darovali a už nemáte žiadne nápady. No predsa len ich chcete obdarovať niečím pekným, čo využijú a nebude to nejaká zbytočnosť.
Na SIMPLYBERENICA sme už minulý rok s vami zdieľali tipy na darčeky — a prečítať si ich môžete v článku Tipy na udržateľné a minimalistické darčeky. V článku sme mohli nájsť až 36 produktov, ktoré boli udržateľne a ekologicky vyrobené. Niektoré darčeky boli drahšie, iné pomerne lacné, a tak sa každý mohol inšpirovať bez ohľadu na to, aký je jeho rozpočet.
Ale boli to iba individuálne darčeky. Samozrejme, aj jeden darček je viac než dosť, no mnohí chceme svojich milovaných obdariť viacerými darmi. Preto sme tohtoročné tipy pojali trošku inak — a vyskladali päť vianočných balíčkov. Každý balíček má trošku iné zameranie, aby sme vám pomohli vyskladať ten najlepší darček pre človeka, ktorého máte radi.
A ako vždy, všetky darčeky, ktoré vám ukážeme, sú udržateľné, minimalistické, vo väčšine prípadov aj lokálne. A zaručene potešia každého.

Balíček pre ekologickú domácnosť

Máte vo svojom okolí niekoho, kto sa snaží žiť viac ekologicky a doma používa udržateľné alternatívy, alebo niekoho, kto sa o túto oblasť začal nedávno zaujímať? Určite ho poteší balíček eko pomôcok do domácnosti. Produkty ako je lufa, drevená kefa na riad alebo sieťové vrecká na potraviny sa doma nestratia a nájdu svoje využitie. Vďaka nim každý zistí, že občas stačí málo, a príroda sa nám poďakuje.

Prírodná baby lufa / 105 Kč

Kuchynská utierka / 105 Kč

Drevená kefa na riad / 97 Kč

Prateľný filter na kávu / 62 Kč

Sieťové vrecko z biobavlny / 114 Kč

Sieťovka s dlhým uchom / 201 Kč

Tablety na upratovanie / 119 Kč

Prací gél od PÁNBACH / 270 Kč

ďalšie tipy na darčeky do domácnosti

Balíček prírodnej kozmetiky

Kozmetika sa zíde asi každému a je to veľmi obľúbená kategória darčekov. Ak obdarovaného aspoň trochu poznáte, je ťažko stúpiť vedľa. Na slovenskom i českom trhu je veľa skvelých značiek, ktoré sa sústredia na prírodnú a vegánsku kozmetiku, ktorá je kvalitná. Výber je obrovský; no s produktami ako tuhé mydlo či šampón, pleťový olej alebo balzam na pery budete mať úspech. A je na vás, či vyberiete produkt, o ktorom viete, že ho obdarovaný používa a má ho rád, alebo niečo, čo bude mať možnosť vyskúšať po prvý krát.

Pleťový olej / 580 Kč

Balzam na pery / 4.60 €

Očný krém / 330 Kč

Krém na ruky / 260 Kč

Mydlo hrejivá škorica / 4.20 €

Tuhý šampón / 9.50 €

Telový peeling / 325 Kč

Telové maslo / 6.00 €

ďalšia skvelá prírodná kozmetika

Balíček pomalej módy

Aj oblečenie je takým tradičným vianočným darčekom. No namiesto toho, aby ste ho kupovali z veľkých reťazcov s rýchlou módou, skúste sa poobzerať po menších eshopoch a predajniach. Nájdete v nich kvalitné oblečenie, ktoré bolo eticky ušité z tých najlepších materiálov, a zbytočne nezaťažuje prírodu. Klasické bavlnené tričko sa nestratí v žiadnom šatníku, jednoduché alebo veselé ponožky potešia každého, rovnako ako aj praktická plátenka.

Scrunchie z ľanu / 10 €

Plátená taška / 10 €

Dámske tričko / 810 Kč

Pletená čiapka / 920 Kč

Zlatá brošňa / 530 Kč

Nohavičky z bio bavlny / 455 Kč

Bodkované ponožky / 199 Kč

Obal na laptop / 29 €

ďalšie krásne etické a udržateľné kúsky

Balíček pre udržateľnú kúpeľňu

V kúpeľni vzniká veľké množstvo zbytočného odpadu. Mnohí používajú jednorazové výrobky, ktoré po použití putujú do koša, alebo plastové veci, ktoré sa veľmi rýchlo opotrebujú a zničia. Tak prečo svojich blízkych neobdarovať produktami, ktoré môžu používať stále dookola a vydržia im roky? Vybrať môžete drevenú kefu a hrebeň, prateľné odličovacie tampóny, mydelničku a mnohé ďalšie.

Set odličovacích tampónov / 209 Kč

Hrebeň z nimbového dreva / 195 Kč

Holiaci strojček / 595 Kč

Bambusová zubná kefka / 79 Kč

Mydelnička / 186 Kč

GUASHA JADEIT / 395 Kč

Konjac hubka / 5.50 €

Kozmetická taštička / 341 Kč

ďalšie udržateľné alternatívy do kúpeľne

Balíček pre pomalý život

Samozrejme, pomalý život sa nedá kúpiť. Ale vďaka pár drobnostiam môžete niekomu pomôcť priniesť do života trochu pomalosti. Či už to bude sójová sviečka s nádhernou vôňou, kvalitný sypaný čaj alebo pleťová maska — všetko poteší. A určite nesklame ani balíček sladkých alebo slaných maškŕt. Stačí doma nájsť prázdnu sklenenú nádobu a navštíviť svoj lokálny bezobalový obchod, kde obdarovanému namiešate mix presne podľa jeho chuti.

Levanduľová sviečka / 349 Kč

Ľanové obliečky na vankúše / 399 Kč

Ponožky Xmas Mood / 199 Kč

Pleťová maska / 213 Kč

Bylinkový čaj / 180 Kč

Vegánska čokoláda / 99 Kč

Mix sušeného ovocia / 199 Kč

Podložka na jógu / 1590 Kč

ďalšie pomalé drobnosti
Máte už nakúpené vianočné darčeky?