Pomalé Vianoce — vlastnoručne vyrobené darčeky

Chcete svojich blízkych tieto Vianoce obdariť niečím špeciálnym? Nie je nad vlastnoručne vyrobený, od srdca venovaný darček. Ukážeme vám pár tipov, čo vytvoriť.

Ručne vyrobené darčeky v sebe majú čaro, ktoré tie kupované nikdy nenahradia.
Pred pár dňami sme na blogu zverejnili článok s tipmi na vianočné balíčky — každý mal iné zameranie a obsahoval darčeky, ktoré sú udržateľné, ekologické a etické. Nájdete v ňom inšpiráciu na kozmetiku, rôzne pomôcky do domácnosti, oblečenie a mnoho ďalšieho.
No darčeky nemusíte len kupovať. Vlastnoručne vyrobené darčeky sú rovnako nádherné. Medzi ľuďmi vládnu predsudky, že tí, ktorí darčeky vyrábajú, to robia preto, lebo si nemôžu dovoliť darčeky kúpiť a toto je lacnejšia alternatíva. Ale darčeky, ktoré človek vyrobí sám, stoja to najcennejšie — čas. Čas, ktorý venujeme výrobe niečoho, o čom vieme, že našich blízkych poteší a budú mať z toho veľkú radosť.
V článku s vami budeme zdieľať inšpiráciu na darčeky, ktoré ľahko vytvoríte doma za pár minút. Všetky sa nesú v duchu bezodpadového životného štýlu, minimalizmu a pomalosti.

Čajová zmes

Sypaný čaj darovaný z láskou poteší každého, obzvlášť v tomto počasí. Zájdite do lokálneho bezobalu a namiešajte zmes priamo pre obdarovaného.

DIY Oxalis Sada

Milovníka rastliniek poteší táto roztomilá sada na vypestovanie Oxalisu. Obsahuje hľuzy, zeminu, malý kvetináč i návod s užitočnými radami.

Vyšívaná plátenka

Obyčajnú plátenku kúpite v obchode s kreatívnymi potrebami. Vyšiť na ňu môžete čokoľvek, čo vám obdarovaného pripomína a mohlo by sa mi páčiť.

Domáce vegánske perníčky

Sladkosť, ktorá poteší celú rodinu. Pri ich tvorení sa kreativite medze nekladú — počas zdobenia sa môžete nechať inšpirovať obdarovaným.

Podložka pod hrnček

Viacerí začíname deň hrnčekom teplej kávy či čaju. Táto krásna podložka, ktorá ochráni povrch stola od horúceho hrnčeka, je hotová za pár minút.

Sójová sviečka

Sójový vosk kúpite v obchodoch s kreatívnymi potrebami alebo na internete. Potom stačí už len sklenená nádobka a esenciálne oleje.

Scrunchie zo zvyškov

Ak máte doma zvyšky látky, premeňte ich na jednoduchú gumičku. Vo videu používajú šijací stroj, no švy hravo zvládnete aj ručne.

Domáci kávový peeling

Skvelý spôsob, ako využiť kávovú sedlinu a vytvoriť z nej krásny darček. Telový peeling nielen nádherne vonia, ale zanechá pokožku dokonalo hladkú.

Vrecká zo starej záclony

Ak máte niekde starú záclonu, ktorú už nikdy nevyužijete — vytvorte z nej praktické vrecká na nákup ovocia, zeleniny i pečiva.

Svietnik s kameninovým efektom

Na jeho výrobu stačí modelárska hmota, ktorá schne na vzduchu, trochu čierneho korenia a sviečku na otlačenie. A vytvoríte svietnik, aký nik nemá.

Telové maslo

Studené mesiace si žiadajú hydratáciu. Telové maslo ocení každý; a ľahko tak vyrobíte darček i pre všetkých vašich blízkych.

Kolotoč nad postieľku

Máte v rodine nového drobca? Nájdite doma staršie kusy látky, kúpte kúsok dreva a vytvorte mu nádherný kolotoč nad postieľku.

A čo vy — darčeky radšej kupujete alebo vyrábate?