Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. Pekný článok. 🙂 Na margo tých reklám a akcií v obchodoch, tak ja milujem, ako s tým začínajú už v polovici prázdnin a kazia ti úspešné nemyslenie na školu. 😀 Čo sa týka toho notebooku, je to mega praktické a ozaj eko, ale priznám sa, že počas dvoch rokov na výške som mala noťas na prednáške celkom jedenkrát. Nemôžem si zvyknúť na zapisovanie poznámok inak ako ručne do zošita. Aj to učenie mi potom ide lepšie, keď papier držím fyzicky v ruke. Jasné, poznámky v elektronickej forme sa dajú aj vytlačiť, ale pri vysokoškolskom učive by toho bolo také kvantum, že by to už eko nebolo, navyše by to stálo nehorázne peniaze. :/ Ale zas, každý nech si robí, ako mu to vyhovuje. 🙂

  Sabi z blogu Beautiful savage

 2. Super článek 🙂 už si vůbec nedokážu představit, že bych nosila pití v pet lahvích a jídlo v sáčcích. Před pár lety jsem přesedlala na moje dvě krabičky, které používám pořád dokola a láhev taky používám pouze jednu a tu samou 🙂

  Belle âme

 3. Výborný článok! Ja sa však zošitov (alebo teda zakladačov a papierov) a učebníc vzdať neviem, neviem sa proste učiť z notebooku alebo tabletu. Na konci každého roka ochkám, koľko papiera vyhadzujem, ale som ten typ študenta, čo si musí všetko napísať ručne. Párkrát som zo srandy skúšala aj písať na iPad v apple store, ale nejako ma to nenadchlo. Ale zasa u nás doma sa využíva každý zdrap papiera a písať na "šmíraky" je u nás úplne bežné.

  Inak súhlasím, čo sa učebníc u nás na vysokej týka, to je katastrofa .. čistý biznis a pomaly každé dva roky prídu s novým vydaním a človeka nútia si kupovať tie nové, aj keď je tam minimum zmien.

  Tie obaly na jedlo a fľaše sú na zamyslenie pre viacerých. U nás v škole sa minie dennodenne toľko plastových pohárov a slamiek pri predaji smoothies a džúsov, nehovoriac o plastových obaloch a príboroch na šalát. Ako keby bol problém zaobstarať si niečo viacrázové, keď viem, že si tam kúpim niečo takmer každý deň. Ja si nosím vlastné obedy a konečne som si nedávno kúpila skladaciu spork v Decathlone. Minulý rok som si nosila vždy kovovú vidličku, ale poprepichovala mi toľko vreciek a ešte aj tašku. Tento rok si chcem konečne kúpiť aj nejakú termosku na kávu/čaj, lebo som si v poslednom čase kupovala často coffee to go a bolo mi to vždy tak ľúto.

 4. zoznam vecí mňa ako vysokoškoláčky
  – nosím ruksak
  – kľúče, mobil, peňaženka
  – plastová dóza na chlieb (ktorú som nepoužívala, a to ju mám od 7. ročníka)
  – používame alobal (viem, že je to odpad (ktorý nemám ani kam dať, keďže patrí do červeného kontajnera), ale nebývam sama, desiatu si nerobím sama)
  – v zimnom semestri nosím väčšinou termosku, takže nevyprodukujem žiaden odpad
  – knihy mám VŠETKY v pdf forme
  – jedno pero, jedna ceruzka, guma, v zs modrý v ls zelený zvýrazňovač na všetky predmety
  – spomínala som to už mnohokrát, notebooky nie sú na našich prednáškach (najmä zo slovenčiny) vítané.
  – používam kancelárske papiere, tam si píšem iba poznámky, oporné body, lebo sa učím z kníh, a najmä sama som už prišla na to, že kým moji spolužiaci zapíšu štyri strany, ja zapíšem dve, pretože mám také písmo
  – sú však hodiny, kde som rada za ten papier (ako napr. Dejiny etiky), pretože vyjsť z toho čo je na tabuli napísané a z jej šípok rôzneho druhu. Fakt som rada za svoje RUČNÉ poznámky.

  Vieš ono je super mať zo sebou notebook alebo tablet, ale musíš uznať, že nie každý má na to, aby na niečo také dal peniaze. Najmä na tablet 🙂
  a nesúhlasim s tým, že mikroténové vrecká skončia hneď v koši – určite nie u nás, využívame ich dovtedy kým nie sú potrhané alebo zamastené či inak špinavé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *