Hľadáš niečo?

Reader Interactions

Komentáre

 1. Ja si tiež kupujem predplatné – presne ako hovoríš, na Spotify nedám dopustiť a určite by som nechcela používať free verziu, pretože je to aplikácia, ktorá v mojom prípadne beží takmer non-stop (takmer .. niekedy viac inokedy menej, no nie je nad to pustiť si obľúbené pesničky v práci – vždy sa tak pracuje o čosi lepšie) a samozrejme, Netflix, čo by som bez neho robila – a to najmä počas skúškových období, haha 🙂 Čo som ale v poslednej dobe začala kupovať oveľa menej – a to sa bohužiaľ zatiaľ nepovažujem za minimalistku – je oblečenie a kozmetika (najmä dekoratívka), ale na druhú stranu, ak teda niečo naozaj potrebujem, kúpim si to.

  V poslednom čase som si ale kúpila oveľa viac kníh, než obyčajne, čo ale pripisujem tomu, že som sa na čítanie po štátniciach veľmi tešila a tak som teda neodolala a pár kníh som si kúpila (niektoré aj v elektronickej podobe). Darčeky sa aj ja takmer vždy snažím vymýšľať tak, aby to danú osobu aj potešilo, ale aj aby to bolo čo najviac praktické 🙂
  Caroline ~ http://www.galkvinne.com

 2. o čem by ten život byl, kdybychom si odpírali radost? kdybychom se z principu vyhýbali materiálním věcem, které sice máme rádi, které bychom si rádi koupili, užili, obklopili se jimi? já na to přicházím postupně a bylo to právě oblečení, u kterého jsem se zastavila a zamyslela jsem se nad tím, jak jsem k němu přistupovala dříve, třeba na škole, jak jsem přístup změnila před pár lety a jak ho měním znova právě teď. pokud mi nový kus oblečení udělá radost, vím, že ho budu ráda nosit a sluší mi, proč si ho nekoupit jen z principu, abych toho náhodou neměla moc? a pokud budu a všechno to neunosím, tak přece můžu část oblečení, které nenosím nebo nosím méně než to nejnovější, klidně poslat dál, ne? líbí se mi právě ten princip recyklace, kdy věci které už dál nemají své užití, pošlu dál. nebo vyhodím (au! – vím, že tohle neni vždycky ten nejlepší přístup, ale člověk se ke všemu musí dopracovat postupně a zbavování se věcí je, přiznávám se, ještě stále moje slabší stránka, na které ještě můžu pracovat)
  totéž může platit i s jinými věcmi, nejen oblečením, jak píšeš. kosmetiku taky ráda nakupuji, zkouším novou, ale nehromadím doma desítky produktů, které nepoužívám, abych si zítra koupila zase něco nového. myslím, že člověk by měl najít zlatou střední cestu. snažit se v tom, za čím si stojí, ale ne na úkor toho, že se z jeho života vytratí radost nebo to, co ho svým způsobem těší a naplňuje.
  https://eladanicreates.blogspot.com/2020/07/me-and-fashion-in-2020.html tady o tom svém přístupu k oblékání právě píšu.
  jinak jsem ráda za tento tvůj článek, působí na mě mnohem uvolněněji a radostněji, když si dokážeš něco dovolit, než ty články, které omezují. chce to harmonii 🙂

 3. I love this minimalist approach of yours. Many think that being a minimalist is race of who have the less and to sleep in the floor in a complete white square. For me, minimalism is to buy just the things that makes you happy and that you really need. In other words, for me minimalism is to not fall into the consumerism swirl for the sake of feeling that I am living.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *