Sprievodca bezobalovými obchodmi — Brno: Zero Way & Nasyp si

Bezobalové obchody ponúkajú široký výber potravín, prírodnej kozmetiky i čapovanej drogérie. Dnes zavítame do Zero Way a Nasyp si, ktoré sídlia v Brne.

Žiarivá vonkajšia stena je doslova neprehliadnuteľná.

Zero Way — Brno-Královo Pole

Predajňu Zero Way neminiete — a spozorujete ju už z diaľky vďaka výrazným modro-tyrkysovým vonkajším stenám. Tie sú poznávacím bodom pre všetkých pravidelných zákazníkov, ale aj okoloidúcich lákajú, aby nahliadli dnu. Veľký biely nápis nad dverami je ďalším skvelým indikátorom, o aký druh predajne sa jedná. A nechýba im ani veľké logo; takže si všetci z okolia zapamätajú, kde nakupovať bezobalovo.
Čo sa polohy Zero Way týka, nachádza sa na ulici Srbská 13 v mestskej časti Královo Pole, teda nie tak ďaleko od centra. Poteší všetkých, ktorí tu bývajú, pracujú alebo sem chodia kvôli reštauráciám, školám a službám. S parkovaním je to tu trošku horšie, keďže v okolí sú len prícestné parkovacie miesta, a ak prídete v čase, kedy sú už ľudia doma z práce, tak môžete mať menší problém s tým, kde nechať auto. S hromadnou dopravou je to jednoduchšie — neďaleko je zastávka autobusu a necelých 200 metrov od obchodíku je stojí aj električka.
Jednoduché a stručné. Mnohí ľudia majú mylnú predstavu o tom, že nakupovanie v bezobalových obchodoch je náročné a zdĺhavé. No v Zero Way vás radi presvedčia o opaku.

Sortiment

Síce je to plánovaním priestorov, ale je to pekný detail — predajňa je rozdelená na niekoľko menších “sekcií”, takže tí, ktorí si nasypávajú potraviny, nenarážajú do tých, ktorí si vyberajú drogériu a kozmetiku, a zákazníkov, ktorí už platia a odchádzajú. Nakupovanie je o to pohodlnejšie a príjemnejšie.
V Zero Way nájdete úplne všetko, čo potrebujete. V obrovských (a to myslíme naozaj, lebo sú skutočne veľmi veľké) nádobách nájdete široký výber trvanlivých potravín a odsypete si presne toľko, koľko chcete. Na etikete nájdete nielen informáciu o tom, o akú potravinu sa jedná a jej cenu, ale aj zloženie, alergény, zem pôvodu a dokonca aj dodávateľa.
V ich sortimente nájdete:

 • pšeničné i bezlepkové cestoviny, obilniny a viacero druhov ryže;
 • strukoviny (aj v BIO kvalite) a sójové kúsky;
 • múky — hladkú, chlebovú, špaldovú, ryžovú, mandľovú a cícerovú;
 • müsli, cereálie, vločky a raňajkové kaše;
 • orechy, sušené ovocie a semienka;
 • kávu, čaje a koreniny;
 • repkový, slnečnicový a olivový olej a ocot;
 • čokoládu, krekry, chipsy, želé medvedíkov a ďalšie dobroty.

Z drogérie a kozmetiky u nich môžete kúpiť:

 • pracie prostriedky, zmäkčovač vody;
 • gél na riad a do umývačky, univerzálny čistič a puer;
 • tuhé šampóny, kondicionér a mydlá, tekuté mydlo, sprchový gél;
 • dezodoranty, telové mlieko, zubnú pastu, krémy.
Nechýbajú im ani ekologické pomôcky do domácnosti, kde si môžete vybrať všetky základné veci ako sú zubné kefky, lufa, kefy na čistenie a slamky, ale aj mydelničky, sieťovky a podobne. Menším mínusom je to, že nemajú chladničku, a teda nepredávajú žiadne čerstvé mliečne alebo vegánske produkty a v sortimente nemajú ani ovocie, zeleninu a pečivo.

Z veľkých dóz si naberiete toľko, koľko potrebujete — iba pre seba i pre celú rodinu.

Výber korenín v Zero Way je obrovský.

Tuhý šampón, mydlo, balzam na pery či pleťový krém. A majú toho ešte viac.

Zo známych stojanov od Tierra Verde si načapujete drogériu.
Ak stále zvažujete, či ich navštíviť alebo nie, tak Zero Way jednoznačne odporúčame. Milšiu obsluhu, ktorá je ochotná so všetkým pomôcť, poradiť, navigovať a zdieľať zaujímavé a užitočné tipy, len tak ľahko nenájdete. Nakupovanie u nich je nielen jednoduché, ale aj z toho budete mať dobrý pocit.

Adresa: Srbská 13, Brno-Královo Pole

Kontakt: +420 777 784 044, zeroway.cz@gmail.com

Web:

Otváracia doba: Po-Pia: 10.00-18.30, So: 09.00-13.00

Sociálne siete: Facebook & InstagramNa rozdiel od Zero Way, predajňa Nasyp si z ulice nevyzerá až tak nápadne.

Nasyp si — Brno-střed

Nasyp si sme navštívili počas asi najkrajšieho popoludnia, kedy bola predajňa doslova zaliata slnkom a vyzerala nádherne. Už od prvej sekundy, kedy sme vošli dnu, som sa do nej zamilovala. Všetci, ktorí ma poznajú, vedia, že spojenie drevených regálov, slnečných lúčov a desiatok rastliniek je pre mňa ako pohladenie pre dušu, takže sa niet čomu diviť.
Opäť sa presúvame do strednej časti Brna — Nasyp si sídli na ulici Úvoz 434/84; a ak sa vám podľa mapky bude zdať okolie známe, tak je to preto, lebo približne sto metrov odtiaľto sídli aj Friendly Place, ktoré sme navštívili v predošlom článku. To, že sa nachádzame v centre mesta, má dve výhody — skvelé možnosti hromadnej dopravy (nie je problém dopraviť sa električkou alebo autobusom) a vďaka väčšiemu pohybu ľudí môže predajňa prosperovať. No nevýhodou môže byť parkovanie, keďže parkovisko z bočnej strany budovy nie je tak veľké a môže byť celkom plné.
Vďaka veľkým preskleným výkladom je celá predajňa svetlá a pôsobí vzdušne. Popoludňajšie slnko spolu s kvetinkami dodávajú Nasyp si pocit útulnosti a radi sa sem budete vracať.

Sortiment

Na ich eshope nájdete krátke vyjadrenie od Terezy Koutné, zakladateľky Nasyp si, a hovorí v ňom, že v obchodíku sa snažia, aby boli ich potraviny zdravé, rastlinného pôvodu, v BIO kvalite a ideálne aj lokálne, čo znamená, že nemajú v sortimente všetko. No s týmto my tak úplne nesúhlasíme. Pretože v predajni majú naozaj všetko, čo by ste mohli potrebovať na bežné varenie a pečenie.
Kúpite u nich:

 • rôzne druhy strukovín a sójové kocky/granulát/plátky;
 • desať druhov múky;
 • cestoviny, ryžu, bulgur, kuskus a obilniny;
 • cereálie, vločky, müsli, raňajkové kaše a vegánsky proteín;
 • koreniny a čaje (najširší výber, aký sme v Brne videli);
 • orechy, semienka a sušené ovocie;
 • olej a ocot (viaceré druhy);
 • káva, kakao, cukor, škrob;
 • chipsy, pudingový prášok, čokoláda (aj vegánska), sušienky, chrumky, ovocné tyčinky, krekry.

Z drogérie v Nasyp si kúpite:

 • gél do umývačky a na riad;
 • aviváž, prací gél a prací prášok (na rôzne druhy bielizne);
 • sódu, kyselinu citrónovú, puer;
 • univerzálny čistič, WC čistič a zmäkčovač vody.
Z čerstvých potravín majú chlebík, nejogurty a nemléka od Optimistic, tofu, tempeh, seitan a vegánske maslo. Majú aj veľmi široký výber ovocia a zeleniny. Okrem toho majú aj prírodnú kozmetiku — produkty od Mylo a Ponio, tuhé mydlá od Almara Soap a šampóny od MusK, ale dokonca aj očné tiene a riasenku od Híling zdravá krása. No a ekologické pomôcky do domácnosti sú samozrejmosťou.

Sklenené dózy vyzerajú na slnkom zaliatych regáloch nádherne.

Veľké priestory znamenajú väčší výber tovaru. Ako napríklad až sedem druhov vločiek.

Koreniny, koreninové zmesi, sušené bylinky. A všetko ďalšie, po čom túžite.

V Nasyp si nájdete široký výber lokálnych značiek.

Aj prírodnú kozmetiku tu nakúpite úplne bez obalu.

Nechýajú ani pracie a rôzne čistiace prostriedky.
Tak čo, aj vy ste sa do Nasyp si už zamilovali? Na ich obchodíku je všetko krásne — od priestorov, ktoré sú tiež rozdelené na sekcie a pohodlne sa v nich nakupuje, cez bohatý sortiment plný tradičných i zaujímavých potravín a výrobkov, až po láskavú obsluhu. A ak náhodou nebývate v Brne a do oka vám padne nejaký ich produkt, tak nemajte obavy — doručiť vám ho môžu kdekoľvek po celej ČR.

Adresa: Úvoz 434/84, Brno-střed-Veveří

Kontakt: +420 774 020 892, nasypsi@gmail.com

Web: nasypsi.cz

Otváracia doba: Po-Pia: 09.00-12.00 & 12.30-19.00, So: 09.00-14.00

Sociálne siete: Facebook & Instagram