Inšpirovalo ma / časť 04

It’s been a while since I posted an article of this format. On the previous blog, I used to write them quite often and I was very happy to do so, but lately I’ve kind of given up on it. I don’t know exactly what it is, but lately I’ve been feeling a bit … uninspired. While we were all at home for two months because of the pandemic, I took full advantage of my creative side, inventing, coding, and enthusiastically writing articles. And I fully enjoyed this time when I could devote myself to what I love. In the last month, my job became my first priority, due to which I have to push my hobbies to the back so that I can fully focus on more important things. But I don’t regret it, because I know why I’m doing it.
If you follow me on Instagram, you know that I somehow gave up on it, too. But I promise that during this month I will fix it and start actively uploading photos and sharing snippets of my life. Instagram has always been the first place I go to get inspiration. I have my favourite accounts
full of interesting locations, sayings and quotes worth thinking about, recipes for delicious vegan dishes, or simply people with a lifestyle that I admire. And today I decided to share these accounts on Instagram with you.

 

Valeria Lipovetsky

Simply a superwoman. Sometimes I don’t understand if her day is a few hours longer than mine. She’s a mother of three little boys, who she takes care of and raises them to amazing people, she also shares inspiring outfits on social media and films videos for YouTube, where outfit posts are complemented by various tips about fashion, lifestyle or the world of modeling. And to top it off, she has her own jewelery brand Leia by Valeria, which focuses on simple and minimalist jewelry suitable for every day. And besides all of this, she can still find time for herself or reading books in her little book club #VLbookclub.

 

Lívia

I met Lívia for the first time when I was living in Bratislava and she worked at U Dobrožrúta, where I used to go almost all the time, even several times a week. Then I somehow accidentally found her on Instagram, where I follow her to this day. Lívia studies traditional Chinese medicine and on her profile she shares interesting ideas, inspiring quotes, gives her knowledge of medicinal herbs and shares tips on how to live a slower and more conscious life. She is honest, open and natural, she has a very calming presence. If you are looking for people on social media who will charge you with motivation and good energy, I can only recommend Lívia.

 

Trash Is For Tossers

A few weeks ago, I wrote about Lauren Singer on the Berivas website — and if you haven’t heard of this exceptional woman yet, I definitely recommend you read an article about her. In short, I will say that she is the founder of the Package Free Shop, a store in New York that focuses on the sale of sustainable cosmetics, cleaning products and so on. In her Instagram account, Lauren shares interesting tips and tricks on how to help protect the environment and shows that zero waste life is not at all as demanding as it may seem at first glance.

 

A Considered Life

Behind this profile is Sophie from Birmingham, UK, who shares tips on minimalism, slow living and zero waste also on her blog, she writes about a capsule wardrobe and cruelty free cosmetics. On her Instagram, she highlights brands from several areas of life that are worth noting, shows her simple little home, and her awesome collection of plants in every corner demands admiration. However, she is primarily focused on her small studio Oh My Clumsy Heart, where she sells handmade gold and silver jewelry for everyday wear.

 

Berivas

And last but not least, I have to include our small project Berivas. You can find a little of each corner in the instagram account; and that is the goal of the web — to bring people inspiration from various fields. You will find interesting people, places or quotes on Instagram, and be sure to join us on movie Sundays, during which you will also find unexpected facts from the lives of actors or from filming.
Už dávno nepribudol článok takéhoto formátu. Na predošlom blogu som ich zvykla písať pomerne často a hlavne veľmi rada, no v poslednej dobe som od toho akosi upustila. Sama presne neviem, čím to je, no v poslednej dobe sa cítim akási… neinšpirovaná. Ešte počas toho, ako sme boli všetci dva mesiace doma kvôli pandémii, som naplno využívala svoju kreatívnu stránku, vymýšľala, kódovala, s nadšením písala články. A plne som si užívala toto obdobie, kedy som sa mohla venovať tomu, čo milujem. Za posledný mesiac sa u mňa na prvé miesto dostala práca, kvôli ktorej musím svoje koníčky utláčať do úzadia, aby som sa mohla plne sústrediť na dôležitejšie veci. Ale neľutujem to, lebo viem, prečo to robím.
Ak ma sledujete na Instagrame, viete, že i od neho som akosi upustila. No sľubujem, že počas tohto mesiaca to napravím a opäť naň začnem aktívne pridávať fotky a zdieľať útržky zo svojho života. Instagram totiž vždy bol prvé miesto, kde chodím zbierať inšpiráciu. Mám svoje obľúbené účty plné zaujímavých lokalít, výrokov a viet hodných na zamyslenie, receptov na chutné vegánske jedlá, či jednoducho ľudí so životným štýlom, ktorý v dobrom obdivujem. A dnes som sa s vami o tieto účty na Instagrame rozhodla podeliť.

 

Valeria Lipovetsky

Jednoducho superžena. Občas nechápem, či jej deň má o niekoľko hodín viac ako môj. Je matkou troch malých chlapcov, o ktorých sa ukážkovo stará a vychováva z nich úžasné osobnosti, okrem toho zdieľa inšpiratívne outfity na sociálnych sieťach a natáča videá pre YouTube, kde outfitové posty dopĺňajú rôzne tipy z oblasti módy, životného štýlu či sveta modelingu. A aby toho nebolo málo, má vlastnú značku bižutérie Leia by Valeria, ktorá je zameraná na jednoduché a minimalistické šperky vhodné na každý deň. A popri tom všetkom si vie nájsť čas na seba či na čítanie kníh v jej malom knižnom klube #VLbookclub.

 

Lívia

Líviu som prvýkrát spoznala ešte keď som bývala v Bratislave a ona pracovala u Dobrožrútov, kde som jeden čas chodievala takmer stále, i niekoľkokrát do týždňa. Potom som ju akousi náhodou našla i na Instagrame, kde ju sledujem dodnes. Lívia študuje tradičnú čínsku medicínu a na svojom profile zdieľa zaujímavé myšlienky, inšpirujúce citáty, posúva vedomosti z oblasti liečivých bylín a delí sa o tipy ako žiť pomalší a viac uvedomelý život. Je úprimná, otvorená a prirodzená, pôsobí veľmi upokojujúco. Ak na sociálnych sieťach hľadáte ľudí, ktorí vás dobijú motiváciou a dobrou energiou, Líviu môžem iba odporúčať.

 

Trash Is For Tossers

Pár týždňov dozadu som na webe Berivas písala o Lauren Singer — a ak ste o tejto výnimočnej žene ešte nepočuli, určite vám odporúčam prečítať si o nej článok. Tu v skratke poviem, že je to zakladateľka Package Free Shop, obchodu v New Yorku, ktorý sa sústredí na predaj udržateľnej kozmetiky, drogérie a pomôcok do domácnosti. Lauren na svojom Instagramovom účte zdieľa tipy a triky ako prispieť k ochrane životného prostredia a ukazuje, že zero waste život vôbec nie je taký náročný, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

 

A Considered Life

Za týmto profilom stojí Sophie z britského Birminghamu, ktorá i na svojom blogu zdieľa tipy z oblasti minimalizmu, pomalého životného štýlu a zero waste, píše o kapsulovom šatníku a netestovanej kozmetike. Na svojom Instagrame vyzdvihuje do popredia značky z viacerých oblastí života, ktoré stoja za pozornosť, ukazuje svoj jednoduchý malý domov a obdiv žiada jej úctyhodná kolekcia rastlín, ktoré má v každom kúte. Primárne sa však venuje svojmu malému štúdiu Oh My Clumsy Heart, kde predáva ručne vyrábanú zlatú a striebornú bižutériu na každodenné nosenie.

 

Berivas

A v neposlednom rade sem musím zaradiť aj náš malý projekt Berivas. Na instagramovom účte webu nájdete skutočne z každého rožka troška; a práve to je i cieľom webu — priniesť ľuďom inšpiráciu z rôznych oblastí. Na Instagrame nájdete zaujímavých ľudí, miesta či výroky, a určite sa s nami zapojte do filmových nedieľ, počas ktorých na účte nájdete i nečakané fakty zo života hercov či z natáčania.