Moji kozmetickí favoriti — Najlepšie z roku 2020

Natural soap from MusK.
The year 2020 could be defined in many words — unpredictable and scarry, but also slow, conscious and peaceful. For me, it was also in the spirit of trying new natural beauty products. Due to the fact that closed shops limited the possibilities of shopping only to e-shops and I had more free time than usual, I went through one of my favourite online stores Zemito.cz several times, which offers a wide selection of sustainable household products and natural cosmetics. I came across interesting products and new brands, I tested and looked for the right one for my skin, body and hair.
Today I will show you a selection of my five favourites for 2020 — some are new products that I have only discovered in recent months, others you know from older reviews on the blog and testing similar products from other brands has only confirmed that these are just the right ones for me.
Whipped Mango Cream By Kvitok

Face serum Ako Vánok by Mylo

This skin serum for oily skin with chamomile and lemongrass was one of the first natural beauty products I’ve ever tried; and I still adore it. Earlier this year, for the first time, I reached for a larger package (it’s available in a 15 ml or 50 ml version) and I have it until now. It has a beautiful light and fresh scent that resembles a spring meadow, quickly soaks into the skin and deeply hydrates the complexion, refreshes and leaves it soft and smooth. If you have never tried skin serums from Mylo, I recommend them for a hundred percent and I hope that they will never stop producing them!
read next: T-Zone Peel-Off Face Mask By Kvitok

Natural soap Ružová alej by MusK

This soap ended up in the basket more or less by accident — eshop Zemito.cz offers free shipping at a certain value of the order, and since I had only a few crowns left to meet this limit, the soap from MusK fell as a clear choice. They have a relatively rich choice and the decision was not easy, but I didn’t buy Ružová Alej for the last time. It has a fresh floral-citrus scent thanks to roses and jasmine, while the soap also contains dried flowers and herbs. When I first opened it and left it in the bathroom, I walked all day wondering about what smelled so beautifully; and it didn’t occur to me until that night. It contains a combination of olive, sunflower and coconut oil, cocoa butter and has a high content of vitamin E, which helps to soften the skin.

Solid Shampoo Svieže ráno by MusK

I have been using it for more than two years and I can’t praise it enough! In the meantime, I tried several solid shampoos from other brands as well, but I always came back to Svieže ráno. I buy an 80-gram package that lasts me quite a long time. It foams amazingly, its name corresponds exactly to the scent, thanks to jojoba oil it hydrates deeply and the conditioning component leaves the hair soft and easy to comb. I don’t have a single bad word I can say.
Solid Shampoo by MusK

Whipped mango skin cream by Kvitok

Exactly as I wrote in the beginning of the review of Mango cream — I don’t have very dry skin, but during the colder months it’s a bit worse than usual. In the summer I used it rather exceptionally, now I do every night, especially on my hands. Due to the fact that it’s whipped, it’s light, but at the same time very dense; when I have painfully dry hands in the evening and apply cream on them at night, they are soft and hydrated in the morning. I definitely recommend it to anyone who has a problem with very dry and irritated skin.

Natural deodorant Citrus without soda by Ponio

Natural deodorants are another category in which I have tried several brands and products; and this year I most likely found the right one for me. On the blog you will find a review of solid deodorant from Ponio, but with baking soda; and even though I wrote in the article that it suits me perfectly, it wasn’t until a few months of use that my skin started to react negatively to soda and I had to look for an alternative. Which was Citrus, with whom I’m extremely satisfied. It has a delicate scent, it lasts all day, is packed with paper and has a very pleasant consistency, thanks to which I quickly fell in love with it.
What natural cosmetics have you tried this year?
Natural soap from MusK.
Rok 2020 by sa dal definovať mnohými slovami — nepredvídateľný a strašidelný, ale aj pomalý, uvedomelý a pokojný. Pre mňa sa niesol aj v duchu skúšania novej prírodnej kozmetiky. Tým, že uzavreté obchody obmedzili možnosti nakupovania len na eshopy a mala som aj viac voľného času ako obvykle, niekoľkokrát som priadne prešla jeden z mojich obľúbených internetových obchodov Zemito.cz, ktorý ponúka široký výber udržateľných výrobkov do domácnosti a prírodnej kozmetiky. Narazila som na zaujímavé produkty a nové značky, testovala som a hľadala to pravé pre moju pleť, telo i vlasy.
Dnes vám ukážem výber mojich piatich obľúbencov za rok 2020 — niektoré sú nové produkty, ktoré som objavila len za posledné mesiace, iné už poznáte zo starších recenzií na blogu a skúšanie podobných výrobkov od iných značiek ma len utvrdilo v tom, že práve tieto sú pre mňa ako stvorené.
Whipped Mango Cream By Kvitok

Pleťové sérum Ako vánok od Mylo

Toto sérum na mastnú pleť s kamilkami a citrónovou trávou bolo jedným z prvých produktov prírodnej kozmetiky, ktoré som kedy vyskúšala; a stále ho zbožňujem. Začiatkom tohto roka som prvýkrát siahla po väčšom balení (je dostupné v 15 ml alebo 50 ml verzii), ktoré mám doteraz. Má krásnu ľahkú a sviežu vôňu, ktorá pripomína jarnú lúku, rýchlo sa vsakuje do pokožky a pleť hĺbkovo hydratuje, osvieži a zanechá ju hebkú a jemnú. Ak ste pleťové séra od Mylo ešte nikdy neskúšali, odporúčam ich všetkými desiatimi a dúfam, že ich nikdy neprestanú vyrábať!
čítať ďalej: Zlupovacia pleťová maska pre T-zónu od Kvitok

Prírodné mydlo Ružová alej od MusK

Toto mydielko skončilo v košíku viac-menej náhodou — eshop Zemito.cz ponúka dopravu zadarmo pri určitej hodnote objednávky, a keďže mi do splnenia tejto hranice ostávalo už len zopár korún, mydlo od MusK-u padlo ako jasná voľba. Výber majú pomerne bohatý a rozhodovanie nebolo jednoduché, ale Ružovú alej som si ani zďaleka nekúpila naposledy. Má sviežu kvetinovo-citrusovú vôňu vďaka ruži a jazmínu, pričom v mydle sa nachádzajú aj sušené kvety a bylinky. Keď som ho prvýkrát otvorila a nechala v kúpeľni, tak celý deň som chodila a premýšľala, čo to tak krásne vonia; a až večer mi to došlo. Obsahuje kombináciu olivového, slnečnicového a kokosového oleja, kakaové maslo a má vysoký obsah vitamínu E, vďaka čomu pomáha zjemniť pokožku.

Tuhý šampón Svieže ráno od MusK

Používam ho už viac ako dva roky a neviem si ho vynachváliť! Medzitým som vyskúšala viacero tuhých šampónov aj od iných značiek, ale zakaždým som sa vrátila k Sviežemu ránu. Kupujem osemdesiatgramové balenie, ktoré mi vydrží pomerne dlho. Úžasne pení, jeho názov presne odpovedá vôni, vďaka jojobovému oleju hydratuje do hĺbky a kondicionizačná zložka zanecháva vlasy hebké a ľahko sa rozčesávajú. Nemám jediné zlé slovo, ktoré by som mohla povedať.
Solid Shampoo by MusK

Šľahaný pleťový mangový krém od Kvitok

Presne tak, ako som písala v úvode recenzie na Mangový krém — nemám veľmi suchú pokožku, ale počas chladnejších mesiacov je to o čosi horšie ako zvyčajne. V lete som ho používala skôr výnimočne, teraz každý večer, hlavne na ruky. Vďaka tomu, že je šľahaný, je ľahký, ale zároveň veľmi hustý; keď mám večer až bolestivo suché ruky a na noc na nich nanesiem krém, ráno sú jemné a hydratované. Určite odporúčam všetkým, ktorý majú problém s veľmi suchou a začervenanou pokožkou.

Prírodný deodorant Citrus bez sódy od Ponio

Prírodné deodoranty sú ďalšia kategória, pri ktorej som vyskúšala už viacero značiek a produktov; a tento rok som s veľkou pravdepodobnosťou našla pre mňa ten pravý. Na blogu nájdete recenziu na tuhý dezodorant od Ponio, avšak so sódou bikarbónou; a i keď som v článku písala, že mi plne vyhovuje, až po pár mesiacoch používania začala moja pokožka negatívne reagovať na sódu a musela som hľadať alternatívu. Ktorou bol práve Citrus, s ktorým som nadmieru spokojná. Má jemnú vôňu, vydrží celý deň, balenie s papiera a veľmi príjemnú konzistenciu, vďaka čomu som si ho rýchlo obľúbila.
Akú prírodnú kozmetiku ste vyskúšali za tento rok?